Hirdetés
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple Watch
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
syIex
nagyúr
Szerintem örülhetünk, ha a következő iPhone megjelenése előtt megjelenik itthon...
Magyar nyelven meg szerintem addigra sem lesz..
-
Mr.Silkó
veterán
Igazán remek hír. Ja, nem.
-
#07309252
törölt tag
Pedig az iPhone tükrözés Mac-re jó lett volna.
-
8
őstag
Szerintem ebbe ne menjünk bele! Nem mondom hogy jobb lenne EU nélkül, de EUval sem sokkal jobb.
Sajnos én azt látom, hogy azt keresik honnan lehetne minél több pénzt beszedni.
Apple: én sajnálom efelé megyunk! Elérunk oda, hogy HUAWEI sorsára jutt! Utána majd lesz másik cég akit elnyomnak! Samsung sem és Xiaomi sem éppen jó kis fiú!Sajnos én azt látom, hogy azt keresik honnan lehetne minél több pénzt beszedni.
sajnos?
-
kchris78
veterán
Sajnos én azt látom, hogy azt keresik honnan lehetne minél több pénzt beszedni.
- Mert ezek a cégek aztán qurva sok adót fizetnek ugye? (és most ne összegszerűen nézzük hanem arányosítva a bevételhez képest...) Évekkel ezelőtt volt egy tényfeltáró címlapsztori a Der Spiegel-ben, szerintem nem sokat vesztett az aktualitásából...
-
MMiklos86
csendes tag
Szerintem ez egy taktika. Az EU versenyhatósága épp most folytat eljárást az Apple-lel szemben a DMA megsértése miatt (mivel aránytalanul lekorlátozza az app-fejlesztőket abban, hogy mit jeleníthetnek meg a saját appjukkal kapcsolatban), továbbá már meg is bírságolták a rivális szolgáltatók (pl. Spotify) szolgáltatásait igénybe vevők megkülönböztetése miatt.
Az Apple lebegtetni fogja az iOS kérdéses funkcióihoz való hozzáférést a fenti eljárásoktól függően. Ha úgy érzi, jól mennek a dolgok, akkor hitelen megtalálja majd a módját, hogy bevezesse az EU-ban. Ha nem - akkor várni kell.
Túszul ejti az Apple az európai felhasználókat? Zsarolja az Európai Bizottságot? Az EB az Apple micsodájával veri a csalánt? Nem tudom.
-
noPublicFG
senior tag
Itt az adatkezeléssel lesznek gondok. Úgy vélem, az AppleAI-hoz az összes infót egyenesen a nagy testvér szerverére kell lapátolni, amiben minden személyeket beazonosítható adat is benne foglaltatik. Ha másképp lenne, átmenne a szűrőn.
-
moleculez
veterán
-
moleculez
veterán
Asszony payslipje… ilyenkor komolyan megkérdezném hogy mégis mi jár a fejükben amikor a sávos adózást élhetőnek tartják?!
-
Ádám16
addikt
Elolvastam. Meglátásom szerint az EU itt is csak lóvét akar húzni az Apple-ből egy kis büntivel. Csodás, hogy védeni akarnak minket, csak szerintem ez ismét nem erről szól. Meglásd, át fog menni az összes újítás pár hónap múlva, sikerülni fog "megegyezni" némi "módosítással". Addig pedig kerüljön hátrányba több millió Apple user, mit számít.
A többi NER-hülyeséged érthetetlen, hogy jött ide.
-
niof
veterán
Alapvetően meg tudná oldani. Itt az a lényeg, hogy az EU rendben van, hogy bizonyos dolgokat szabályozni akar, pláne, ha a felhasználók adatait, jogait védi, ez rendben van. De átléptek egy határt, és kikényszerítettek egy helyzetet, ami senkinek sem jó. Ezért, most kvázi 2 operációs rendszert kell fejlesztenie az Apple-nek, EU-s és nem EU-s verziót. Bár nem vagyok programozó, de sejtem, hogy ez az egész nem annyiból áll, hogy a menüben átbillentesz egy kapcsolót. És ez a válasz, hogy az EU verzió majd egyszer megkapja ezeket a fejlesztéseket. Más hátrány is van, ugye a 30 napon túli EU-n kívül tartózkodás. Mondjuk ez azért nem tömegeket érint, de bosszantó lehet. És ugyebár, ezek rohadtul nem érdeklik a döntéshozókat. A hosszútávú hatásokkal sosem foglalkoznak.
-
Plazmacucci
félisten
-
adamklark
senior tag
Szóval vannak szabályok amelyeknek nem akarnak megfelelni, vajon miért. Csak felszínesen átfutottam ezt a DMA dolgot. Aki ért is hozzá le tudná írni röviden hogy ez miben gonosz dolog és szegény Apple miért nem tudja ezt megoldani?
-
moleculez
veterán
Most kivételesen örülök a BREXIT-nek
-
snorbi82
senior tag
Szerintem ebbe ne menjünk bele! Nem mondom hogy jobb lenne EU nélkül, de EUval sem sokkal jobb.
Sajnos én azt látom, hogy azt keresik honnan lehetne minél több pénzt beszedni.
Apple: én sajnálom efelé megyunk! Elérunk oda, hogy HUAWEI sorsára jutt! Utána majd lesz másik cég akit elnyomnak! Samsung sem és Xiaomi sem éppen jó kis fiú! -
Noukoum
veterán
-
niof
veterán
Köszönjük Emese!...
Vagyis kib....tt EU bürokraták...
-
g-thomas
senior tag
Tipikus Apple húzás.
#3 +1
#5 +1
#7 +1 -
NavySeal
senior tag
-
Shyciii
veterán
Te se olvastad el rendesen a cikket, csak alapból az EU-t fikázod. Szerintem tedd hozzá, hogy csúnya migránsok, és fúj Soros Gyuri bácsi is, és akkor teljes lesz a "kép".
-
bollokcs80
Korrektor
Pedig ez a távvezérlős-tükrözős cucc teszene, az iOS 18 egyéb frissítései (testreszabhatóság) és a USB-C megléte kicsit vonzóbbá tették az iPhone-t....
Köszi EU, köszi Tim!
-
Lojkus
csendes tag
Magukkal szúrnak ki. Nem az EU-nak fontos, hogy az Apple készülékeket adjon el. Remélem az EU-s fogyasztók részéről érezni fogja ezt az Apple és esik majd a kontinensen az eladás.
-
Noukoum
veterán
-
janeszgol
félisten
Ez sima bosszú.
-
buherton
őstag
Vajon honnan tudja az Apple, hogy EU-s vagyok? Az eszköz sorozatszáma?
-
Ádám16
addikt
Legalább színesek lehetnek az ikonjaink?
Egy ilyen Alienest nagyon adnék.
Gondolom, átlagos EU hozzáállás. Szívassuk magunkat, ahol csak tudjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 512GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB ORANGE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- Samsung Galaxy A55 128GB Normál Állapot,1 Év Garancia
- Moto G86 5G 8/256GB 0-perces Bontatlan 1 Év Garancia
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Új MSI 16 Sword WUXGA 144Hz i7-14650HX 5.2Ghz 16mag 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 4070 8GB Win11 Garancia
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 14 128GB Midnight -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5618
- Nintendo Switch használt játékok
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



