-
Mobilarena
Autóhifi
Új hozzászólás Aktív témák
-
meri
aktív tag
válasz
Mukucs #71412 üzenetére
Hát. ha nem vagy benne biztos, hogy a hsz szett jól van bekötve, akkor azért elég nehéz a többi motyót tesztelni... kösd be a hangszórókat egyenként (csak bal, csak jobb), és hallgasd meg, honnan szólnak, és azonos oldalról jön-e a mély / magas, és tényleg "mélyközép" jön-e a mélyközepekből, vagy a magasnak szánt alulvágott hang - ekkor inkább hagyd abba, mert a magasakat tönkreteheted - arra ugyanis akkor a freki alsó fele jut. Mondjuk reméljük, rendben lesz.
-
meri
aktív tag
válasz
Mukucs #71404 üzenetére
A fejegység kimenete jó, hiszen kapsz jelet. Ha lenne rajta front RCA is, azon ugyanez a jel "jönne ki". Tehát ha jól értem, akkor:
- azokkal a beállításokkal, amiket írtam, mindig csak az 1/2 kimenetre kötött hsz szól, de szól, sztereóban.
- ha a 3/4-es bemenetekrere kötöd a fejet, akkor szólal csak meg a 3/4-es kimenetre kötött hsz. (érdekes lenne megnézni, hogy ilyenkor az INPUT MODE 4CH állásban van-e, és ha átkapcsolsz 2CH-ba, akkor elhallgat-e).Ezek alapján - az általam vázolt felállást követve - még próbáld meg "kattintgatni" az "input mode" kapcsolót ide-oda (2CH-4CH), lehet, hogy kontakthibás, vagy hibás. 4CH módban - feltéve, hogy az 1/2 inputokra kötöd a fejet - csak az 1/2-nek, 2CH állásban a 3/4-nek IS szólnia kell.
Ha ez nem jön össze, akkor - mivel nincs még egy pár RCA kimeneted - egy RCA elosztó kell, amivel az 1/2-ről át tudod kötni a jelet a 3/4-re. Azt nem tudom, hogy ebből sztereó, vagy Y (közösített) lenne jó, ezt ki kéne próbálni, vagy hátha valaki itt tudja, melyik a jobb (amiért kérdezem: az Y összeköti az L/R-t monóba, és ez csak a szubnál jó, ellenben ha a 3-ba a bal, 4-be a jobb megy, akkor 2 külön jelet erősít a 3-as és a 4-es csatorna, amik aztán hídba vannak kötve - szerintem ez nem gond).
-
meri
aktív tag
válasz
Mukucs #71401 üzenetére
OK, tehát akkor egyrészt elvileg minden csatorna jó, másrészt tudod ellenőrizni mindet. Szerintem ha így állítod és kötöd be, akkor szónia kell mindennek:
- fej: rear/rear
- fejtől 1 pár RCA (L/R) megy a channel 1-2-re
Erősítő:
- a 3/4 inputra nincs kötve semmi
- az INPUT MODE "2CH" állásban - ezzel elvileg meg kéne kapnia a 3/4 csatiknak is a jelet
- első körben minden X-over "FULL" állásban
- GAIN potik középállásban
- LPF/HPF - a "full" miatt ilyenkor mindegy, hogyan állnak
- hangszórók: 1-2-re kötve első két hangszóró (szett), 3-4-re gondolom hidalva, a felrajzolt ábrának megfelelően a szub (avagy az annak megfelelő teszthangszóró)Amit várunk: 1-2 csatornán szól a zene, 3/4-en is (a midbass-on).
Szerintem az "INPUT MODE" lehet a ludas. Nézd meg, hogy ez 2CH módban van-e. Ha 4CH módban van, az azt jelenti, hogy a 3/4 csatornák a megfelelő bemenetről kapják a jelet, a te esetedben az 1/2 jelet kell átkötnie a 3/4-be is, erre jó a "2CH" mód.(A manualban az angol résznél ehhez a "4c"-vel jelölt INPUT MODE csatihoz hiányzik a magyarázat; a német szövegnél ott van)
-
meri
aktív tag
válasz
Mukucs #71398 üzenetére
Ahogy látom, itt a "rear/rear" rendben van: az első "rear" arra vonatkozik, hogy a hátsó hangszórókimenetekre full range hangszórókat kötöttél, a második "rear" pedig arra, hogy az RCA-kra is ugyanez a jel megy ki. Ha az "input mode" 2CH-ban áll, akkor nem kell Y kábel, mert az 1/2 és a 3/4 csatornapár is megkapja a jelet. A hangszórók szólnak (CH 1/2), tehát ez rendben. - gondolom, a X-over "FULL" állásban van (1/2), azaz nincs szűrés. Próbáld meg a 3/4 crossover-ét is "FULL"-ra rakni, akkor kell szólnia annak is - a te esetedben, mert ugye ide is egy midbass-t tettél, nem szubládát (mondjuk ennek nem tudom, mi értelme van, de ez most nem erről társalgunk
) Ha szubot raksz, akkor a crossoverekkel természetesen már játszadozni kell, de először "szóljon"...
