Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peti78

    őstag

    válasz RP1980 #40345 üzenetére

    Na meg ugye egy tesztnél azért sok tényezővel lehet manipulálni az eredményt. Pl.: Az oké, hogy látjuk mennyit töltött a koncentrátumból, samponból, előmosóból, de azt nem látjuk, hogy előtte a koncentrátummal nem manipulált-e. Ugyanígy lehet játszani a fékporoldóval, ablaktisztítóval stb.

    Nekem a Wolfos APC, sampon, gyurma, wheel cleaner tökéletes, ahogy a zöld békás ablaktisztító is. A blackout viszont nem megfelelő, sokkal jobb a Perl. Nyilván vannak jobb és drágább termékek, de hogy ár/érték arányban nem jobb akármelyik designer szárazoló a kínainál, az biztos.
    A hit ebben az esetben a következő: elhiszem, hogy megéri nekem 5x annyit kifizetni, mert annyival jobb lesz. Nem lesz jobb. Azon a szinten ahol mi vagyunk, oly' apró különbségeket jelent, hogy nem éri meg horror pénzeket fizetni a kicsit jobbért.

    Itt van ez a wax kérdés. Vannak presztízs márkák, a negyedére nem képesek mint a Fusso (ami ugye sealent, de mindegy). Azért használnak sokan még presztízs márkájút, mert elhiszik hogy az jó. Pedig amúgy messze nem jobbak, csak lusták várni négy hónapot hogy összehasonlítsák. Nyilván azért, mert ennyi idő alatt lekopik a fényezés ami nem swiss-szel volt waxolva.

    Szegény kezdő meg bejön ide egy nyilvánvalóan alapigénnyel, akár még el is olvassa a bevezetőt, kérdez, kap 2-3 választ #csakazavalanche :D és elhiszi, hogy ha nem ezt használja, koszosabb lesz mosás után az autója.
    De amúgy ez minden ilyen jellegű topikban így van, nincs ebben semmi meglepő. Sőt, jól is lenne, ha nem remegne a keze a check out-on. :D

    Ezekkel a gondolatokkal nem akartam megbántani senkit, megkérdőjelezni bárkinek a személyes tapasztalatát.
    Amit tudok az autóápolásról, azt itt tanultam. Szelektálni és mérlegelni azonban érdemes :R

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák