Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    Ez a router még elég új széria, látva még topik sincs neki, így gondoltam nyitok neki. A tulajok, érdeklődők ide írhatnak...

    Egy kis összehasonlítás:

    Régi routerem: TP-LINK WDR3600
    Új routerem: ASUS RT-AC1200G+

    Csere oka igazából az volt hogy wifin keresztül töltök, ami tudom nem a legegészségesebb, így néha néha megszakadt emiatt a net, így mindig újra kellett indítgatnom ilyenkor a 3600-ast. Illetve ahol legtöbbet használom ott 5Ghz-en már elég gyenge volt a jel. Egy router egy 50nm-es panel lakás közepén van egy gipsz karton dobozban, konkrétan itt.

    ASUS RT-AC1200G+ konfigurálás:

    Lehet ez csak nekem újdonság mint volt TP-LINK-es, de ez az Asus úgy kezeli a felhasználót mint valami hülye óvodást...:) Elsőnek összekötöm a géppel a routert, nem az van hogy elérési útvonalat irkáljak be a böngészőbe, hanem magától felugrik a konfigurációs felület magyarul, és a számba ad mindent. Az eszköz frissítéséhez is nem az hogy fájlokat kell nekem letölteni meg ilyenek, hanem jelez van új, telepítheti? Szóval az egész felülete pofon egyszerű, magyar, és gyors.

    Speed teszt:
    Net: Digi 200/100
    Teszt gép: Dell Latitude E6540 (nem egy nagy szám wifi modul van benne)

    Még pár mondat...Ez a gép egy 500/200-as Digi nettel wifin 135-nél nem látott többet TP-vel, most ahol eddig alig volt jel és ~55öt látott, most ~160-at :) Letöltésem is javult wifiről, eddig max ~12mb/s volt, most ~19mb/s. Illetve az oldalak betöltése is érezhetően gyorsabb lett. Mivel hosszútávon még nem teszteltem, ezért a szakadás nem tudom lesz e, remélem nem. Eddig azt kell mondjam nagyon nem bántam meg a cserét, mindenkinek ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák