Hirdetés
- Motorola Edge 50 Pro - több Moto-erő kéne bele
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Csak úgy lapul ezeken a képeken a Galaxy S25 Ultra dummy
- Decemberben jön az Android 15 alapú One UI 7
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mozso26
senior tag
Lidülben lesz egy elég olcso parkside tartós favédő gél.Tudtok erröl valamit? Megéri ,hogyan kel felvinni a fára?
[ Szerkesztve ]
-
ahenobarbus
tag
üdv,
Vásárolni fogok egy excenter csiszolót. A paraméterek, legyen olcsó, ne sajnáljam kölcsönadni és ha ellopják se sírjak. Jelenleg úgy néz ki, ebből a háromból lesz az egyik, skil-7471-aa, metabo-fsx-200-intec, ryobi-ros300, sajnos használt ipari most nincs a városban, csak ez a dewalt-dw-423 lenne, de eléggé leharcoltnak néz ki, kockáztassak vele vagy melyik másikat szeressem?
uff, ocs.
-
pali923
aktív tag
válasz Mozso26 #52454 üzenetére
Pár éve jártam úgy, hogy vettem valamilyen favédő lazúrt, el is használtam. Aztán akartam venni ugyanolyat, de a következő szállítmányban egészen más anyag volt, valami zselés. Pedig szerintem ugyanazt vettem, biztosan nem gél van ráírva. Azóta nem merek venni onnan ilyen kencéket.
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
T J
tag
válasz #68216320 #52450 üzenetére
Léteznek 90-130 cm széles ún. konyhasziget lapok, amik szélessége visszavágható 75cm-re. Picit ez is be fog hajolni, de leszakadni nem. A legjobb megoldás nagy távolság áthidalására a táblásított fa lap, az hajlik be legkevésbé.
Segíthet a problémádon a bútorlapos duplungolás is, ha olcsó megoldás kell. Kopogtatással tudod megbecsülni milyen széles lehet az asztallap szélein a fa mag. -
#68216320
törölt tag
Köszönöm szépen a segítségedet.
Hirtelen egy olyan ötletem támadt, hogy hosszában a két szélére kap deszkát (2.3x150x12)
Ez talán valami kevéskét merevít, de ezzel a megoldással tudok az asztallap közepéhez 1-1 lábat tenni. Így megtámasztja valamennyire. Ha esetleg nagyon nem válik be és rászánom magam, akkor talán a teljes bútorlapot még megpróbálom, de nem biztos.
Úgy érzem ezért az asztallapért nem érdemes többet erölködnöm. A felülete is beszakadhat egy erősebb behatásnál.Megpróbálom ezzel valahogy kihúzni, de amint gond lesz vele, hallgatok rád, és táblásított fa lapot fogok használni, de csinálok majd alá valami merevítést és úgy jönnek majd a lábak.
-
qqzs
őstag
válasz #68216320 #52459 üzenetére
De hogy erosited a labat a kozepere ahol ureges. Meg barmit hogy rogzitesz ra? Ha van fali gerenda cso kereso nem tudom hogy hivjak magyarul az is segithe megtalalni. Nekem van par ilyen vastagitott feher ikea cuccom pl az a kis kocka asztal negy labbal talan egy kilo az egesz :) szerintem egy par milis hdf a erosites a szelenel belul papir van.
[ Szerkesztve ]
Eladó: GTS450
-
#68216320
törölt tag
Rosszul fogalmaztam. A két hosszabb oldalához kap alulról fehér bútorlapból (vagy polclapból) 1500*120*18-as csíkot, a szélén fehér élzáróval.
