Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seaky77

    tag

    válasz bbaccsi #17 üzenetére



    1. restoration tool csak recovery módban találja meg a cuccost, ha jól tudom.
    ehhez legegyszerűbb kikapcs resetgomb bekapcs resetgomb még nyomvatart
    elenged és connect?
    Igy van a RT csak recovery módban találja meg. Vagy akkor aha az nvram settingsben a bootwait be van kapcsolva. Asszem tulajdonképpen tftp-t csinál a háttérben (ha jól olvastam valahol) de ezzel a részével nem nagyon foglalkoztam. Azt tudnod kell hogy Oleg-ből a recovery mod a tapasztalatok szerint nehezen csalható elő a forumon egyesek szerint minden gond nélkül előjön mások küzdenek vele lásd az itteni forumon lévő kollégát


    2. tehát usb cucc rákötése után pár percig nem ajálnott a reboot. jó tudni Én szívtam vele az asus saját firmware-énél. Amúgy ps-ben látod a futó processzeknél hogy még szüttyög e? Ha nincs telnet-ed mivel az asus fw csárilag nem tartalmaz akkor a backdoor-page-en keresztül lehet nyomonkövetni a történéseket.

    3. oleg eddig hiba nélkül megy bár még csak 12 órája és sok mindent nem csináltam ssh installon és pár cucc buherálásán kívül. usb-t nem kötöttem még rá.
    Reboot után izgulj :U akkor szoktak elvérezni. Ha csak felraktad az Oleg-et elvileg nem sokgondnak kéne vele lenni álltalában az nvram cseszegetéssel teszik tönkre. Meg a flashfs be történő commit után érdemes egy picit várni. Amúgy az Oleg fw installja ugyan olyan bonyolult mint az OpenWRT-jé. :DD Csak ugyebár az OpenWRT-nél le van írva hogy a felrakott FW mitől lesz Premium. Az Olegnél meg a forumokból kell kibányászni. Mert ha csak felrakod az Oleg FW akkor ha rápillantasz a free parancs eredményére rögtön szembetűnik hogy a hw-ben lévő 32MB csak 16MB lát. stb amit nvram állításokkal lehet finomhangolni (csak óvatosan)
    Tutorial : [link]

    4. tehát az eddigi infók alapján amíg csak béta az oleg inkább az openwrt-t ajánlod?
    ahhoz is van telepítésre vmi syllabus? olegre találtam egy csomót, openwrt táján
    első második és harmadik ránézésre naon misztikusnak tűnt minden.
    A forumok alapján az OpenWRT-vel kevesebb gond van
    Hogy egy kollégát idézzek: use OpenWRT, as that seems to be more stable
    Az install semmivel sem bonyolultabb mint az Oleg-é sőőőőt!!! Az Oleg verziója szerintem bonyolultabb lásd tutorial feljebb.

    5. recovery cuccost láttam, hogy az ábrán lévő 9-es pinnel kell csinálni vmit.
    azt nem értettem hogy a bekarikázott rész ugyanaz mint a nyíllal jelölt láb?
    (az 'ideges kezeknek'-rész)
    és akkor azzal mit is kell csinálni? ott rövidre zárni valamit vagy...?

    A képen látható 9-es pin-t kell rövidre zárni azaz a földre kötni a tápcsati fekete vezetéke. Majd úgy kell bedugni a powerkábelt és pár másodperc múlva megszüntetni az átkötést.
    Müködési elv:
    Tulajdonképpen a memória IC legfelső címbitjét kötöd a fixen a földre ami alacsony szintnek felel meg igy CRC ellenőrzéskor nem tud címezni az controller és CRC hibát jelez a CFE(bootloader) felé ami recovery módba kapcsolja a routert. S pár másodpercig fogadja tftp-n az újy firmware-t. Vagy recovery tool-t.
    Mivel ez egy TSOP-tok nagyon picik vékonyak a lábak ezért ajánlják a felette lévő vastagabb ón ''göb''-öt a müvelet végrehajtásához.

    Tudnod kell, hogy a készülék kinyitása garanciavesztést okozhat, persze ha nem látszik rajta semmi ki venné észre, hogy ki volt nyitva :C



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák