Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz gulyasa #46 üzenetére

    "Másik lehetőség, hogy az ismert módszerek egyikével - az ellenőrzést megkerülve - felerőszakolom a Win11-et a jelenlegi gépre. Ennél meg az lenne a probléma, hogy az MS azt tervezi, az ilyen gépeken nem fogja biztosítani a frissítéseket (volt erről cikk itt is, ha jól emlékszem), ergó szinte ugyanott leszek vele, mint a jelenlegi gépemmel, miszerint biztonság szempontjából elavult lesz"

    Igen, voltak a 2021-es megjelenésnél ilyen hírek, de aztán utána elég hamar olyanok is, miszerint mégis települnek a frissítések a nem támogatott PC-kre telepített Windows 11-nél is. Mármint a havi kumulatív és egyéb frissítések, a "nem fogja biztosítani a frissítéseket" csak a verziófrissítésekre (pl. 23H2, 24H2, stb.) vonatkozik, de némi trükközéssel ugye az is megoldható. + Egy-egy verzió támogatási ideje Home és Pro kiadásoknál 2 év, Enterprise és Education kiadásoknál pedig 3 év, vagyis akár 2-3 évig használható egy-egy verzió aktív támogatással anélkül, hogy újabb verzióra kellene váltani.
    Tehát nem, nem leszel ugyanott vele, mintha az októbertől nem támogatott Windows 10-et használnád. :N

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #43 üzenetére

    Az általános otthoni felhasználásra szánt Home és Pro kiadásokban meg alapból ott van a Microsoft Store és minden egyéb, nem utólag kell felhackelni, már amit lehet egyáltalán.
    Ha már PowerShell, akkor azzal eltávolíthatók pl. a built-in UWP appok is, ott a DISM és egyéb tool amivel akár egyedi ISO is létrehozható, stb. Csak ezért nem feltétlen indokolt Enterprise LTSC-t használni, ami hivatalosan ráadásul nem is otthoni felhasználásra való és ott a jogtiszta licencelése is kérdéses.
    Ja, kapni az XY webáruházban akár Enterprise LTSC licencet is, csak azt már nem mindenhol írjak oda, hogy az most Retail vagy MAK, biztosan megfelel-e a feltételeknek, stb. Sőt, van ahol azt írják, hogy pl. X hónapos felhasználási idő, ami már önmagában fura, mert normál esetben nincsen időtartamhoz kötve, hogy meddig használható fel a megvásárolt termékkulcs...

    Igen, hagyjuk már. :))

  • King Unique

    titán

    válasz Narasim #9 üzenetére

    Ja, lehet aktiválni Enterprise LTSC-t ilyen-olyan módszerekkel, csak az épp warezolás szokott lenni otthoni felhasználóknál az esetek nagy-nagy többségében. :D
    Az EU-n belül továbbértékesíthető a használt szoftverlicenc mantra meg alapvetően az OEM és Retail licencekre vonatkozik, ellenben a mennyiségi licenceknél és MAK termékkulcsoknál eleve kérdéses, mert az olyat továbbadni hivatalosan csak egy csomagban lehet és nem megbontva, meg semmi garancia nincsen arra, hogy pl. ugyanazt a MAK termékkulcsot nem adták el többször. Szóval otthoni felhasználóknak az Enterprise LTSC licenc jogtiszta beszerzése és használata eleve kérdéses, meg nem mintha annyira törnék magukat a felhasználók, amikor a nagy többség (99.X%?) az olyat úgyis warezolni szokta. :D
    Az Enterprise LTSC egy speciális kiadás, ami alapvetően olyan kritikus felhasználáshoz készült, mint pl. gyártási vagy orvosi berendezéseket tápláló rendszerek, beágyazott rendszerek a kioszkokba, például ATM-ek vagy repülőtéri jegyrendszerek, stb. Vagyis nem feltétlen otthoni általános használathoz, amit a microsoftos "Say No to Long Term Servicing Channel (LTSC)" cikk is részletez, meg hogy a Microsoft 365 (korábbi Office 365) sem feltétlen fut majd rajta, stb.
    A Windows 10-nél ugye az általános támogatás tart 2025. október 14-ig, de akár azon túl is lehet aktív támogatással használni, lesz + 3 év microsoftos ESU és + 5 év 0Patch támogatás, ha hajlandó fizetni érte a felhasználó.
    Az ESU-nál ehhez hasonlóan vsz lehet majd ingyen potyázni is, de arról ugye csitt. :D
    A Windows 11-nél a "Recall (felidézés)" funkció meg egyébként jelenleg csak a Copilot+ PC-ken működik és ott is eleve kikapcsolható, uninstallálható, stb. :))

Új hozzászólás Aktív témák