Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anola

    csendes tag

    Sziasztok,nekem tegnap jött meg az AS6202T(2x2GB memória)-es modell,egyenlöre egy darab 8TB-os Seagate Archive merevlemezzel üzemel(ez a merevlemeztípus nem szerepel a hivatalos kompatibilitási listán,de az elödben(Zyxel NAS326)is jól muzsikált).Sok tulaj 2x8GB memóriával használja,ami biztató a jövöre nézve.
    Tipikusan a 4k támogatás miatt vettem meg,mivel szimpatikus volt ez a kompakt kiszerelés,ami kiváltja(ötvözi) az otthoni NAS-t és 4K médialejátszót.
    Elsö célpont a Qnap 253A lett,de mivel annak nem volt semmilyen különálló digitális hangkimenete és állítólag nincs H265 támogatva,ezért az ASUSTORE modellje lett a befutó mive van optikai kimenete ésl hivatalosan támogatja a H265 kódolást(https://www.asustor.com/service/media_compatibility)...ami így utólag nem biztos ,hogy jó döntés volt...
    Tapasztalatok(viszonyítási alap az elöd Zyxel NAS326):

    Sebesség:(TPlink Archer C9 V.1 routerrel,Cat.5 kábelezés)
    Ìrás a NAS-ra 85-95 MB/s -a Zyxel után visszalépés mert az stabilan ment 103-106 MB/s-ot
    Olvasás a NAS-ról eléggé ingadozó 90-113 MB/s -ez megint nem túl meggyözö mert a Zyxel csak 106 MB/s-ot tudott,de azt viszont betonstabilan tartotta.
    Interface:ADM 2.7-es ,szokni kell,de összességében átlátható és könnyen konfigurálható de a 4GB fedélzeti memória ellenére is hajlamos belassulni,ill. kifagyni(KODI).Elsö probléma az volt,hogy sajnos nem volt hajlandó kommunikálni a routeremmel,úgyhogy az EZ Router illetve EZ Connect funkciók kapásból kilöve(aztán megnéztem az oldalukon a támogatott routerek listáját amelyen sajnos az enyém pont nem szerepelt,pedig se nem régi,sem pedig entry level)...Ma megpróbálom manuálisan belöni a távoli hozzáférést,remélem sikerül...
    Appok nem mindig települnek ahogy kellene,van mikor gondol eggyet és egyszerüen nem enged semmit telepíteni(hibaüzenet)....ezt az újraindítás az esetek többségében megoldja...vagy nem
    Távirányíthatóság::Eredeti Asustore távirányítóval enyhén laggol,de ezenkívül egész jól használható.
    Médialejátszó képességek(Samsung 60KS7000 4k okostévére kötve)
    Elsö csalódás,HDMI-n keresztül a TV-t érzékelve automatikusan 4K-ra kellene belönie a felbontást,de csak FullHD-ra állítja...(manuálisan beállítom de úgy látszik minden újraindítás után elveszíti a beállítást)
    KODI ezzel a hardverrel nem igazán acélos...4k téren nagyon gyenge,mivel a gyüjteményemböl(javarészt külömbözö márka demók és pár film) csak keveset tud hibamentesen lejátszani,ezzel szemben a TV saját lejátszója csont nélkül lejátsza mindegyiket a legkisseb röccenés nélkül...
    A BluRay -ISO menüket nem tudja betölteni/kezelni,ami egy ilyen kaliberü/árú készüléknél elvárható lenne.
    A FullHD és attól alacsonyabb felbontású anyagok lejátszásával nincs gond(de még sok formátumot nem volt idöm letesztelni)...

    Összegzés:Egyenlöre nem gyözött meg teljesítmény/ár tekintetben,,mivel 6-szor többe került mint a Zyxel NAS326 és csak olvasásban jobb pár százalékkal ,no meg a médialejátszó képességeitöl sem vagyok elragadtatva...Eddig egyedül a memóriabövíthetöség szempontjából tünik jobbnak illetve jövöállóbnak az elödjénél...