Erre fogatom fel a 3db lábat. Bal, közép, jobb oldalon. Így nem érintkezik a láb üreges résszel. Az asztallap kvázi 2db polclap csíkon ül. Ez kivitelezésében még szép lehet és olcsó. -
nagyúr
Jóbarátomnak kellene segítenem. Van egy nagy szabadtéri fürdődézsája akácból, aminek a tetején körben van egy kb. 40centi széles perem, plusz a lépcső. Ez tavaly óta csúnyán megszürkült. Szétszedjük a peremet és a lépcsőt, és a nagy szalagcsiszolón lecsiszolnám neki, hogy ismét régi fényében pompázzon. A kérdésem az lenne, hogy egy időjárásnak ennyire durván kitett, vízzel, víztisztító vegyszerekkel, napfénnyel, uv-val, minden elképzelhető farontó hatással érintkező natúrfa felületet mivel a leghatékonyabb lekezelni? Lakk nem lehet, nyilván valami olaj, de milyen típus lenne az, ami ilyen felhasználásra a legjobb? Pénz nem számít, csak nem szeretné minden évben szétszedni és lecsiszoltatni. (Meg én se nagyon szeretném, mert neki ingyen dolgozok. )
-
generatoros
tag
válasz liszi70 #52463 üzenetére
A válaszomat lehet tudod használni, lehet nem. Akácból nekem csak szőlő meg paradicsom mellé levert karóim vannak. Az öregeket hiába csiszolnám teljes átmérőben szürkék. A kb. 5 évesek sima lenolajat kaptak és málna mellett vannak, nem szürkültek be 5 év alatt. A maradék 3 darab nem lett olajozva és sötét helyen pihennek és ők sem igazán szürkék. A leírt tapasztalatok alapján, én félek attól, hogy ha egy év alatt már szürkül akkor ez hamar olyan lesz, hogy nem tudod lecsiszolni.Reméljük, hogy sikerül azért a régi fényeket előhozni és akkor talán a tungolaj, ami az itt és más fórumokon olvasottak alapján a legjobb, víznek ellenálló bevonatot adhatja.
[ Szerkesztve ]
-
mokus1
addikt
Van egy gipszkartonfalam, amire szeretnék tenni egy lebegőpolcot. Kb 10kg menne rá. A gipszkarton ezt bírni fogja?
-
nagyúr
válasz generatoros #52464 üzenetére
Köszönöm a választ!
"Az öregeket hiába csiszolnám teljes átmérőben szürkék."
Az ki van zárva, hogy teljes átmérőben. Nekem is voltak akác szőlőkaróim, oszlopaim, 40-50 évesek, marha öregnek tűntek, de amikor felvágtam tüzelőnek, a belseje tökéletes és csontkemény volt. Az akác baromi jó anyag, és az egyik legtartósabb (ha nem a legtartósabb) hazai fafaj.
Az, hogy milyen mélyen szürke, nyilván a gép alatt derül ki pontosan, de úgy tűnik, simán lecsiszolható még.
"A kb. 5 évesek sima lenolajat kaptak és málna mellett vannak, nem szürkültek be 5 év alatt."
Igen? Legyen sima lenolaj?
[ Szerkesztve ]
-
generatoros
tag
válasz liszi70 #52466 üzenetére
Én azt mondtam el, hogy nekem milyen tapasztalatom van az akác olajozásával és elszürkülésével kapcsolatban. A tungolajról pedig csak az olvasmányaim alapján tudok nyilatkozni mert idáig csak beltérben használatos bútorokhoz használtam.Tehát amit tudok róla a neten fellelhető írásokból az az, hogy amikor víznek erősen kitett hatásnak van kitéve egy fából készült tárgy ( hajó, dézsa, egyebek) akkor a legjobb vizet át nem engedő réteget a tungolajjal lehet elérni, több réteg (akár 4-5 is) felhordásával és a rétegek között acélgyapot használandó csiszolóvászon helyett. A másik,----- a hamisítást elkerülendő , azt érdemes megvásárolni amit fémdobozban árulnak és nem müa-ban, amit linkeltél az nem fém dobozos, tehát nem erre gondolok. Győri cég árul fémdobozost , talán Nagart a nevük.
-
pacman_123
tag
válasz generatoros #52467 üzenetére
"A másik,----- a hamisítást elkerülendő , azt érdemes megvásárolni amit fémdobozban árulnak és nem müa-ban, amit linkeltél az nem fém dobozos, tehát nem erre gondolok. Győri cég árul fémdobozost , talán Nagart a nevük"
Mii?? Zoli ezt honnan szedted hogy az azúros nem "eredeti" tungolaj? Ez most ugye nem komoly hogy a műa. doboz a hamisítás jele? A "szlovák" tungolajról, féláron hamarabb elhinném. Bár azt is jó lenne valahogy bevizsgáltatni, pont erről beszéltünk a hobbistán a napokban.
Hidd el, a bagolyos is sűrű, normális, "eredeti" tungolaj. Amúgy nem attól eredeti hogy fémdobozos, hanem hogy adalékanyagtól mentes, tiszta, "food safe". Nem úgy mint pl a dánolaj, amihez kevernek ezt-azt.
Küldenék belőle, de már elfogyott. Amúgy valóban, a Nagart IS árul tungolajat. HOgy az fémdobozban van ... hát istenem "Dán" olaj is van fémdobozban is, meg műanyagban is. De az összetevők számítanak, nem hogy milyen dobozban vannak.
Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar
-
pacman_123
tag
válasz liszi70 #52466 üzenetére
"Nekem is voltak akác szőlőkaróim, oszlopaim, 40-50 évesek, marha öregnek tűntek, de amikor felvágtam tüzelőnek, a belseje tökéletes és csontkemény volt."
De nem csiszoltad volna le az életben addig le, hogy világos legyen Te meg azt szeretnéd a barátod dézsájával, a peremével, stb: hogy most a szürkületet lecsiszold , majd bevond valamivel ami víztaszító, de (gondolom ez is cél) hagyja az akác erezetét, de ne is szürküljön be, és mindezt a szabad ég alatt, ahogy írod: hónak/esőnek/naspütésnek/UV sugárzásnak/mosószernek - azaz mindennek kitéve.
És ne szürküljön.
Szerintem ez (fedő festés nélkül, de akkor meg minek a fa fürdődézsa) nem fog menni. De majd lehet kijavítnak. Esetleg ha szabadtérben, de fedett helyen lenne.
Nekünk is 30 éves akác kerítésleceink voltak. Ha nem is teljes keresztmetszetükben, de messze nem lecsiszolható vastagságban szürkültek be.
Összefoglalva: az előbb Zoli "ellen" voltam a tungolaj témában, most viszont mellé állnék: főleg a napsütés és a mosószer lesz az ellensége ennek a "nem szürkülésnek".
"Pénz nem számít, csak nem szeretné minden évben szétszedni és lecsiszoltatni."
Nyilván lehet olyan felületkezelés, ami max lassíthatja ezt a szürkülést, de hogy 2-3 évenként nem úszod meg a teljes átcsiszolást - ezt majdnem biztosra mondom.
[ Szerkesztve ]
Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar
-
epmd
tag
válasz ahenobarbus #52455 üzenetére
Mire szeretnéd használni,mert ezek a kisebb gépek nem mindenre jók a teljesítményük és a kis excenter átmérő miatt?
[ Szerkesztve ]
-
generatoros
tag
válasz pacman_123 #52468 üzenetére
Szia! nagyon nagyon vigyáztam, hogy bagolyék tungolaját ne vádoljam hamisítással ezért csak az írtam, hogy olvastam ilyet is a neten valahol. Azt mertem remélni, hogy amikor a mondanivalómhoz hozzáteszem, hogy --netes infó-- akkor talán kihallik belőle a kétséges mivolta a véleménynek. Üdv.
-
nagyúr
válasz pacman_123 #52470 üzenetére
"40-50 éves szőlőkaró, oszlop.............De nem csiszoltad volna le az életben addig le, hogy világos legyen"
Persze, hogy nem, de nem is ez volt a téma. Én arra feleltem a 40-50 éves, belül tökéletes karókkal, hogy az 5 éves karók beszürkültek "teljes átmérőben". Erre reflektáltam. A kérdésem témája és a dézsa 1 éves szürkülése más dolog.Pontosan tudom, hogy csodát elérni nem lehet. Ahogy írtam is, mindennek ki van téve ami a fát roncsolhatja, nincsenek illúzióim. Azt szeretném elérni, hogy ne 1 év alatt szürküljön annyit, hogy csúnya legyen. Ez még nem mély szürkülés, felületinek tűnik, 60-80-as szalaggal simán le tudom tolni. Csak ne kelljen évente.
"Nyilván lehet olyan felületkezelés, ami max lassíthatja ezt a szürkülést, de hogy 2-3 évenként nem úszod meg a teljes átcsiszolást"
Itt tapintottál rá a lényegre, a kérdésem is ez volt. Melyik az a felületkezelő anyag szerintetek, amivel a leghatékonyabban lehet megvédeni, és a lehetőségekhez mérten a legtovább lehet újracsiszolás nélkül megúszni a dolgot.
