Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz blakey #59018 üzenetére

    Annyira tudtam, hogy ez lesz, de nem baj...

    Semmi nincs bekapcsolva a tévémen. Overscan főleg nem. De azt is leírtam, hogy 10x kalibráltam a kijelzőt, ennek ellenére különböző források esetén különböző mértékben lesz nagyobb a kép. Pl.1080pMKV és BD25 nem egyforma képméretben látszik, mert BD-ről nagyobb képet tol és lelóg a képernyőről...nem is értem az okát... A lejátszón is ki van/volt kapcsolva minden nagyítás... A felskálázás egyébként nagyon jó (SD esetén is), de mákos, fátyolos a kép. Olyan, mintha zsíros szemüvegen át nézném. Amúgy a kép mindig fátyolosabb, kisebb a kontraszt és a színei sem az igaziak. Olyan, mintha alacsonyabb színtérrel dolgozna... 10+ éve használok külső lejátszókat, plazma tévéket, jelenleg oledet, úgyhogy nem fogadom el a User error címkézést. A kodit amúgy nem volt olyan nagy dolog alapszinten beállítani, de a lényeget sikerült. Az volt az első, hogy a videokimenetet beállítottam, átnéztem, hogy ne legyen semmi olyan bekapcsolva, ami kicsit is belenyúlhat a képminőségbe. Kijelzőt kalibráltam, mert nagyon nagyon durván túllógott alapból. Szóval, nem fogadom el, hogy én csesztem el valamit. Sajnálom.. ;) Láttam, amit láttam, de azt tudom, a Realtek és Sigma chipes lejátszóimnak sokkal jobb volt a képe. Hangsúlyozom, a gyengébb felskálázás ellenére is, mert hát nem csak az a fontos, hogy ne legyenek recék az éleken. Most már tudom....inkább nézem a recéket. Peace: :R

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák