Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraki

    tag

    Itt a HardverAprón vettem egy rendes kollégától egy ASUS X54C i3-as lapit, hogy amint időm engedi, a régóta tologatott második generációs i5 procimat majd ebbe beleteszem. Szép állapotú volt a lapos, még azt is elterveztem, hogy a belőle kieső i3-ast valaki olyannak adom el, aki hasonló manipulációk miatt keres egy alap procit. :K
    Hát, gyerekek, hogy mekkorát szoptam ezzel az elolcsósodott, elkínaisodott ASUS cuccal! :U
    Kiderült, hogy ezt az X54C-t (és a K54C-t ugyanúgy) kétféle alaplappal szerelték. Ez az olcsó, ráforrasztott processzoros. Én még ekkora pofátlan spórolást életemben nem láttam, hogy csuklanának, amikor emlegetem a zsugoriságukat! :F
    Mert, hogy nagy boldogan szedtem szét, hogy teszem bele az i5-ös procimat, erre látom a szitut, az ASUS-os nénikéjüket nekik: egy alaplapra forrasztott, téglalap alakú proci csücsül a teljes szétszedés és alaplap kivétel után a kezemben tartott deszkán! :W
    Le is fotóztam, rögtön arra gondolva, hogy itt megosztom, azután néztem a neten alaplapokat, akkor kezdett világosodni, hogy van rendes cserélhető processzor foglalatos és ilyen forrasztott is, ki milyet szeretne. Persze gyárilag a kínai gyerekmunkásokkal ezt a forrasztott lowbudget-et teszik bele! Mert biztosan dollár tízezreket spórolnak a kihagyott műanyag és fémdarabkákon, de ettől "egyszer használatos" lesz a laptop!
    Szavakat nem találok...
    :(

    Itt van egy neten talált, ugyanehhez a lapihoz kínált alaplap, ami a rendes, cserélhető processzoros változat:

    [ Szerkesztve ]

    Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

Új hozzászólás Aktív témák