Generatoros adott egy jó tippet, ez a tungolaj. Létezhet ennnél jobb, vagy ezzel az anyaggal elérkeztünk eme apró univerzum végső koordinátájához?
[ Szerkesztve ]
-
ahenobarbus
tag
üdv,
Jó kérdés, konkrét felhasználást nem is tudnék kiemelni. Hokedlit lecsiszolni, a házfelújításnál a gerendákat csiszolni, ahova nem férek jól oda a szalagcsiszolóval, ismerkedni milyen egy excenter csiszolót használni.
És ha bejön, idővel veszek jobbat, nagyobbat bár mint kedvtelési famegmunkáló lehet nyúzom addig amíg bírja.uff, ocs.
-
bbalint01
csendes tag
válasz bbalint01 #52404 üzenetére
Erre válaszolok, mert sokan írtatok.
A választás végül (talán meglepő módon) a Dewalt DWS774-re esett, leírom, hogy miért, hátha érdekel valakit.
Már majdnem kezdtem elcsábulni a Makita LS0815FL-re, néztem róla videókat, meg minden, de aztán belém hasított a felismerés: valójában jelenleg egyetlen olyan gép sem fér el a garázsban, ami olyan rendszerű, mint a Makita (tehát Metabo, és Bosch sem), akármennyire is hajlandó lennék kifizetni. Teljesen betolva ezek olyan 1 méter mélyek, és jelenleg egy kb 60x120-as munkafelületem van. Persze kivihetném a szabadba dolgozni, de tárolni akkor is kéne.
Van a garázsban most minden: fűnyíró, biciklik, vasbakok, autógumik, stb. A belátható jövőben ami csapolás jellegű feladat lesz, az ács jellegű, azt majd igyekszem a kézi körfűrésszel és kézi szerszámokkal csinálni, ahogy eddig. S ha majd lesz több helyem asztaloskodni, 1-2 év múlva, akkor pedig talán szóba jön egy asztali körfűrész.Szóval összefoglalva: ha most vennék egy mélységhatárolós gépet, azt a funkciót még sokáig nem tudnám kihasználni, de legalább tárolnom kéne, és a kommentjeitek alapján, mire használni tudnám asztaloskodni, addigra esélyes hogy megszületne az igény egy pontosabb asztali körfűrészre.
Köszi mindenkinek a tippeket, tanácsokat, itt vagy privátban! Wish me luck!
Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval a sárban hemperegni. Egy-két óra után rájössz, hogy ő ezt élvezi...
-
-
kavalkád
aktív tag
válasz Speciali #52478 üzenetére
a betonfalra felfogatott lebegő polcok messze vannak a necces kategóriától, nálam ugyanigy vannak a panelban feltéve polcok, amiket a macskáknak tettem fel a falra szaladgálni, meg sem mozdul, pedig ugrálnak rá/rajta intenzíven.
én az EPMD által belinket DuoTec-nek adnék egy lehetőséget, elég erős. -
T J
tag
válasz liszi70 #52482 üzenetére
Olyasmire gondoltam, ahol a fedőréteg erősen pigmentált, gyakorlatilag festék.
Saját "fejlesztésű" recept:
- legolcsóbb motorolajban (ásványi) áztatás
- mosószeres vizes lemosás
- 1x pvac ragasztóval lekenni (minél vízállóbbal)
- 2x sadolin vastaglazúrA gond ezzel az, hogy a pvac ragasztó ha vízálló is, de víz hatására kicsit kifehéredik átmenetileg. Átlátszó fedőrétegnél ez megijesztheti a vevőt, még ha csak ideiglenes is az elváltozás.
~10 éve csináltam pár padot ezzel a módszerrel, de nekem könnyű dolgom volt, mert barnára kellett. Így megszíneztem a ragasztót és a lazúrt is. Még nem kellett cserélni egy deszkát sem, pedig az első évben úgy összeverték a bevonatot pár helyen, mintha alulétra lábát beleverték volna. Ennek ellenére nem hámlott le a lazúr és nem rohadt szét még egy deszka se.De nálad az átlátszóság miatt problémás ez a módszer.
