Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hyena

    senior tag

    válasz Gawamatsu #8 üzenetére

    Kivancsi voltam milyen lehet egy hibrid NAS es mert nem tudtam donteni, 2015 karacsonyara vasaroltam "jatszani" egy asustor es egy qnap nast a meglevo synology es epitett xpenology rendszeru nasok melle.
    A qnap ts450 pro es a asustor as5104 elegge hasonlit egymasra hardverben , es meg a firmware updatek is hasonlo idopontban jelentek meg rajuk.
    Az asustor akkoriban meg nem html5 alapu felulettel mukodott hanem java plugin kellett hozza es vlc plugin is pl a looksgood alkalmazashoz, de ezt mar azota javitottak. A qnapnak viszont mar akkor is html5 alapu felulete volt lehetett kitenni widgeteket (az asustornal most sem lehet) amibol a dashboard nevu nagyon tetszett.
    Az asustornal 5x3 ikont lehet kitenni a kezelofeluletre a qnap ennel sokretubb (a synology is) pl konyvtarakba rendezhetoek az ikonok vannak widgetek...
    A qnapnal es az asustornal van lehetoseg virtualis gepek futtatasara de az asustor ezt csak a hdmi kimeneten tudja realizalni a virtualboxal.
    A qnap virtualizacioja sokkal fejlettebb es elerheto a html feluletrol is.
    Torrent kliensbol asustorra van a legtobb es synologyra a legkevesebb.
    A transmission kliens pl mind 3 platformra elerheto es mig a synologyn kicsit hokuszpokuszolni kell vele, manualisan atirni a letoltesi konyvtart stb addig qnapra es asustorra 1 klikk a telepites.
    qbittorrent a 3 nas kozul csak asustorra van ezaltal ez a nas a leggyorsabb torrentezesre.
    Az asustor nas alapbol a minimalisan szukseges appokat tartalmazza elore telepitve meg dlna szerver sincs rajta de persze utana azt telepit az ember amit akar.
    Ezzel szemben a qnapon elore telepitett a rendszer reszet kepezo dlna szerver van, amivel rengeteget lehet(ett mar nincs meg igy nemtudom kijavitottak e) szivni rengetegszer lefagyott...
    Osszesegeben is jellemzo volt, hogy egyes programok instabilan mukodtek qnapon mintha nem lettek volna veglegesek. Az email szervere pedig velemenyem szerint rettentoen tulkomplikalt (linux kozepfok :) )pl a synologyhoz kepest.
    A kodi mind a qnapon mind az asustoron mukodik jol, eloszor odzkodtam a dologtol de vegul azert is vettem meg oket, hogy kiprobaljam milyen is egy medialejatszos nas, es kellemes csalodas.
    Egy popcorn a410et valtottam le es mondhatom bevalt.
    Az asustort a vasarlaskor rogton 4 giga ramra bovitettem, hogy ne legyen szuk keresztmetszet ez a dolog, plex szerver megy rajta torrent, kodi...
    A qnapba 8 gigat tettem a virtualizacio miatt es probakepp feltelepitettem mindnefele mas rendszert pl xpenologyt, kulonbozo windowsokat....
    A qnapon 4db lan csatlakozo van az asustoron csak 2 de az asustoron van toslink kimenet mig a qnapon nincs.
    Mobil appok tekinteteben mindketto jol all szerintem izles dolga kinek mi jon be.
    En nem mernem egyertelmuen kijelenteni, hogy synologyra van a legtobb app mivel ezt a cimet sokkalinkabb az OMV birtokolja a synology qnap asustor triumviratusbol pedig app tipus fuggo a dolog pl torrent kliensbol mint emlitettem az asustor nyer.
    En vegul azert az asustort tartottam meg mert torrentben ez a legjobb, stabilan mukodik, es bar a felulete a vasarlas idejeben fapad volt a qnaphoz kepest szepen fejlodik (bar a 3.0-as ADMet melyben lesznek widgetek ikon konyvtar... igerik mar egy ideje) , tobb garancia van ra, tobb kamera licensz (amit nem hasznalok) es egyebkent olcsobb is volt a masiknal. (ez most jo hulye indok mert azt is megvettem, de akkor is :) )

    harley-davidson-nyiregyhaza.hu

Új hozzászólás Aktív témák