Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovas001

    aktív tag

    Magyarországi megjelenési árakra azért kiváncsi vagyok ,amennyien várják ezt a generációt lehet, kicsit jobban meg kell fizetni majd az "újdonság varázsát". Főleg amennyire fogyni fog várhatóan.

    [ Szerkesztve ]

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    Valaki talált infót arról hogy 3700X-3800X lényegében miben tér el a tdp limiten kívül(baseclock oké, más turbo kb ugyan az)? Ha igen megosztaná esetleg velem :)

    [ Szerkesztve ]

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    jövöhét végén ide is érkezik egy 3700X egy asus b 450 rog társaságában. igyekszem minél több tesztet megcsinálni vele, rászánom az egész jövöhétvégét.

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    Urak ismertek olyan boltot Pesten ahol alaplapi biost (asus b450) frissítenek a hétvégén? (gianniék nem válalták sajnos)

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    Akit érint ROG STRIX B450-F GAMING hez kijött az új biosfrissítés 2406 verzió

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    Itt megérkezett a 3700X, holnap hazaérek reggel kezdem összepakolni a gépet kiváncsi vagyok mit fog domborítani :DD

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    Hétvégén sikerült nekem is összerakni egy 3700X el rendelkező konfigot, egy asus b450-f alapjaira építve mügen 5 rev b vel meghűtve. ramok aegis 3000 xmp-s 1,35v os példányok.Vga ként rtx 2070 szolgált, a giga gaming verzió.Ház pedig egy zalman i3 lett .

    Az én tapasztalataim alapján először az alaplapról pár szóban.
    legfrissebb bios-t használva (2406) az úgynevezett egér bug megmardt (kis mozgás után ugrál majd eltűnik)
    így billentyűzettel navigálva állíthatóak a paraméterek. Szórzó PBO fesz érték ram xmp és saját manuál profilok beállítása ventillátor profilok stb. Kissé még fapadosak a dolgok a biosban, értem ez alatt offset voltage beállításokat az auto feszekhez mérve állítja, de mivel az auto állás 2 bekapcsolás között akár 0,05v eltérés is van ( 1,368-1,428) így az offset értékével csökkentett feszültség kb értelmetlennek találtam. Ezen kívül én nem találkoztam más olyan problémával ami nagyban befolyásolta volna a tuningot beállítást .

    Ramot teszteltem 2133 on 1,2v cl 16 on hogy lássam hogy a ram frekvenciára érzékeny , és ha igen milyen mértékben a proci. Következő lépcsők pedig 2933->3000->3200 volt (itt már 1,35v on)

    Első méréseket stabilitás hőmérséklet, fogyasztás eredmények miatt végeztem el. IBT 10 kör very high és furmark gpu+cpu burn alatt. (ez utóbbi gpu felfüt a proci alá hogy alakulnak a hőmérsékletek)
    Bios minden auton ram 2133 on.

    Eredmények:
    25 fokos környezeti hő esetében
    IBT utáni hőmérséklet 71 fok max v core 1,488 peak ( átlagosan 1,440 v körül mozgott )mellett ekkor 4,4-re boostolt az öszes mag egészen 70 fokig. ezt elérve 4,2 re visszavette magától az órajelet.
    Vrm közepesen meleg kézzel érinthető .

    Furmark után 81 fokig kúszott fel a proci (vga 73 fokig ment fel, ott stagnált)
    feszültség értékek megegyeztek az IBT alatt tapasztaltakkal. 80 fok felett 4 re vette vissza a frekit.

    Cine r15 mellett 199 pöttyöt kaptam single core ban (2133 ram mellet)
    és 2160 pötty volt multicoreba az eredménye.
    memória órajeleket emelve nem nőtt szignifikánsan az eredmény nálam.
    3200 ra állítva a ramokat is csupán 206 pont sc és 2178 pont mc esetén.
    Amennyiben kézzel beálított tuning van PBO kikapcsolva kb 5% ot lehet növelni az eredményeken ha az ember manualba sikerül beállítani, de, én nem éreztem lényeges javulást ( akár win háttér folyamatok elinduló szolgáltatások is befolyásolják a kapott pontszámot így van elég széles hibahatár vagy túl szűk az eredmény javulása).

    1-2 játékot teszteltem gyorsan vele. (mindegyiket 3000 re állított xmp vel belőtt 1,35v memó mellett)

    R 6 siege
    Max hőfokok 68 és max feszültség 1,44v körül alakult 4,2 boostolt , nem haszánlta a magok több mint felét (6 mag dolgozott aktívan , 2 pedig szerintem win háttérfolyamatokat kezelt)
    Átlag fps minden grafikai beállítás lehető legmagasabbra rakva, 200-230 fps FHD esetén. min 178 volt.
    Lejjebb véve a beállításokat érdekes módon nem javult akkora mértékben az eredmény mint amennyivel butítottuk a játékot 270 fps körül.

    Cod BO4 multi ( minél több fős szerveren játszva)

    Ez már kicsit jobban kezelte a szálakat és megfigyelésem szerint 8 magot használt átlagosan.
    Max hőfok 72 volt kb 1 óra játék után max fesz 1,468v . 4 mag esetén a max boost 4,4 maradék esetben pedig 4,2 volt a hw info64 be bejegyezve.

    itt már sokat számítottak a grafikai beállítások (erősen gpu limitre lehet futni)
    200 fps körüi értékek voltak közepes-alacsony beállítások mellett és 100 fps magas mellett mindezt úgyszint FHD esetén.

    Mivel ez a gép stream miatt lett újítva így teszteltük hogy 1080p/60 közvetítés mennyire viseli meg a rendszert. (6000 bitrate-t beállítva)
    Közvetítő programunk a streamlabs volt.

    Kiváló választásnak tűnt a 8/16 felépítés mivel a stream labs a játékokban eddig parkoló magokat fogta munkára és így nagyon minimális teljesítmény csökkenés volt csak tapasztalható játékok alatt.( fps ben mérve kevesebb mint 10% a tesztelt játékoknál)
    Ha érdekel ezzel a géppel pár játék aki használja majd a gépet az ő csatornája https://www.twitch.tv/nyusziangelfire. Nem reklámnak szánom, de ha megy a közvetítés lehet kérdezni az úriembert hogy ilyen-olyan beállítások mellett hogyan fut a gép/játék, így élőben látva a kapott eredményeket fps számokat etc.

    Összegezve a dolgokat én úgy tapasztaltam ezen rövid idő alatt hogy a processzor kifejezetten erős a sok szálat kezelő programok terén. Egyszálat kezelő, vagy kevés szálat :2-4-6, pedig még mindig megfelelő mennyiségű nyers erő van benne, hogy ne legyenek játékok terén mikrolaggok vagy túl alacsony min fps értékek. Fogyasztásra annyiban térnék csak ki hogy 65W tdp ( nem tudom honnan vették nálam 100W körül alakult falba dugható mérővel csak a procit számolva) egyáltalán nem befolyásolta nálam az eredményeket , minden esetben csak a hőmérsékletek változására reagált a proci órajel csökkentéssel.

    Referenciaként 2 másik gépet vetettem be
    1 intel i7 6700 stock
    2 fx 8320 5ghz-n járatva (tudom elavult gyenge sc teljesítmény viszont mc ba releváns tud lenni , cbr15 mc:800 körüli érték (itt már 1,488v kér és 240w körül eszik .)

    Tudom kicsit hosszúra nyúlt és biztosan van benne pár hiba is , de remélem , hogy találtok benne olyan információt ami hasznosnak találtok.

    Mindenkinek további szép napot. :R

    [ Szerkesztve ]

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    válasz Ribi #5764 üzenetére

    Az a 300 Watt teljesen normális ha 1,45v felett full loadot kap az fx. nálam 325W körül tetőzőtt 1,52v 5,3Ghz mellett ( teljes rendszer fogyasztása 500W felett volt konektorba dugható voltcraft mérővel akkor még egy r7 270X vga mellett táp seasonic 850w gold os.)(eleve a 9xxx fx 220W tdp je volt ugye és nagyon nem tartotta az órajeleket ha be volt kapcsolva a limiter biosba.

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • lovas001

    aktív tag

    válasz wwenigma #7358 üzenetére

    2700 ra feldobtam próba gyanánt a 3700x hűtőjét, jól hűt de low venti beállítás mellet is igen magas fordulaton pörög , és ugy már eléggé zajos :)

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

Új hozzászólás Aktív témák