[ Szerkesztve ]
-
ViktorSz
tag
Még lenne egy utolsóutáni kérdésem a pácolással kapcsolatban.
LBA21 alapozólakkhoz be kell szereznem edzőt is? Azt írja a saját papírja, hogy +50% LNB21-el kell edzeni.
Most már teljesen ki vagyok borulva, hogy egy sza.os festéshez minimum 5féle dolgot vagyok kénytelen vásárolni és akkor még nincs LZC-m gyorsítani/lassítani a száradást.
Kész agyrém ez az egész és még bele sem kezdtem a festésbe -
T J
tag
válasz ViktorSz #52490 üzenetére
Igen, kell az edző is. De az megoldható, hogy olyan edzőt és hígítót válassz, ami az alapozóhoz és a fedőhöz is jó. A lassan párolgó hígító előnye, hogy hígan tartja a festéket amíg az egész alkatrészt le nem fújtad, hogy ki tudjon simulni. Főleg a fényes vagy nagyobb felületeknél fontos ez.
Ne borulj ki, csak használd el pár órán belül amit bekeversz, mert megköt. És a pisztolyt nap végén mosd át kicsit hígítóval, és hagyj is benne picit.
Ha tudsz, szerezz be előtte gázálarcot, és szerves oldószerhez való aktívszenes betétet. -
epmd
tag
válasz liszi70 #52485 üzenetére
Tapasztalat sajnos nincsen. Vagy 6-7 éve csináltam egy tojásgrillhez egy fa állványt teraszra tölgyfából,azt kezeltem a Festool olajjal( az olajozó készletben volt),hát elhasználtam rá.De azóta se láttam hogy néz ki miután elvitte,de nem is telefonált,hogy bármi baja lenne vele..Mondta a srác,hogy csináltat rá majd ponyvát is.Mondjuk a Festooltól elvárható a minőség,csak nem adnak sz@rt.
-
epmd
tag
válasz ahenobarbus #52479 üzenetére
Kisegítő gépnek jó lehet a szalagcsiszoló mellé a kisebb is.
[ Szerkesztve ]
-
Speciali
tag
válasz kavalkád #52488 üzenetére
A duo tech videoban, nem lebegő polcokat rogzitenek,egy sima fogas, aminek nagy felfekvő felulete van a falra, sokkal több terhet kibir, mint a lebegő polc, az erőkar miatt. Egy gipszkarton falban lehet jó a tipli, de a fal anyaga puha. A macskak nem tudom mekkorak, de talán nem 10 kilósak. 😀
-
mdk01
addikt
válasz ViktorSz #52490 üzenetére
A milesi oldalán tájékozódj. A dobozon előfordul, hogy csak ez első számú ajánlott edző/hígító/stb található, de mással is lehet pl. edzeni.
Esetedben az LNB-190 is jó az LBA21-hez.
Az számomra kérdés, miért az LG84-et választottad a fedőlakknak és ehhez miért az LNB-190-et, de van sejtésem. Ennél kicsit költséghatékonyabban is össze lehet állítani az anyagokat. Kérj egy árjegyzéket és nézegesd a különböző anyagokat, ha ezzel komolyabban szeretnél foglalkozni. -
kavalkád
aktív tag
válasz Speciali #52496 üzenetére
nincs jelentősége annak amit mondasz, a 10 kiló statikus terhelést a gipszkarton minden irányba könnyen elbírja. keress rá a youtube-on, hogy "plasterboard floating shelves" vagy "plasterboard load test".
alábecsülöd a gipszkarton képességeit, vagy túlbecsülöd a 10 kiló jelentőségét. szerintem.a macska darabonként olyan 5-6 kiló és az nem statikus terhelést jelent, főleg amikor egymás üldözik és fél méter szintkülönbségről ugranak az egyik polcról a másikra. de mint mondtam ez betonba van fúrva, ennek jóval száz kg feletti a terhelhetősége, szóval a "necces"-től nagyon messze van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kés topik
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Android felhasználók OFF topikja
- Starfield
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- EA Sports WRC '23
- Milyen autót vegyek?
- Ukrajnai háború
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest