Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WarGame

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott GTX 560 TI OC.2x6 pines.Táp 400W Chieftec.Eddig hibátlanul ment vagy 2 hétig.Nemrég játék közben megfagyott.Utána ujraindult és játék közben a directx hibát irja miszerint eltávolitottam a vgat és győződjek meg róla hogy legalább 512mb memória van a videókártyán.Azóta mindig ez a directx hibát dobja játék közben.

    Driver felmegy,youtube filmek minden jó.Következő inditásnál becsikozódott a bios is és nem tudtam mit csinálni vele.Tudom hogy ennek annyi.

    A kérdésem az lenne hogy mi okozhatta a hibát.1 hétig ment még dx hibával és néha kifagyott van hogy azonnal de van hogy 1 óra múlva,de most már csak csikok.Mi okozhatta ezt?A vga memória halt meg szimplán,a táp nyirta ki vagy nem tudom.

    Válaszokat köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv!

  • WarGame

    csendes tag

    válasz varmi2 #70551 üzenetére

    Igen sejtettem.Köszönöm a válaszokat.Most egyébként megint elindult se csik se semmi.Játék közben 20 perc múlva fagyott meg és jött a dx hiba.

    Üdv!

  • WarGame

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kis segítséget kérnék a fórumtársaktól.

    Adot egy Sapphire Radeon R7 370 4GB OC változat.Tegnapi bekapcsolásnál maximum forgott a hűtése a kártyának.Hőmérséklet adatokat mutatott az aida,msi ab,tartósan 32-33fok.Terhelésnél ugyanúgy a ventillátorok maximumon,nincs változás.50-55fokra megy terhelésnél.Kiszedtem a kártyát,megvizsgáltam.
    Kártyán 4 pines hűtéscsalakozó melletti pici kis chip levált.Ami kártya sarkához van közelebb.Hozzáértem és le is esett.Ijedtség volt elsőre.Visszatettem és ugyanúgy működik minden.Terhelés alat is és alapjáraton is maximális fordulaton mennek a ventik,3300rpm.Hőmérséklet adatok vannak ismét.
    Tettem rá egy másik hűtést egy r7 270x próbaképpen és a kártya saját 4pin csatlakozójára dugtam,de az is maxon megy,2700rpm,utána felkerült egy CM hűtő,a vga saját 4pinjére és azon is maxon.2300rpm.
    Szóval megy működik hűt de maxon és így elég hangos.Kidobni nem akarom,mert jó kártya szeretem és megfelelően működik kivéve a hűtést.
    Kérdésem.Létezik hogy a chip vagy érzékelő (passz) felelt volna a ventillátor szabályozásért?
    Másik kérdés.Tud -e valaki ajánlani valami egyszerű alternatív megoldást amivel egy kicsit tudok lejjebb venni a hangokból :) Valami külön szabályzót stb..
    Esetleg egy vezérló a ventihez amit nem a vga-ra kell csatlakoztatni?Ilyesmi.
    Működik e a kártya ha a saját 4pines csatlakozójába nem dugok ventillátort?

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák