Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabod

    senior tag

    válasz Szevam #43 üzenetére

    Mátyás-hegy és a Róka-hegy jó hely voltam már többször is. Előbbinél vannak csövesek, de nem zavarnak. Pár jótanács: Mátyás hegynél ha átvergődsz a csövesek sátrán és a fákon akkor bal oldalt lesznek kalcit telérek, ezek alján metacinnabarit és cinnabarit, de persze nem könnyű észrevenni, lupézni kell rendesen. Középen az agyagmárgában bryozoák és sünök találhatók, illetve mindenfelé kagylók (pecten?), és rengeteg foraminifera, alga (ilyen hosszúkás rétegek egymáson). Barit is akad a barlangok alatt, kalcit tömeges, szépet sem nehéz találni, borsókő is van bőven. Róka-hegynél a belső résznél ott a barittelér, persze kalcit fedi, régebben lehetett gipszet is találni, most már elég ritka. Törmelékben cinnabarit, metacinnabarit szintén van. Találtam én itt már pirit utáni pszudomorfózát is. Mészkövön markazit, mangándendritek is találhatók. Róka-hegynek legalább fél nap tuti kell :)
    Másik 2 helyet nem ismerem, de főleg szilikátokat lehet ott gyűjteni, azokat meg főleg nem kedvelem, főleg a 6 km hosszú képleteik miatt... :D
    Amúgy van konkrétan kedvenc ásványfajod?

Új hozzászólás Aktív témák