Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz mr.geeZ #39 üzenetére

    Necces...
    Szerintem az ArchiCAD-ek még nem tudják ezt, bár nekem a 10-es nincs még meg... 9-essel nyomulok.
    Kérdezd meg a cadcenter@modistudio.hu e-mailen, Módis Péter építész, cégvezető fog válaszolni.
    Arc ember, tök nyitott!

    Viszont kérdezek is - akárki!
    Nem tudtok-e GDL tárgy-gyűjteményeket valahol?!

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Koós Miklós

    csendes tag

    válasz mr.geeZ #39 üzenetére

    ''Olyan megoldás érdekelne, amikor pl. egy kész modellt virtuális valóságként be lehet járni, és gombnyomásra a modell egyes elemeit megváltoztatni (főleg textúrák)''

    az archicad ezt elég régóta tudja, lehet vele mozit is csinálni meg vrml-et is.....csak nem érdemes. erre a célra sokkal inkább a renderelő programok jók, egyrészt sokkal intelligensebb beállító paneljük van, másrészt igy fotorenderelt végterméket kapsz, lényegesen kisebb file mérettel.

    Az egyik leggyakoribb változat, ha Quick Time-ba mentesz, mert az nem csak sima mozit tud, hanem interaktiv mászkálós, körbefordulós opciókat is. Ezt már az art*Lantis 4.0 is tudta.
    A renderelő programokból tudsz vrml tárgyként is menteni csak ott az szokott lenni a gond, hogy ha be akarod mutatni, akkor általában valamilyen plugint le kell töltetned a látogatóddal és elég sokan vannak, akik ódzkodnak az ilyesmitől és jobban megbíznak pl. a Quick Time-ban (pedig a legtöbben nem is tudják, hogy nagyságrendekkel támadhatóbb, mint pl. a windows Media Player.......ahogy olvastam nemrégen valahol)

    koos.hu | GDL-Centrum

Új hozzászólás Aktív témák