Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

(#601) b-type válasza Patrick (#600) üzenetére

b-type
(PH! nagyúr)

Valszeg a pályában :)
Igazából nehéz konzisztensen menni, ezért sztem bőven van keresnivalód versenyen. Most mentem pár futamot Zolder-ben,..nagyon korrekt futamok voltak úgy egyébként, valszeg valami Lengyel csapat lehetett ahova bekeveredtem,..szal futamon mentem az eddigi legjobbamat egy kerékcsere után 3-4 körrel. 1:30.7.
De úgy egyébként kb. 1:32 körül szóródtak azok akik előttem utánam voltak. Én is hibáztam, mert elmelegedett a bal első és ezért a 2. kanyarban egyszerűen lementem a pályáról.
De többen megforogtak itt-ott. szal egy stabil köridővel simán van keresnivaló a mezőnyben...legyen az akár 1:34-35 is.

(#602) Patrick válasza b-type (#601) üzenetére

Patrick
(PH! kedvence)

Igyekszem minden kanyarra odafigyelni, és nem érdekel a következő utáni, amíg azt az adott kanyart ami éppen következik be nem vettem sikeresen. Na most a probléma az, ha egyiket elszabom, akkor már ideges leszek és a többit még nehezebb bevenni. :D

Meglássuk. :D

Fino alla fine!

(#603) vlevi válasza Patrick (#602) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

"ami éppen következik"
Pont Zolder a jó példa erre, hogy nem így kell :D
Ott ahol 3 részből áll a sikán, és utána rögtön egy negyedik kanyar is van), nagyon oda kell figyelni, hogy az egyik kanyar kijárata az egyben a másik bejárata is, és valamelyiket szándékosan el kell rontani, hogy jó legyen a következő.
Tulajdonképp csak arra kell figyelni, hogy úgy essél ki a kanyarból, hogy a másodikhoz jó legyen.
És mégegy nagyon régi Jackie Stewart tanács. Inkább a kanyarbejáraton legyél kicsit lassabb, de a kanyar ív, és a kigyorsítás legyen tökéletes. Régi mondás, de nagyon igaz. A kanyar előtti utolsó pár méteren, a féktávon már csak ezredek múlnak azon, ha pár méterrel hamarabb fékezel, de, ha csak úgy keresztülrongyolsz egy kanyaron, és a kanyar után szeded össze az autót, akkor már elbuktál félmp-et.
Nagyon jó erre az az időmérő, ami az előző körödhöz képest mutatja a különbséget. Nézd meg, hogy fékezés előtt mennyi a különbség, és mennyi akkor, amikor a kanyar után már gyorsítasz, és váltasz, és mennyi a különsbég az előző körödhöz képest a következő féktáv elején.

u.i.: Ja, persze ezt fotelből leírni könnyű, megvalósítani nekem sem sikerül :D

(#604) b-type válasza Patrick (#602) üzenetére

b-type
(PH! nagyúr)

Ezzel szinte mindenki így van. :) egy rontást mindig megpróbál az ember visszaspórolni a többi pályarészen..és ilyenkor általában még rosszabb lesz minden.
.. szal nem kell rontani akkor könnyebb :D

(#605) Joshi válasza vlevi (#603) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Én is úgy tudom hogy a féktávnál fontosabb a kigyorsítás. Persze a féktáv is fontos, de mégse annyira mint a kigyorsítás. Na meg a pályaismeret. Sokszor másodperceket hozhat egy más ív az adott kanyarnál vagy sikánnál. Na persze ez is csak akkor ha sok-sok másodpercre vagyunk a csúcsidőtől.

(#606) vlevi válasza Joshi (#605) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

"ha sok-sok másodpercre vagyunk a csúcsidőtől."
Igen, ez is egy réges régi igazság. Másodperceket könnyű találni egy pályán. az utolsó tizedeket, századokat már sokkal nehezebb :)

[ Szerkesztve ]

(#607) Patrick válasza vlevi (#603) üzenetére

Patrick
(PH! kedvence)

Okés, köszi. :) Ezt akkor veszem amúgy észre, amikor elrontok egy kanyart, gondolom én, erre látom a számlálón, hogy ez így sokkal jobban megéri. :D
Egyszer nekimentem egy gyereknek a visszafordítónál, pörgött olyat, mint a búgócsiga. :D
Viszont látszott, hogy mindenki ismerkedik az autóval, a pályával, a játékkal...

Fino alla fine!

(#608) Patrick

Patrick
(PH! kedvence)

No, meg volt a napi multiplayer. 1.32.895-öt mentem, ez volt a leggyorsabb köröm. Aminek örültem az az, hogy az első körben én mentem a leggyorsabb kört. :D

Na most 30 percig tartott a race. És a célegyenes előtti egyenesben várakoztunk, egy autó ugrált és a 4 kereke össze vissza kalimpált. :D Aztán követnem kellett az elsőt és amikor zöld lett a lámpa toltuk neki... ezt a fajta rajtot nem nagyon értem, az állórajt sokkal jobban tetszik nekem. :D

Ma sokkal kevesebbet hibáztam, csak 2-szer csúsztam meg. :D Viszont tudtam tartani a helyem és pár autót meg tudtam előzni az jó volt, de hogy hányadik lettem a végén azt nem tudom. Valami 27-et írt ki a nevem mellett... de nem voltunk annyian a pályán...

Fél másodperc még maradt bennem ez biztos.

Fino alla fine!

(#609) Enton válasza Patrick (#608) üzenetére

Enton
(PH! addikt)

Mindkét verseny indítási mechanikának megvannak a maga előnyei és hátrányai. Repülőrajtnál például nagyon hangulatos a felvezető kör, meg valóságban is így startolnak:

link

Állórajtnál meg a beragadásokra és a mögöttünk lévők korai idnulására kell figyelni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#610) Win-T

Win-T
(fanatikus tag)

Mondjuk a repülőrajtot public szervereken én egy az egyben letiltanám... még olyant nem láttam, hogy ez normálisan menjen minden egyes részvevőnek. Ha tisztában is vannak vele, hogy mi van akkor is mindig akad pár ökör amelyik széttrollkodja. Pláne ha felvezető kör is van. :)

[ Szerkesztve ]

(#611) Patrick válasza Enton (#609) üzenetére

Patrick
(PH! kedvence)

Ezt a pályát ismerem. :C

Fino alla fine!

(#612) Enton válasza Win-T (#610) üzenetére

Enton
(PH! addikt)

Szinglibe ahogy eddig probáltam egész korektül leszabályoz a gép, persze fékezni meg kanyarodni azt nem, erre jó a last corner opció, így sok a hiba forrás, szervezett guruláson viszont menő. A public az csak public.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#613) wolf033

wolf033
(senior tag)

Nem tud valaki jóárasított kódot?

(#614) pRoject2HUN válasza wolf033 (#613) üzenetére

pRoject2HUN
(tag)

[link]

Sharkoon TG5 MSI B450 TOMAHAWK Ryzen 7 2700x CoolerMaster Lite 240 GIGABYTE GTX 1080 Ti 16 GB Kingston Hyperx Predator DDR4 3200 Kingston 240 GB SSD WD 1TB HDD Benq XL2411Z LG 29WK500-P 29 ASUS Orion PRO 7.1 ASUS Cerberus Mouse ASUS Cerberus Keyboard Fanatec ClubSport Wheel Base V2.5 Fanatec M

(#615) Solesz84

Solesz84
(fanatikus tag)

Sziasztok.Multizni vki?

Asrock Z170 Extreme4, i7 6700K+ARCTIC Liquid Freezer 240, Kingston Fury 16GB DDR4 2400Mhz, Palit SJS Gtx 1080Ti, Samsung 860 EVO 1 TB SSD, 850 EVO 500GB SSD, HDD Hitachi 500 GB 7200 RPM SATA-II,WD 3TB 7200 RPM 64MB SATA 3, CM 922M Haf Mini, LG OLED 4K 55'', Fanatec CSR Wheel+Elite Pedal+TH8A Shifter

(#616) Segal

Segal
(PH! addikt)

Holnap jön Monza
Persze melózom így csak pénteken tudom majd kipróbálni

(#617) pRoject2HUN válasza Segal (#616) üzenetére

pRoject2HUN
(tag)

Sajnos nem jön, eltolták a build 6 megjelenését mivel a netkódot újra irták és még nincsenek kész vele, a következő buildre már az új netkódot akarják feltenni igy monza késik 1-2 hetet max.

Sharkoon TG5 MSI B450 TOMAHAWK Ryzen 7 2700x CoolerMaster Lite 240 GIGABYTE GTX 1080 Ti 16 GB Kingston Hyperx Predator DDR4 3200 Kingston 240 GB SSD WD 1TB HDD Benq XL2411Z LG 29WK500-P 29 ASUS Orion PRO 7.1 ASUS Cerberus Mouse ASUS Cerberus Keyboard Fanatec ClubSport Wheel Base V2.5 Fanatec M

(#618) Segal válasza pRoject2HUN (#617) üzenetére

Segal
(PH! addikt)

A fene...
Azért köszi az infót. Persze garantálom hogy aznap is melózni fogok amelyik nap végül kiadják :DDD

(#619) dino_m

dino_m
(senior tag)

Jelen pillanatban 170-en játszanak a játékkal, az elmúlt 24 órában 198 ember játszott vele és 50-100ezer között fogyott összesen. Szerintem észre se veszik a késést. ;] :P

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#620) macy válasza pRoject2HUN (#617) üzenetére

macy
(őstag)

Most kicsit pipa vagyok, mert rá voltam izgulva a Nissanra. Persze megértem, hogy kell a jó netkód, de akkor is kapják be :D

(#621) pRoject2HUN válasza macy (#620) üzenetére

pRoject2HUN
(tag)

Én is vártam a pályát is meg a kocsit is :/

(#622) v2

v2
(kvázi-tag)

ilyen beállítással fix 60fps van és nem szaggat. i5 2500 8gb ram gtx1060 6gb és ssd gépen, 22" monitor. Hátha segít valakinek

(#623) v2 válasza v2 (#622) üzenetére

v2
(kvázi-tag)

Ha esetleg valami nem jó, elfogadok tanácsokat.

(#624) pRoject2HUN válasza v2 (#623) üzenetére

pRoject2HUN
(tag)

vertikális szinkronizáció megoldja a szaggatást és a darabos képet és akkor lehet ,hogy fix 60 al megy szebb grafikával is, a manuális fps korlát viszont nagyon belagoltatja a képkockasebességet, szóval azt kapcsold ki és a vsync ugyis lekorlátozza 60-ra a monitorodhoz feltéve ha 60 hz-es a monitorod

(#625) v2 válasza pRoject2HUN (#624) üzenetére

v2
(kvázi-tag)

Üdv. Ha vsync be van kapcsolva mikro laggol nagyon. A frame limit offba van. A. monitor 60hz es

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.