Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz BBéci #39007 üzenetére

    Elnézést, de melóban írtam a reggeli választ és ugye első a munka ;] . A végét gyorsan össze kellett csapnom és nem tudtam már érdemben befejezni a mondandóm :B

    Annyit szerettem volna még írni, hogy szívesen várom a médialejátszós ajánlásokat (pro és kontra) a leírt elvárásaimnak megfelelően. Mert ugye az, hogy médialejátszásra alkalmasabb, netán kényelmesebb egy arra "kitalált" lejátszót használni az még nekem is leesett :DDD

    Aztán a végén majd eldöntöm, hogy az ajánlásoknak megfelelő ársáv(ok) készülékei milyen pluszt adnak egymáshoz és főképpen a kiindulási állapothoz képest.

    A hálózati probléma tekintetében többet, míg a fellépett probléma miatt keresni kezdett lejátszót érintően érdemi infót ennyit sikerült kapnom: [link]

    Ez azért elég szépen helyretett a használandó kapcsolat ügyében (SPDIF helyett HDMI bitsream módban), de amint olvasható, márkán kívül konkrét típus nem került szóba. Ebben a topikban pedig a médialejátszókkal kapcsolatban 99%-ban videolejátszási képességek tekintetében lehet olvasni, tehát zenéléshez nem találtam érdemi infót vagy pedig hibáztam és átsiklottam felette :B .

    Olyan tapasztalatoknak nagyon örülnék, ahol esetleg gyakorlati használat, kényelem, extrák, stb.. tekintetében kerülne felszínre egyes lejátszók erőssége, gyengesége, egymáshoz viszonyítása.

    pl. ilyesmire gondolok (az itt leírtak saját agyszüleményem kitalációi): ezzel tudsz saját lejátszási listát menteni, ráadásul úgy, hogy egyflac-es album egyetlen számát is hozzá tudod adni, ha van a flac mellett .m3u vagy .cue, ami "feldarabolja" a flac-et

    vagy esetleg: ezzel a lejátszóval kényelmesen tudsz beletekerni az éppen játszott számba, mert dedikált gombok vannak - a menüben saját értékre beállítható - időugráshoz, satöbbi, satöbbi.....).

    Teszteket persze lehet linkelgetni (melyeket legjobb képességeimhez mérten át is bogarászom), de egyrészt töröm az angolt, így bizonyára sok érdemi infó felett átsiklanék és nagyon sok esetben ilyen mélységig nem is térnek ki egy lejátszó tesztelésére, míg aki napi szinten használja az adott lejátszót érzi, mi az erőssége, mi hiányzik belőle számára. Esetleg, aki zenélésre is használja meg tudja írni, hogy (szintén saját kitaláció): ezt a típust ne vedd, mert nem lehet HDMI-n keresztül bitsream módban küldeni rajta zenét, hanem inkább azt, mert ....

    Tudom a fórum nem a saját kényelmemért van és vegyem ki a kezem a biliből ;]

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák