Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsigu77

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #11291 üzenetére

    Helló!

    Köszönöm a hozzászólást. Sajna 1.0 vagyok úgy érzem :(

    Szóval lépésről lépésre:
    Ha bedugom a WAN portba a másik rootertől jövő kábelt, akkor hiába adok a WL500gP-nek automatikus IP WAN kapcsolatot, nem kapja meg az IP-t. Az ASUS-ban beállítom a DHCP-t egész más IP-re hogy ne ütközzön a kettő. (valahol ezt olvastam, hogy így kell) Eredményül a számgépem kap DHCP kiosztást az ASUS-tól, de nem kapcsolódik a másik rooterhez. Ha statikus IP-t adok a WAN-ra akkor sem tudom elérni a netet. statikus IP, ez egy kérdést vet fel bennem: az ASUS elérési Ip-jét kell megadni, vagy a másik rooter IP-jét? (most így néz ki a másik rootertől kapott IP és átjáró: )

    Megpróbáltam a lighttpd-t visszaállítani az alap beállításokra. Akkor megjelenik a szöveg, hogy Lighttpd running. Lépésről lépésre haladtam benn. Megváltoztattam az elérési utat és a LOG útját. Ekkor az index.html-t betölti a /mnt/ww könyvtárból. Aztán lecserélem az index.html-t index.php-re. Ekkor 403 - forbidden hibaüzenet jön a Firexoxban, ha el akarom érni az oldalt, ami nem is baj, hiszen még nincs beállítva a php (gondolom én). szóval, eddig jutottam ma, mert kevés volt az időm.
    Majd holnap próbálkozom még.
    Ja, az error log csak ennyit tartalmaz:
    1970-01-01 00:25:22: (server.c.1503) server stopped by UID = 0 PID = 496
    1970-01-01 00:25:24: (log.c.166) server started

    Az időt miként lehet beállítani?

    Bocsánat, hogy ilyennel terhellek titeket, de nem szeretnék kiadni 28ezret, hogy vegyek egy NAS-t, ha ez a cucc is tuja amit a másik.

    Ja, rtorrent. megvan, hogy miért kaukkolt be. van egy sor, ami a memóriát bővíti.
    max_memory_usage = 2147483648
    (Igaz, hogy a swap területnek én 2048M-át állítottam be és használja is)
    ezt most kihagytam és fut, legalábbis, ha elindítom /opt/etc/init.d/S99rtorrent, akkor a ps ax-ben megjelenik.

    Köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák