Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fatraktor

    csendes tag

    No szép jo estét !
    A tegnap esti mutatványom, miszerint én felrakom a DIY álltal linkelt OpenELEC-et, csöppet hosszura nyulott.
    Első körben ciflikre szedtem a masinát mivel olvasom a forumokon, hogy mennyi a klon , hamisítvány stb. A furcsaságokhoz hozzá tartozik az is, hogy a masinának nincs sorozatszáma.Gyanítom azért van ez, mivel OEM/unbranded, vagyis, mint minden elektronika cég gyárt dolgokat, amit aztán a megrendelő igényeinek megfelelően ellátnak mindenféle felirattal. Nahde, a kis kinaiak nem hülyék, bizniszelnek külön is, azaz a gyártó is árulja a terméket, márkajelzés nélkül ugye.A nagy kérdés az az, legalábbis nekem: Melyik az eredeti készülék, s melyik a hamisítvány. Láttam mkár ugy is arulni ilyen gépet, hogy 5000ft volt az ára, és oda volt írva hogy tudásban ugyaz az a masina, mint a többi, de olcsobb alkatrészekböl van összerakva.

    Tehát leszedtem mindkét file-t ami a legfrisebb volt. Recovery mode egyböl müködött , fogpiszka be, táp be, és tartod amíg be nem jön a recovery menü.A recovery-ben a hangerő fel illetve le gombokkal lehet navigálni, majd az ok gombal nyugtázni a kiválasztott menüelemet. Az egeret érdemes lehuzni ilyenkor.
    Recoveryben voltam, SD kártyán a két linux file. A simát elkezdtem telepíteni, de hibával leállt. Ekkor ráböktem a másikra, aminek a nevében van hogy update. Ez fel is szaladt a boxra, telepites, ujrainditja? kérdésre válasz: igen.

    Nahh eztán nem kapcsolt be a készülék.Sem arecovery nem jött be. A helyzet az hogy nekem egy macbook pro-m van, sajnos azzol nem tudok ilyen esetekben mit kezdeni egy halott készülékkel. Így az asszony laptopját
    vettem birtokba, és álltam neki a felélesztésnek.Amiket be kell szerezni ilyenkor: flash-elő program, formázó, az sd kártya formázására, és jelen esetben USB A ---- USB A kábel. Azaz nagy usb "apa" kell mindkét felén a kábelnek.Szerencsére az egyik külsö HDD háznak ilyen a kábele. Flashelő program letölt, feltelepít. az amlogic két szoftvere kell, az egyik az sd kártyát alakítja át boot-olhato mediára.[link]
    A másik pedig a pc verziohoz kell, azpedig az Usb burning tool.
    Ennél a programnál nagyon fontos a verzioszám, nekem egy másfél órás mutatvány volt ez mire kiderült...
    Elinditjuk a programot telepítés után, s rendszergazdai jogosultságokkal az usb kábelt csatlakoztatjuk a pc-hez,a másik felét pedig majd a boxba ,miután a fogpiszkáloval a kis gombot nyomvatartva bedugjuk a készülékbe. Ha van a szokásos usb hang a pc-ből akkor nagy szerencsénk van.Ha nincs hang, akkor érdemes azzal kezdeni, hogy egy ujabb verziot telepitünk a gépre.

    Stock FRW Amlogic s905
    rá flasheljük a gépre, egy kattintással, és kész is a gép.Ha valakit mélyebben érdekel, sok video van fennt a netem, de segítek én is ha tudok. De most majd elalszom :(.......


    [/L

Új hozzászólás Aktív témák