Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asysoft

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy építészmérnök hallgató ismerősöm megkért, hogy segítsek neki egy ArchiCAD-en kívül SketchUp illetve AutoCAD futtatására használt konfiguráció összeállításában, fő szempont az árhatékonyság. Gondban vagyok ugyanakkor, mert nem tudom, hogy pontosan mire kell ügyelni. Azt már kisakkoztam, hogy bizonyos funkcióknak a magas órajel, míg másoknak a sok mag számít, ugyanakkor nem tudom, hogy egy 4 magos (2 modulos) AMD FX processzor megfelelő lenne-e ehhez, vagy mindenképp i5 lenne a helyes irány. A fő problémát azonban a GPU okozza: személyes tapasztalat híján nem tudom, hogy egy "gamer" szemmel gyenge, 64 bites memóriainterfésszel szerelt kártya képes-e normálisan meghajtani a dolgokat (olcsóbb Quadro-k mind ilyenek), illetve hogy egy normál kártyát képesek-e driver hackelés nélkül kihasználni a szoftverek. Azt a következtetést már sikerült levonnom, hogy nVidiát érdemes ilyen feladatokra nézni.
    Hogy perspektívát adjak a dolgoknak, az mondta, hogy mostanában gyárcsarnokokat tervezett/-ne (feltételezem ehhez már kell a kakaó:) ).
    Válaszaitokat előre is köszönöm!:R

Új hozzászólás Aktív témák