    Egyenlöre úgy tünik,hogy visszaküldöm és helyette kérek egy Qnap TS253A-t...remélem az majd jobban muzsikál!

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #30 üzenetére

    Délután kikapom a laptopombol a 2x4GB ramot és letesztelem,mit tud 8 gigával...remélem igazad lessz és megy majd rendesen a 4k/h265 lejátszás,meg úgy általában minden funkció...

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz pikar #31 üzenetére

    En még hétvégéig adok neki idöt,hogy megszerettesse magát velem...
    :))

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Hyena #32 üzenetére

    Igen én is csodálkozom,mert nagy reményeket füztem hozzá,amelyek nagy részét nem váltotta be...
    100%,hogy szoftverproblémák ,bugok okozzák a sok zombulást,amit produkál.Ebben azért vagyok biztos,mert miután bekonfiguráltam mindent és nem volt 100-as ,kapott egy gyári visszaállítást ami után ugyanazokat a szimtómákat produkálta(hiba az appok telepítése során,vagy nem tudot bizonyos appokat telepíteni,mert azok függöségeit nem tudta letölteni).
    Délután megpróbálom a beta cuccost,de öszintén elég szkeptikusan állok hozzá és nem reménykedem túl nagy áttörésben.A tapasztaltak alapján elég optimizálatlan a Kodi-4K támogatás páros,és lehet(vagy inkább biztos),hogy nem csak a HDMI 2.0 hiánya szab határt a teljes UHD formátumskálának,hanem maga a hardver.
    Mondjuk megnézném a tesót a Qnap TS253A személyében ,hogy miként boldogul 4k téren,meg úgy általában....de ha hétvégéig nem barátkozunk össze ezzel,akkor biztos,hogy az lessz az utód,a kiforrottabb szoftver miatt... :))

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #36 üzenetére

    Még megvan...Ismerösnél megnéztem a Qnap-et(a TS453A személyében) és szerintem enyhe külömbséggel\eltéréssel de mindkettö ugyanaz a mese,és újra az ASUSTOR felé billent újra a mérleg nyelve az optikai kimenete miatt....Sajnos a Zyxel-t már elvitték,úgyhogy egyenlöre csak ez maradt..A hétvégen megint kiakadt ,a HDMI kimeneten nem Volt hajlandó képet adni,míg a PC-röl nem kapott egy restartot.Ahhoz képest,hogy a Zyxelröl hónapokig azt sem tudtam,hogy létezik,kivéve,mikor adatokat másoltam rá ill. róla,na ez épp az ellenkezöje,mert nagyon igényli a törödést...söt kifejezetten utálja,ha mellözik egy kis idöre.... :))

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Hyena #38 üzenetére

    Az én példányom hardverileg teljesen hibátlan,mint mondtam az általam leírt problémák szoftveres eredetűek.
    De,hogy valami pozitívat is írjak róla:kezdem megszokni a rigolyáit,már nem zavar,hogy manuálisan kell belőni a felbontást 4k-ra újraindítás után...mondjuk ehhez kicsit ki kellett tolni a kompromisszum küszöbömet,de működik :-)
    A 4k-s fimeket (H.265,10bit),amiket nem tud lejátszani streamelem a TV-re és az szerencsére gond nélkül lejátssza őket....
    Apropó kodi stream,ezzel is szívtam,mert kb. 20-30 perc után egyszerűen megszakadt a kapcsolat vele...csak úgy...állandóan.Most a mini-DLNA appot használom és nem tapasztaltam spontán lecsatlakozást.
    Szóval ne félj tőle,szerintem csapjál a lecsóba s vedd meg,no meg a 7-es széria azért kicsit combosabb mint a 6-os,ne fejtsük el,hogy cerka helyett i3-as ketyeg benne,ami simán visz bármilyen 4k 10bit-es cuccost.

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Hyena #40 üzenetére

    Igen,miután írtad,hogy van beta Kodi aznap leteszteltem és ua.Később arra gondoltam, lehet,hogy a 4k vágja haza,mivel neked és azoknak akiknek full HD-s verzsön van semmi gondjuk vele...Nem tudom ,hogy mire gondoljak,de eldöntöttem ,hogy megkérdezem az Asustor supportot is,hátha tudnak valami értékelhető választ adni a problémáimra...

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Hyena #45 üzenetére

    Igen észrevettem,hogy megpróbálnak a kedvemben járni Asustor-ék... :))
    Nyitottam régebben incidenst ezzel, s még pár apróbb problémával náluk, így látszik nem hiába. Mostanában egyre jobban muzsikál,már kezdi kinöni a gyerekbetegségeit,...konkrétan használható lett!!Most nézem,az uptime majdnem 3 hét :Y
    A jövö héten megkapja tölem is a 2x8GB Samu SODIMM-eket,aztán hadd szóljon a hatlövetü...
    Nagyon köszönöm,hogy szóltál! :R
    PS.Ma este "aki mer ,az nyer"alapon ráengedem én is az ADM 3.0 BETA-t,remélem nem lessz semmi gond... :C

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #44 üzenetére

    Próbáltad valami 4k-s tartalommal megizzasztani?Egyéb tapasztalat a 2x8Gb-al?Azon gondolkoztam,hogy ha nem 1600 MHz ramokkal tolnám,hanem 1866 MHz-esekkel(BIOS tudja) vajon látványosan gyorsulna e?No majd meglátjuk mit sikerül löni,egyenlöre csak 1600Mhz Samukat találtam jó árban,az 1866-os majd a duplája lenne...

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Brandys #55 üzenetére

    Az enyém halk(bár lehet,hogy a sok-nagy hangerön hallgatott rockzene miatt nem hallom :C ),csak a HDD seek hallatszik,de az sem vészes

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    A hétvégém mozgalmas volt, köszönhetöen az Asustor AS6202T-nek... :))
    Kezdem az elején:megvettem hozzá a 2x8Gb Samu ramot,és úgy gondoltam ,hogy a sebesség ill. biztonság kedvéért kap egy Seagate Enterprise Storage V.5-8TB vinyót,s majd ha lessz rá keret még egyet...Szombaton nekiugrottam,hogy a régi Seagate Arhive 8TB-ról másolom a cuccost az új vinyóra,a Seagate Arhive pedig ,mint azt a neve is mondja megy arhívumnak(statikus backup a család fontosabb dolgairól)...na és itt kezdödtek a problémák!
    Az adatmásolást úgy képzeltem el,hogy a régi vinyót kiveszem az 1 helyröl,a helyére bemegy az új,azt inicializálom és végül a régi megy a 2-es slotba,NAS felismeri,másoljuk a cuccost a 2-röl az 1-re és boldogság van...de kurvára nem így történt,miután az új vinyót inicializáltam az 1-es slotban és a 2-be betettem a régit,azt írta ki rá,hogy inaktív és kell inicializálni(minden adat ugrik...).Na,mondom,ez így nem frankó,tehát minden a régibe és megoldom 2x4TB kölcsönvinyókkal a problémát,úgy,hogy visszateszem a régi HDD-t az 1-be és szépen kimentem a cuccost a két 4tb-os vinyóra,na de itt jött a svédcsavar ,mikor visszatettem az eredeti vinyót az 1-es slotba nem történt semmi,és szépen fölajánlotta,hogy egyetlen lehetöségként inicializálhatom azt(minden adat ugrik...) :Y
    Na ,ezen a ponton már szakadt a cérna,majd szétbaszott az ideg és szerintem az Asustoros gyerekek végigcsuklották a hétvégét :W !!!
    Vasárnap átraktam a gépembe az eredeti vinyót és egy Live Linux disztróval sikerült mountolnom az Asustoros HDD-t és visszanyerni róla az adatokat.Ma délután 2 -kor ért véget a kálváriám,mikor is minden adat sikeresen átkerült a NAS-re,az új vinyóra,amely sokkal halkabb,gyorsabb,forrófejübb(volt már 55C is) no meg 2 millió óra MTBF.Most már újra ZEN van :K és béke.
    PS.A 16GB ram sajnos semmilyen 4k-beli lejátszás javulást nem hozott,ami eddig ment az utána is ugyanúgy megy,ami nem ment az most sem megy(a HEVC codec csak nem pálya,továbbra is slideshow),a sebesség sem ugrott meg látszólag,de legalább nem lessz ram limit ha futtatok több virtuális gépet.
    A gyorsabb HDD miatt viszont érezhetöen nött a fájlátvitel sebessége,stabilan 106-113MB/sec-al másoltam rá kb 6TB anyagot.

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #96 üzenetére

    Hát igen a WD Green nem igazán folyamatos írásra van kitalálva,így hajlamos beadni a törülközöt,ha munkára fogják...En sok évig csak a WD RE(Raid Edition)külömbözö szériájú Enterprise class vinyóit nyúztam(asszem mind megvolt :C ),minden elképzelhetö,melóra(Surveillance-re is),de soha nem volt adatvesztésem.A mai napig mennek továbbadott konfigokban.Merem ajánlani,ha a pénztárcád megengedi...

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #95 üzenetére

    Ha kiveszed a régi és egyben egyetlen vinyót és átteszed máshova, az alap OS indul el és nem tudja mi van.
    Igen ezt tudtam,de mint mondtam,megkreáltam az 1-es slotban az új lemezt,és mekkora kunszt lett volna fölismernie a saját maga által kreált régi lemezt a 2-es slotban?Ezen akadtam ki...
    A Seagate Archive vinyót nem My Archive-ként használnám(elnézést valszinüleg én nem fejeztem ki magam elég világosan) ,hanem sima szekrénybe elrakós USB rackbe betevös megoldásra gondoltam,amin a családi cuccok vannak :) .Igen a My Archive funkció nem hülyeség de inkább a 6+ lemezes verzióknál van benne ráció....

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz Gawamatsu #100 üzenetére

    Nem vettem észre lassú letöltést,pikk-pakk leszedte és telepítette azt a pár appot,amit használok...Valószínüleg az App szerverük túlterhelt és amiatt ment át csigába a letöltés...
    Easy rider van,újra átélheted a modemes net fílingjét... :DD,lehet más még fizetne is érte... :C
    Back to the roots :))

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    Sokkal használhatóbb-rugalmasabb lett a 3...reméljük,hogy hamarosan a véglegest is megkapjuk

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    Azt hiszem megtaláltam az utódot az AS6404T személyében,amely rendelkezik mindazzal a tudással/felszereltséggel,amit eddig is kerestem.Alapból HDMI 2.0-t kapott, támogatja a HEVC kódolású anyagokat,4k/60fps szóval minden földi jóval megáldották,de egyenlöre még várok,hogy a 720Eurós árcédula kicsit összemenjen...
    https://www.asustor.com/en/product?p_id=53

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    Tetszik az új ADM 3.0,mind dizájn mind funkcionalitás szempontjából.Föleg a memóriamenedzsment terén javítottak,tehát már neccesen sok az a kb. 12GB szabad memória normál uzem mellett...a végén még RAM downgrade lessz belöle 2x4GB-ra. :C
    Az egész interfész folyamatosabb,kezelhetöbb lett,úgyhogy megy a nagy piros pont az Asustor fejlesztögárdájának!
    De hogy ne csak dícsérjem öket,a TV-n megjelenített menü az IR távirányítóval kezelve még mindig elég idegesítöen lagol... :))

    Ez van...

  • anola

    csendes tag

    válasz sirály69 #163 üzenetére

    Nekem is ez a modell van de nem futottam ilyen problémába...bár néha kicsit nehézkes(lassú) a kikapcs. folyamat,de mindig kikapcsolt,ha azt mondtam neki!!:-)
    A legfrisseb ADM van rajta?
    Ha jól emlékszem ADM-ben lehet konfigurálni a bekapcs. hardvergomb funkcióját..De amúgy meg asszem ha 4 Mp-nél tovább nyomva tartod kikapcsol.

    [ Szerkesztve ]

    Ez van...

Új hozzászólás Aktív témák