-
Lite
őstag
válasz
Mukucs #71341 üzenetére
Ahogy Pengusz is írta: az az erő kevés ahhoz a szubhoz. Teljesítményben. Hangminőségben meg sok.
Jobbat érdemel, a 150-170W RMS már jó hangot tud csinálni. Attól függ, mennyi a költségvetés, de a javasolt Gladen-en túl ajánlom figyelmedbe:Focal 25 A4
Kikcer Comp 124
Kikcer Comp 104Természetesen szigorúan zárt dobozban. Csodát hallanál, rögtön tudnád, mire is képes az az erő...
-
pengusz77
senior tag
válasz
Mukucs #71336 üzenetére
Már privátban írtam: 60A-es biztosíték kell. Az erő pedig nem bírja el azt a subot. Írtam, hogy ehhez az erőhöz kb. 150 W rms körüli subot nézzél. A dld kb. 600. Kár lenne azért az erősítőért.... Nem is beszélve arról, hogy egy 150 wattos szub jobban is szólna erről az erőről. De remélem más is megerősít, ha már nekem nem hiszel 🙂
-
Lite
őstag
válasz
Mukucs #71300 üzenetére
Jó az az erő, csak sokan rohadtul nincs marketingje/híre. Aki a 80-as évek végén / 90-es évek elején látott valami rettenet vastag német katalógust (legalább), az emlékezhet a márkára, elég széles választékuk volt hangszóróból (és azok jellegzetesek voltak). Ez újabb cucc, az árát bőven megérik az Axton-ok, volt 2 fajtám is.
-
troll81
addikt
válasz
Mukucs #71284 üzenetére
Szia ez a fej használható Kenwood KMM-BT304 a benne lévő vegfok harmatos, mint minden autó rádióban. A szett amid van es megtamogatnam egy jo 2x45 2x75 erősítő vel passzív rendszerben.
A kenwood bol több db van a csaladban. Ha megfelel a specificacio a keni nek es belefer a keretbe akkor megerhet egy próbát -
Lajos1966
tag
válasz
Mukucs #71275 üzenetére
Én azt javaslom Neked,hogy felejtsd el a jelszint átalakítót és vegyél inkább egy D Class erősítőt,aminek van közvetlen nagyszintű bemenete.Az évek során sokat fejlődtek már ezek az erősítők is.A Hertz ESK szettet bőven kiszolgálja majd.4 csatornás esetén még egy szubot is meg tud hajtani (persze passzívat).
-
pengusz77
senior tag
válasz
Mukucs #71275 üzenetére
A jelszint átalakítóhoz majd válaszol valaki, aki ért hozzá. Szerintem sokan használják, akik nem akarják a gyári kinézetet megbontani.
A szetthez egy pár , a subhoz még egy pár rca kell. A szetthez egy kétcsatornás erő, a subhoz meg vagy egy kétcsatornás hidalva, vagy monoblokk. esetleg egy négycsatornással elmegy az egész, ha nem valami nagyon durva subot akarszIlyenkor két csatorna megy a szettnek, kettő meg hidalva a subnak.
-
BBéci
legenda
válasz
Mukucs #71271 üzenetére
Autóhifiben nem használunk jelszint átalakítót. Amelyik rendszerben olyan van, az nem méltó az autóhifi megnevezésre.
Ha nincs a fejegységen vonal kimenet, akkor szakemberrel szereltetni kell rá, amennyiben nem lehetséges, másikra kell cserélni. Esetleg vehetsz magas jelszintű bemenettel rendelkező erősítőt, de az csapás a hangminőségre.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban TILOS hirdetni!
● Az összefoglaló elolvasása kötelező, a legtöbb kérdésre választ kapsz.
● Az összefoglalóban megtalálható kérdésekre NEM válaszolunk.
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Prémium vizhűtéses számítógép! I9 11900K / RTX 3090 / 64GB DDR4 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bámulatos gyorsaság, hihetetlen teljesítmény Ryzen 7 5800x-el! Rèszletre is!!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest