Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz plömplöm #24 üzenetére

    Az az értelme, hogy bár ugyan akkora, de szebb/élesebb rajta az írás. Illetve főleg az írás, de potenciálisan más is. Persze, a hátulütő, hogy a régi típusú alkalmazásoknál lehet gond (vagy homályosak lesznek, vagy nem férnek ki a feliratok itt-ott).

  • azbest

    félisten

    válasz plömplöm #24 üzenetére

    oh lol, tényleg, nem számoltam utána a másodiknak. Nekem is ilyen van 14" -esben :D

    Ha asztalnál ülve, nyugodt körülmények közt használom, akkor 150% jött be nekem a nagyobb asztal felület miatt, ha utazás közben, mozgó járműben, akkor meg a 200%.

    #26ddekany
    szerencsére ennyi év után win alatt is egyre kompatibilisebbek az alkalmazások a skálázással. Így a crt-knél annó megszokott kényelmet hozza, hogy más felbontásokon is jó a kép, nem csak natívan.

    Mondjuk linuxszal még nem vagyok kibékülve ezen a gépen. Mármint, hogy az új gépek közt van, aminek a beépített billentyűzetét nem kezeli alapból a kernel valami régi kókány miatt és majd később kerül be hivatalosba a fix rá (nekem pl 6.2-be talán). Meg hogy ubuntun nézve csak egyformára lehetett állítani a skálázást mindenen, ami nem annyira megy 4k külső és 2.8 belső kijelzővel :D De majd kinövik.

    A vektoros, ami alkalmazás nem maga rajzol fizikai pixeleket, hanem kihasználja az os képességeit.. vagy ha multiplatform, akkor már az os képességeik kihaználni tudó köztes réteget használn, akkor azok szépek lesznek. Minden natív felbontáson van úgy, csak a méretezést igazítja a logikai felbontáshoz. Úgy mint az okostelefonok is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák