Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jace

    csendes tag

    válasz Manitou #251 üzenetére

    Na, akkor leírok egy konfigot, amit összekeresgettem. Archicad tesztekben azt láttam, hogy az nVIDIA-k jobban boldogultak, mint az ATI-k.

    ASUS M3N78-CM
    AMD PhenomX3 8650 AM2+ BOX
    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz
    WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2
    LG GH-22NS30 SATA Fekete
    FSP ATX-400PNF
    COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

    Nos, ő lenne az. Kiindulásnak legalábbis.
    Az alaplap tartalmaz egy 8200-as integrált vga-t. Amennyiben tud annyit, mint a 5700-as jelenlegi kártyám, akkor egy darabig ő lesz csak. Így egy 20-ast spórolok kb. Amennyiben gondom lesz vele így, vennék bele egy 8500GT-t... elvileg ez a kártya SLIben is tud működni az integrálttal. http://www.nvidia.com/object/hybrid_sli.html

    Így kb 85ezerből kijönne a gép. Ami nagyon jó lenne.
    Mennyit számítana, ha a 8650 phenom helyett a 9650-est venném? 3 kontra 4 mag... Miben mutatkozna? (+10ezer Ft)

    Jelenlegi gépem:
    Asus P4P800SE
    P4 3Ghz/800 prescottmagos
    512Mb DDR400 :):):)
    Geforce 5700FX

    Különösebb problémám ezzel a géppel sem volt... Memória telt meg néha, de csak nagyon ritkán :)... renderelt képek szerintem szépek voltak vele. Tehát olyan nagyon durva modelleket nem csinálok...
    A régi géphez viszonyítva biztosan nem lenne visszalépés az a gép amit leírtam ugye?
    Még annyit, hogy eddig XP-t használtam... és csak XP telepítőm van. 4giga ramhoz meg kellene a 64bites vista, ha jól tudom. De szerintem a 2 giga is elég lesz nekem egy ideig.. a jelenlegi 512megával is elvagyok úgy ahogy :)

    Bocsi, ha lámaságokat írtam, de nem nagyon vagyok otthon a hardware témában.
    Előre is köszi a válaszokat, tanácsokat.
    Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák