-
Mobilarena
Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"
Új hozzászólás Aktív témák
-
kiraly.andra
aktív tag
válasz
tknof1871 #49864 üzenetére
A másolás az egyirányú folyamat, a végén nincs törlés (aminek egyébként nem is lenne értelme). Nekem egy saját mappám van a fotókkal, az a legutóbbi költözésnél átkerült, ennek alapján szerintem minden saját mappa átkerül. Ahogy az alkalmazások is, de azok beállításai csak akkor, ha azokról volt saját (az alkalmazás által készített) online mentés. A fiók automatikusan nem kerül át, azt neked kell létrehozni, és az átmásolás pont annak alapján történik, hogy az új telefonon ugyanaz a felhasználói fiók, mint a régin.
Ez az egész elvileg megy különböző gyártók készülékei között is, de azért érdemesebb megpróbálni az új telefon gyártójának saját költöztetőalkalmazásával.
-
mobilizmo
addikt
válasz
tknof1871 #49762 üzenetére
A többség nem okostelefonok között nőtt fel.
Csomó dolgot írtál le, ami egyébként érdekes és lehetne egyenként is válaszolni. Viszont a hozzászólás tulajdonképpen, a tipikus átlagfelhasználóban a biztonsággal kapcsolatban általában felmerülő kérdéseiről szól. Tömören erre a válasz, hogy nagyon abba az irányba haladnak a dolgok, hogy használj nyugodtan bármilyen okostelefont ami hivatalos forrásban itthon kapható, mindig telepítsd fel a frissítéseket amit kapsz, a fontos alkalmazások fejlesztői meg majd megoldják, hogy biztonságosan használhasd. Ehhez te még azzal tudsz hozzájárulni, hogy nem járkálsz olyan helyeken a weben ahol csúnya dolgokat tudsz összeszedni, meggondolod milyen linkre, mellékletre, egyebekre kattintasz amit kapsz esetleg ismerősöktől (vagy látszólag ismerősöktől). Ha még működik a telefonod amikor már a gyártótól nem kapsz frissítéseket, nem esel kétségbe, mert sp-ket még kaphatsz, használhatod nyugodtan tovább az előbb leírtaknak megfelelően. Ha viszont már nagyon öreg (5-6 év) akkor vélhetően ha működik is olyan lassú lesz, hogy úgy sem akarod használni. Másik lehetőség, hogy a fontos alkalmazások támogatását is kezdi elveszíteni az a régi Android verzió, na ekkor kell úgy döntened, hogy a telefon kiszolgálta az idejét, másikat kell venni és kezdődik elölről az életciklus. -
fatal`
titán
válasz
tknof1871 #49270 üzenetére
Úgy látom a Zepp weboldalán, hogy Let's Encrypt tanúsítványt használ. Ez Android 6.0-n már nem működik, mert a tanúsítványláncból nem mindet ismeri a rendszer és cserélődött:
[link]Legalább android 7.1.2 fog kelleni.
Emiatt hiába állítgatod vissza mentésből a régebbi verziót, az sem fog működni.
Még azt lehet megpróbálni, hogy telepíted a rendszerre mint önaláírt tanúsítvány az újabb root certet, hátha úgy működik.
-
eclipse19
senior tag
válasz
tknof1871 #47703 üzenetére
A szövegfelelolvasás használatához egy olyan alkalmazás kell, amiben van ilyen funkció.
A Google DOC nem ilyen.
Ha beolvasod az adott dokumentumot egy megfelelő alkalmazásba (pl. @ Voice Aloud Reader), akkor már működni fog a felolvasás.
(A funkció így már meglehetősen jól használható, én már kb. 6-7 éve csak így olvasok híreket és e-könyveket is.) -
crok
Topikgazda
válasz
tknof1871 #47705 üzenetére
"Egy böngészőben fel tudom olvastatni a napi híreket." -- pontosan, mert az már egy UI element amint van írás, szöveg.
Szerintem attól, hogy nem kattintasz a szerkesztés gombra attól még az nem UI element amint szöveg van. Esetleg egy file manager-el csinálj egy txt-t és nyisd meg vele csak olvasásra. Az már szerintem működne.
-
crok
Topikgazda
válasz
tknof1871 #47703 üzenetére
"A Google dokumentumokba írt szöveget" -- az a tippem hogy az amit te ott csinálsz az épp szerkesztés alatt van így az nem "oda írt" szöveg. Ahogy ez működik az az, hogy a megjelenített elemeken mész végig és azt tudja felolvasni ami a megjelenített UI elemen van felirat. Úgy talán működik, hogy valamibe beleírod amit fel akarsz olvastatni és utána megnyitod - de csak olvasásra (nem szerkesztésre) és akkor már fel kell ismerje mint "szöveg".
-
#46824192
törölt tag
válasz
tknof1871 #44800 üzenetére
Konkétan nem tudom a megoldást. Csak néhány jótanács.
A fagyasztó miért javítaná meg?
Inkább a
még károsítja , mert amikor kiveszed majd mindenhol lecsapódik a pára és még nagyobb károk lesznek.
Akku leválasztástól szerintem biztosan nem fog elveszni semmilyen adat. Legalábbis nem kellene.Ha nem akarsz mobilneten menteni, legözelebb legalább úgy állítsd be, hogy wifin ezt megtegye a pótolhatatlan adatokkal. Semmi hátránya nincs , sőt ilyen esetben hálás lehet ez a megoldás.
Ha nagyon fontos adatok vannak rajta , akkor esetleg kellene keresni egy donor telefont és az alaplapot átdobni egy mentésig , hátha csak a kijelző szart be, és nem a kijelző vezérlése.
-
-
ksanc
őstag
válasz
tknof1871 #41940 üzenetére
Fél éves téma
Nem, az sms-ek tartalma nincs meg a szolgáltatónál, meg semmi ilyesmi. Technikailag is képtelenség lenne ekkora adathalmazt folyamatosan rögzíteni, tárolni.Készülékek közötti adatküldés, nem tárolódik máshol. Amit tárolhatnak, és tárolnak is, az a hívások, üzenetküldések paraméterei (egy kis infó pl. itt: https://tasz.hu/adattarolas-magyarorszagon).
Az más kérdés, ha mondjuk a hatóság engedélyt kap lehallgatásra, akkor "belehallgathatnak" a társalgásba, úgy tudják rögzíteni.
Ami tartalmak rögzítésre kerülnek és a hatóság is ki tudja kérni, azok olyan adatok, amiket pl. felhőben, valamilyen szolgáltató szerverein tárolnak, pl. hangposta fiók, vagy tipikusan a csevegőszolgáltatások, pl. Messenger. De ha innen is törölsz üzeneteket, egy idő múlva innen is végleg törlődnek. -
lovi27
addikt
válasz
tknof1871 #40826 üzenetére
Akkor jobb ha leszeded, uninstallálod és nem használsz semmit. Ha nem vagy 'heavy user' nincs szükség rá. Gondold végig hányszor védett meg vagy riasztott az évek alatt. Ha az a szám nulla akkor az is csak a háttérben egy plusz akkumulátor fogyasztó. Az alapvető védelmet a Google (Android) biztosítja. Ezért az átlagos használathoz felesleges.
De ha valaki úgy érzi magát biztonságban, akkor viszont ne sajnáljon évi 2-3 ezer forintot és egy neves gyártó, megbízható termékére fizessen elő. Ezt szoktam ismerőseimnek javasolni. -
-
válasz
tknof1871 #40819 üzenetére
Ha valóban víruskergető és telepítésnél meg lett adva neki minden jog, akkor egy FR. semmit se ér, dobtam ki már telefont antivírus+FR. miatt, addig nem indult el utána míg meg nem adtuk a jelszót.
A telefon egy barátomé volt, ő meg nem emlékezett a jelszóra, az antivírus jelszavára, amire meg a jelszóemlékeztetőt kérte azt a mailt meg már 2 éve megszüntette.
Neked még szerencséd van hogy elindult a készülék. -
lovi27
addikt
válasz
tknof1871 #40819 üzenetére
Rendszergazdai jogot akar. Tipikus internet security kérés: "Adjon rendszergazdai jogokat a fényképezőgépéhez való illetéktelen hozzáférés megakadályozásához. Ezek a jogok lehetővé teszik Önnek eszközei távoli zárolását vagy törlését, és megakadályozzák az alkalmazás eltávolítását."
Mikor telepítetted az Avira-t rendszergazdává tetted? Mert ha igen akkor ezeket a jogokat ma már az Android nem engedi automatikusan visszaállítani. Újra kell engedélyezni azokat.
Erről lehet szó. link -
crok
Topikgazda
válasz
tknof1871 #40682 üzenetére
Hát kb. a dd ilyenkor már nem sokra megy, az undelete meg nem erre lenne jó (meg portolva felküszködni, minek..), ext4-ről ha van dd image akkor lehetne/lehetett volna épp túrkálni.. - mivel az új rendszer azt a file-t a /data-n már újra megcsinálta így ahhoz az adathoz hozzá már nemigen fogsz férni "simán", a dd-vel meg max. nagy szerencsével "elmentheti" ha az a terület épp még nem volt felülírva, de ha volt beállítva titkosítás ujjlenyomat/minta/PIN-el akkor még úgy se igen fog menni, én matematikailag nem ismerek rá módot ha már a kulcs sincs meg a /data part. elején. A Kürt igencsak kiforrasztaná a chip-et és úgy állna hozzá, ha neked megéri mert olyan adatod volt rajta akkor hajrá. Mivel a meghibásodás nagyon nem tervszerű használat így nem tudom megmondani ennyiből hogy amikor fekete volt a képernyő akkor te mit láttál, mi történt odabent. Főleg az akkukivétel után.. az, hogy PC-re kötve látta a belső tárat a Total Commander az a te szempontodból semmit se ér, semmit se jelent, az a /data/media partíció és MTP kapcsolat, ami neked kellett volna az a /data.. talán ha volt MTP talán működhetett az adb is, de ahhoz olyan gép is kellett volna amin valaha volt már adb-vel csatlakozva (hiszen az első adb kapcsolódáskor megerősítést kér a készülék, csak úgy nem enged be.. kivéve ha nyitott a bootloader és pl. volt custom recovery, mondjuk TWRP 3.x amiben van MTP és alapból be van kapcsolva és nem is volt letiltva.. és az adb is.. és te talán ezt "láttad", szóval nem tudok biztosat mondani hogy ott te mit miért és hogy érzékeltél. Talán lehetett volna a file-t még menteni.. talán lehetett volna SQLite editorral megnyitni.. talán, talán, talán..).
-
-
crok
Topikgazda
válasz
tknof1871 #40671 üzenetére
Visszaállítani így, ahogy nálad van a helyzet (hogy ha jól értem nem is elérhető lokálisan egyáltalán) nem tud semmi semmit. Menteni tudna amit tud (amit te is látsz..), meg abból visszaállítani amit el tud(ott) menteni.
A Google Cloud Backup nálad nem sokat ért mert Android 6 van rajta (ha jól értelek), az meg ilyesmit nem mentett még az arra való Google Services-el (ahogy írtam a #40667-ben).
Ez akkor így lehet kb. ennyi is volt. A készüléken ha elment / megborult az a pár sqlite db vagy text file ami ezeket tárolta akkor így járás van. Amivel próbálkozni lehet az az, hogy adb-vel vagy root-al hozzáférni a /data/data/com.android.providers/telephony/databases/mmssms.db sqlite file-hoz aztán egy sqlite editorral kibohóckodni belőle a számodra hasznos infot ha még a rekordok sallangja elérhető egyáltalán (ezzel az sqlite editorral vagy PC-s megoldással meg tudod nyitni a file-t, és pl. így vagy így hozzá is juthatsz magához a file-hoz).
DE! Elkezdenék a helyedben gondolkodni egy másik készülékben lassan, ha ez így megborult magától akkor a következőnél nem leszel ilyen szerencsés, ez szinte borítékolható..
-
crok
Topikgazda
válasz
tknof1871 #40663 üzenetére
Marshmallow-n még nem mentette az SMS-eket, majd csak Oreo/Pie és felette (Pixel-en már Nuogat-tól). Akkoriban (Marshmallow-ig) volt divat pl. GMail-be menteni, de a Google Cloud backup még nem mentette az SMS-eket. [1] [2] [3] Ha még van lehetőség elérni a régi készüléket akkor SMS Backup & Restore vagy esetleg a SMS Organizer megoldja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Sok embernek van kérdése az Android rendszerrel kapcsolatban, mely igazán nem köthető gyártóhoz. Ebben a topikban lehet feltenni a szakmai kérdéseket, amelyek telefon/tábla függetlenek.
A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Gyúrósok ide!
- AliExpress tapasztalatok
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- Projektor topic
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Mobil flották
- Háztartási gépek
- További aktív témák...
- Légy a Gépek Mestere! Kamatmentes részletfizetési lehetőség!
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Redmagic 10s Pro - Nightfall - Használt karcmentes
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest