- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Akciófigyelő: Dömpingáron adja az Earfun a zajszűrős fejhallgatóját
- Elirigyelte a Vivo az Oppo 10x-es zoomkameráját
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Mobil flották
-
11900 - 11801
39770 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
M.T.
senior tag
Rájöttem, hogy a CPU-m még az 1867Mhz-es IF sebességet sem bírja, ezért nem veszi be a beállításokat.. most beállítottam a Calculator által dobott értékeket a guide-nak megfelelően
ugyan úgy nem indult, gondoltam kipróbálom, hogy csak átállítom az órajeleket 3600/1800Mhz-re, és végre simán bevette az időzítéseket, csak a memória késleltetés nem az igazi még, 66.5ns. Addig nem nyugszom, amíg 63 alá nem viszem.. ha kell CPU-t cserélek..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szabad kérdeznem miért ez a 63 ns fétis?
Van ami látható, érezhető jele a 66,5 vs 63 nak? -
koko52
nagyúr
-
Szinyák
őstag
Sziasztok.
véleményt szeretném ki kérni aki már cserélt thermal padot + pasztát milyet érdemes venni hozzá ami nagyon jó . és milyen vastag kell ? Mennyit jelentene hőfokban ?
thermal grizzly kryonaut gondolom mehet alá. de pad.-bol nem tudom milyen vastag és minőségűt érdemes ...
Köszi előre is.
sry ezt nem ide kellet volna
szerintem a most kifőtt barack az oka
-
Szinyák
őstag
Sziasztok.
véleményt szeretném ki kérni aki már cserélt thermal padot + pasztát milyet érdemes venni hozzá ami nagyon jó . és milyen vastag kell ? Mennyit jelentene hőfokban ?
thermal grizzly kryonaut gondolom mehet alá. de pad.-bol nem tudom milyen vastag és minőségűt érdemes ...
Köszi előre is.
-
SzlobiG
félisten
SMT mellett elsiklottam az nekem be van kapcsolva, csak annyi hogy fix 4.2-n megy a cpu fix fesszel.
Viszont ha mindne jól megy holnap beújítok egy 3700X-re, értelme nem sok lesz, de már az elején ezt akartam úgy is.

-
Tomko78
addikt
-
#69452517
törölt tag
-
Tomko78
addikt
-
#69452517
törölt tag
Igen ezt értem de mégis ilyen rossz paraméterekkel miért?
Egy mezei samsung 970 evo plus,nem is drága...
Ok ne haragudj érte hogy rá kérdeztem.
-
jovás
senior tag
Annyira azért nem rossz, viszont olcsó, sok vinyó van a gépekben, ezáltal meg felszabadult 1 SATA port.

A másik gépben (ASUS ROG Crosshair VII Hero) hiba nélkül működik 1 ugyan ilyen.
-
gaben88
őstag
A pics.-be... ebből CPU csere lesz..

Nagyon kusza az a bios, de már kezdem kiismerni
Még nem engedem el, azért vettem 43e Ft-os ramot a 33e Ft-os helyett, hogy ki tudjam hozni belőle a legjobb időzítéseket. Egyelőre nem tudom, és szerintem a cpu lesz a ludas
(#11878)snecy20
Csak sajna én még a 3733-at sem tudom stabilizálni. Addig jutottam, hogy emeltem a RAM feszültséget lépésenként, és a végére eljutott 1.45v-ról 1.48v-ra, ezen már bootolt a Windows, de a végén bsod.. ez az mutatja, hogy a ram is a ludas, lehet a CL14 sok neki 3800-on, úgyhogy a következő lépés majd a CL16 lesz..(#11882) gaben88
Én azt használom már, rögtön a Win istall után feltettem, elvileg kellene legyen értelme
Nekem ket sema is lett. Te melyiket hasznalod?
-
#69452517
törölt tag
Meg kérdezhetem?
és kérlek ne haragudj meg érte,de hogy sózták ezt rád?
volt rola ph teszt is és hát ezt biztos nem
kivánnám még ellenségnek sem.
-
Robi_73
őstag
-
jovás
senior tag
A legalsó PCIE slotban van valami, mert akkor nem fog menni a második M.2-es foglalatban az SSD?
"2.12 M.2_SSD (NGFF) Module Installation Guide (M2_2)
The M.2, also known as the Next Generation Form Factor (NGFF), is a small size and
versatile card edge connector that aims to replace mPCIe and mSATA. The M.2 Socket
(M2_2) supports M Key type 2230/2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen2
x4 (20 Gb/s).
* If M2_2 is occupied, PCIE5 slot will be disabled"A felső M.2-es slot-ban van az NVMe SSD, tehát ez elvileg nálam nem játszik.
Meg ha jól értelmezem, pont fordítva van, ha az M.2-esben van valami, akkor a PCIE5 le lesz tiltva. -
jovás
senior tag
-
Robi_73
őstag
A legalsó PCIE slotban van valami, mert akkor nem fog menni a második M.2-es foglalatban az SSD?
"2.12 M.2_SSD (NGFF) Module Installation Guide (M2_2)
The M.2, also known as the Next Generation Form Factor (NGFF), is a small size and
versatile card edge connector that aims to replace mPCIe and mSATA. The M.2 Socket
(M2_2) supports M Key type 2230/2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen2
x4 (20 Gb/s).
* If M2_2 is occupied, PCIE5 slot will be disabled" -
-FreaK-
veterán
A pics.-be... ebből CPU csere lesz..

Nagyon kusza az a bios, de már kezdem kiismerni
Még nem engedem el, azért vettem 43e Ft-os ramot a 33e Ft-os helyett, hogy ki tudjam hozni belőle a legjobb időzítéseket. Egyelőre nem tudom, és szerintem a cpu lesz a ludas
(#11878)snecy20
Csak sajna én még a 3733-at sem tudom stabilizálni. Addig jutottam, hogy emeltem a RAM feszültséget lépésenként, és a végére eljutott 1.45v-ról 1.48v-ra, ezen már bootolt a Windows, de a végén bsod.. ez az mutatja, hogy a ram is a ludas, lehet a CL14 sok neki 3800-on, úgyhogy a következő lépés majd a CL16 lesz..(#11882) gaben88
Én azt használom már, rögtön a Win istall után feltettem, elvileg kellene legyen értelme
-
#69452517
törölt tag
-
gaben88
őstag
1usmus Custom Power Plan for Ryzen 3000 v1.1-et próbálta már valaki? Van értelme?
-
Piloss
őstag
-
jovás
senior tag
-
mozso
senior tag
Nekem 0.5ns veszteséget hozott az 1.0.0.4B.
szintén lassabbat mér a legújabb AIDA is a 6.10-hez képest.
-
snecy20
nagyúr
Rájöttem, hogy a CPU-m még az 1867Mhz-es IF sebességet sem bírja, ezért nem veszi be a beállításokat.. most beállítottam a Calculator által dobott értékeket a guide-nak megfelelően
ugyan úgy nem indult, gondoltam kipróbálom, hogy csak átállítom az órajeleket 3600/1800Mhz-re, és végre simán bevette az időzítéseket, csak a memória késleltetés nem az igazi még, 66.5ns. Addig nem nyugszom, amíg 63 alá nem viszem.. ha kell CPU-t cserélek..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Én inkább a biztos 3733 / 1866-ot választottam, nincs is vele gond. Nálam is olyan ~66-67ns a teteje, meg lehet vele békélni. A Z370+9900K-nál mért 39 - 40ns-emhez képest már annyira mindegy.
Aki erre nagyon érzékeny, az Intelt vesz. -
#69452517
törölt tag
Rájöttem, hogy a CPU-m még az 1867Mhz-es IF sebességet sem bírja, ezért nem veszi be a beállításokat.. most beállítottam a Calculator által dobott értékeket a guide-nak megfelelően
ugyan úgy nem indult, gondoltam kipróbálom, hogy csak átállítom az órajeleket 3600/1800Mhz-re, és végre simán bevette az időzítéseket, csak a memória késleltetés nem az igazi még, 66.5ns. Addig nem nyugszom, amíg 63 alá nem viszem.. ha kell CPU-t cserélek..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Inkább a lap biosa lehet a ludas.
De az sem biztos.
De mégis az gyanus nekem.
Amugy sokat már nem nyernél engedd el.
-
Pro!Petya
addikt
Rájöttem, hogy a CPU-m még az 1867Mhz-es IF sebességet sem bírja, ezért nem veszi be a beállításokat.. most beállítottam a Calculator által dobott értékeket a guide-nak megfelelően
ugyan úgy nem indult, gondoltam kipróbálom, hogy csak átállítom az órajeleket 3600/1800Mhz-re, és végre simán bevette az időzítéseket, csak a memória késleltetés nem az igazi még, 66.5ns. Addig nem nyugszom, amíg 63 alá nem viszem.. ha kell CPU-t cserélek..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
3800/1900 alatt nem fog bemenni 63ns alá
-
-FreaK-
veterán
Rájöttem, hogy a CPU-m még az 1867Mhz-es IF sebességet sem bírja, ezért nem veszi be a beállításokat.. most beállítottam a Calculator által dobott értékeket a guide-nak megfelelően
ugyan úgy nem indult, gondoltam kipróbálom, hogy csak átállítom az órajeleket 3600/1800Mhz-re, és végre simán bevette az időzítéseket, csak a memória késleltetés nem az igazi még, 66.5ns. Addig nem nyugszom, amíg 63 alá nem viszem.. ha kell CPU-t cserélek..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Timer
veterán
Na, úgy néz ki minden összeállt, egész elégedett vagyok a rendszerrel. Kicsit szokni kell még Asus lap és Intel után a dolgokat, de nem lesz itt baj! :-)
Megjött a Mugen 5 rev.b. hűtöm is. Szerintetek a gyári paszta hozzá jó minőségű vagy inkább a még itthon lévő Thermal Grizzly Kryonaut-ot nyomjam alá X-ben?
A gépet most így használom:
Egyedi ventiprofilok (Windows desktopon így a kis tüskék csak ~33C és ~42C fok között ugrálnak, de ez a CPU ventit egyáltalán nem hozza lázba) XMP profil be, PBO: Auto -> Enable és a Tweaker fülön a CPU vcore-t 1.310V-re állítottam (itt kell amúgy alulfeszelni giga lapnál?)
Mit lehetne szerintetek még állítani? Mivel érdemes tesztelni játékokon felül?
Csakamedve. Annál jobb pasztát még nem próbáltam.
-
gaben88
őstag
Na, úgy néz ki minden összeállt, egész elégedett vagyok a rendszerrel. Kicsit szokni kell még Asus lap és Intel után a dolgokat, de nem lesz itt baj! :-)
Megjött a Mugen 5 rev.b. hűtöm is. Szerintetek a gyári paszta hozzá jó minőségű vagy inkább a még itthon lévő Thermal Grizzly Kryonaut-ot nyomjam alá X-ben?
A gépet most így használom:
Egyedi ventiprofilok (Windows desktopon így a kis tüskék csak ~33C és ~42C fok között ugrálnak, de ez a CPU ventit egyáltalán nem hozza lázba) XMP profil be, PBO: Auto -> Enable és a Tweaker fülön a CPU vcore-t 1.310V-re állítottam (itt kell amúgy alulfeszelni giga lapnál?)
Mit lehetne szerintetek még állítani? Mivel érdemes tesztelni játékokon felül?
-
vtomi2
őstag
Végig mentem ezeken én is a probléma az, hogy totál alapon sem bootol ha semmi nincs állítva frissen fashelt bios esetén is akkor indul el ha kedve tartja. 1gen esetén ram bállításoknál dobta ezt ha valami nem tetszett neki itt meg már alapból.
(#11844) Picco : igen ezt találtam meg tegnap este én is most ez van fent ezzel egyelőre okénak tűnik. Az alap feszeket mondjuk eléggé megtolja érdemes átkonfigolni mindent.
Este felraktam, de sok változást nem vettem észre, boot ugyanolyan lassú mint eddig. Lettek vmi oc profilok, és kb ennyi
-
Pro!Petya
addikt
"Nem rég vettem egy 3700x procit. Agyon dícsérik az új ryzen procikat ,de azt valahogy nem említik soha, hogy out of the box milyen béna a heat/fan management.
Nevetséges, hogy egy böngésző/file explorer megnyitása okán 100-ra felpörgeti a coolert mert határértéken felül ugrik a hőmérséklet 1 pillanatra. Minden apró műveletnél ezt csinálja és rohadt zavaró. Próbáltam szórakozni a fan curve-el biosban de nem sikerült vele teljesen megszüntetni ezt a jelenséget. Egy b450-es asus rog lapban van a proci. A ház atx méret 3 ventivel. Szerintem egy komolyabb hűtő se oldaná meg a gondot mivel olyan heat spike-okat csinál a proci amit képtelenség lekezelni. Alapból 55-60C körül van de egy egyszerű művelet is 10-15C-t rádob instantba. Valahogy nagyon hülyén boostol a proci, minek felugratni 4ghz-re egy szaros windows task elindításához? De ha már így van akkor miért nincs valami latency beállítva, hogy ne bolonduljon meg a hűtő ha 2 tized másodpercre felszalad a maghőmérséklet? A megoldást végül az jelentette, hogy ki kellett kapcsolnom a cpu boost-ot, így most csendben van.Másnak nem volt ilyen jellegű gondja?"(UI: Az idézőjel nem poénból van nem az én gondom ez)
-
Create.
addikt
"Nem rég vettem egy 3700x procit. Agyon dícsérik az új ryzen procikat ,de azt valahogy nem említik soha, hogy out of the box milyen béna a heat/fan management.
Nevetséges, hogy egy böngésző/file explorer megnyitása okán 100-ra felpörgeti a coolert mert határértéken felül ugrik a hőmérséklet 1 pillanatra. Minden apró műveletnél ezt csinálja és rohadt zavaró. Próbáltam szórakozni a fan curve-el biosban de nem sikerült vele teljesen megszüntetni ezt a jelenséget. Egy b450-es asus rog lapban van a proci. A ház atx méret 3 ventivel. Szerintem egy komolyabb hűtő se oldaná meg a gondot mivel olyan heat spike-okat csinál a proci amit képtelenség lekezelni. Alapból 55-60C körül van de egy egyszerű művelet is 10-15C-t rádob instantba. Valahogy nagyon hülyén boostol a proci, minek felugratni 4ghz-re egy szaros windows task elindításához? De ha már így van akkor miért nincs valami latency beállítva, hogy ne bolonduljon meg a hűtő ha 2 tized másodpercre felszalad a maghőmérséklet? A megoldást végül az jelentette, hogy ki kellett kapcsolnom a cpu boost-ot, így most csendben van.Másnak nem volt ilyen jellegű gondja?"(UI: Az idézőjel nem poénból van nem az én gondom ez)
Alul kell feszelni. Amúgy egy normális hűtőnek nem hallani a hangját, ha felpörög a venti.
-
fudi2002
nagyúr
"Nem rég vettem egy 3700x procit. Agyon dícsérik az új ryzen procikat ,de azt valahogy nem említik soha, hogy out of the box milyen béna a heat/fan management.
Nevetséges, hogy egy böngésző/file explorer megnyitása okán 100-ra felpörgeti a coolert mert határértéken felül ugrik a hőmérséklet 1 pillanatra. Minden apró műveletnél ezt csinálja és rohadt zavaró. Próbáltam szórakozni a fan curve-el biosban de nem sikerült vele teljesen megszüntetni ezt a jelenséget. Egy b450-es asus rog lapban van a proci. A ház atx méret 3 ventivel. Szerintem egy komolyabb hűtő se oldaná meg a gondot mivel olyan heat spike-okat csinál a proci amit képtelenség lekezelni. Alapból 55-60C körül van de egy egyszerű művelet is 10-15C-t rádob instantba. Valahogy nagyon hülyén boostol a proci, minek felugratni 4ghz-re egy szaros windows task elindításához? De ha már így van akkor miért nincs valami latency beállítva, hogy ne bolonduljon meg a hűtő ha 2 tized másodpercre felszalad a maghőmérséklet? A megoldást végül az jelentette, hogy ki kellett kapcsolnom a cpu boost-ot, így most csendben van.Másnak nem volt ilyen jellegű gondja?"(UI: Az idézőjel nem poénból van nem az én gondom ez)
Ez tök új számunkra.
-
Crytek
nagyúr
"Nem rég vettem egy 3700x procit. Agyon dícsérik az új ryzen procikat ,de azt valahogy nem említik soha, hogy out of the box milyen béna a heat/fan management.
Nevetséges, hogy egy böngésző/file explorer megnyitása okán 100-ra felpörgeti a coolert mert határértéken felül ugrik a hőmérséklet 1 pillanatra. Minden apró műveletnél ezt csinálja és rohadt zavaró. Próbáltam szórakozni a fan curve-el biosban de nem sikerült vele teljesen megszüntetni ezt a jelenséget. Egy b450-es asus rog lapban van a proci. A ház atx méret 3 ventivel. Szerintem egy komolyabb hűtő se oldaná meg a gondot mivel olyan heat spike-okat csinál a proci amit képtelenség lekezelni. Alapból 55-60C körül van de egy egyszerű művelet is 10-15C-t rádob instantba. Valahogy nagyon hülyén boostol a proci, minek felugratni 4ghz-re egy szaros windows task elindításához? De ha már így van akkor miért nincs valami latency beállítva, hogy ne bolonduljon meg a hűtő ha 2 tized másodpercre felszalad a maghőmérséklet? A megoldást végül az jelentette, hogy ki kellett kapcsolnom a cpu boost-ot, így most csendben van.Másnak nem volt ilyen jellegű gondja?"(UI: Az idézőjel nem poénból van nem az én gondom ez)
-
hackeeeee
Jómunkásember
Elozovel minden oke, allcore megy gond nelkul..
Marad is valszeg a 3400Gnel is az all core oc. R20 alatt alapon is visszadobja 4g alá. Ez a pbo meg magas nekem. Tudom nem ide tartozik, so sorry.
-
Pro!Petya
addikt
-
SzlobiG
félisten
-
jokeph
nagyúr
-
Piloss
őstag
Úgy néz ki az én 3600-asom se váltja meg a világot

SMT off, allcore 4,2 Ghz 1,375 v-al.
Szóval valszeg marad a durván kitolt PBO és mellé a -offset
-
SzlobiG
félisten
-
Omli85
őstag
Giga x470 lapban gond nélkül ment.
btw kint az uj nem beta bios akit érdekelne:
These are official download links. Go ahead.
C6H - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
C6H Wifi - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
C6E - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip -
Pro!Petya
addikt
3800CL16 Flare-X
Hát nem lefutott az Y-Cruncher?! ( 3x is ...
) Pedig azt hittem elsőre hogy kapufa lesz , de most meglepődtem..
Még kap egy kis tesztet aztán cserélődik a jól bevált 3600CL14 , arról nem beszélve hogy kevesebb feszt kér be a lazább timing miatt.
(1,42v - 3800CL16 vs 1,44v - 3600Cl14) -
-FreaK-
veterán
Egy rövid kis guide a Corsair-től memória OC-hoz, ha valaki küszködik mint én, hátha segít. Pl. ott azt írják, hogy a ProcODT az 40-60 között jó OC esetén, a dram calc meg 34.3/36/32-t dob. Még nem próbáltam de ez is jön.
Eddig nem tudtam még a safe preset-et sem működésre bírni, hiába állítok be mindent, nem maradnak az időzítések a Windowsban.Illetve még egy guide, Gigabyte X570 tulajoknak, én most ez alapján próbálom meg (nem csak a Master-hez jó!): (Gigabyte X570 AORUS Master Overclocking Thread)
-
szabeska
addikt
Biztos volt már szó a boot időről én most jutottam el oda, hogy feltegyem a Tomahawk Max-ra a legújabb bios-t. Csak néztem milyen gyors lett a boot pár sec az egész és már a winbe vagyok.

Minek vártam vele ennyit azt nem tudom.

Amúgy nekem mióta be lett lőve a konfig azóta stabilan és hibamentesen muzsikál egyszóval én elégedett vagyok.
Nekem kb 30 mp
Legujabb bios-al is.. Na jo, 20, de ezt is soknak erzem. -
arnoldito
senior tag
Igen be van állitva 1.5v pontosabban 1700-al is csak úgy volt stabil de az legalább működött bár bios update után rendesen. 3700x-el csak akkor indul csak ha kedve tartja.
Beta bios is ugy nez ki egy ujrainditást birt azóta csak akkor indul ha kedve van volt már clear comos elem kiszedés ujra flashelés tök mindegy totál alap beállitásokal el jut a postig és ott 0d hiba és befagy. Ha valami csoda folyamán be jutok a biosba és beállitom amit kell restart és befagy 0d hibával a restart után post képernyőn.
Cseréltem már tápoegységet, ramokat egy modul két modul tök mindnegy totál random mikor indul el mikor nem. Kezdek kifogyni az ötletekböl.És ha a proci rossz? Esetleg egy másikat kéne kipróbálni.
-
Omli85
őstag
Igen be van állitva 1.5v pontosabban 1700-al is csak úgy volt stabil de az legalább működött bár bios update után rendesen. 3700x-el csak akkor indul csak ha kedve tartja.
Beta bios is ugy nez ki egy ujrainditást birt azóta csak akkor indul ha kedve van volt már clear comos elem kiszedés ujra flashelés tök mindegy totál alap beállitásokal el jut a postig és ott 0d hiba és befagy. Ha valami csoda folyamán be jutok a biosba és beállitom amit kell restart és befagy 0d hibával a restart után post képernyőn.
Cseréltem már tápoegységet, ramokat egy modul két modul tök mindnegy totál random mikor indul el mikor nem. Kezdek kifogyni az ötletekböl. -
SzlobiG
félisten
Biztos volt már szó a boot időről én most jutottam el oda, hogy feltegyem a Tomahawk Max-ra a legújabb bios-t. Csak néztem milyen gyors lett a boot pár sec az egész és már a winbe vagyok.

Minek vártam vele ennyit azt nem tudom.

Amúgy nekem mióta be lett lőve a konfig azóta stabilan és hibamentesen muzsikál egyszóval én elégedett vagyok.
-
arnoldito
senior tag
Végig mentem ezeken én is a probléma az, hogy totál alapon sem bootol ha semmi nincs állítva frissen fashelt bios esetén is akkor indul el ha kedve tartja. 1gen esetén ram bállításoknál dobta ezt ha valami nem tetszett neki itt meg már alapból.
(#11844) Picco : igen ezt találtam meg tegnap este én is most ez van fent ezzel egyelőre okénak tűnik. Az alap feszeket mondjuk eléggé megtolja érdemes átkonfigolni mindent.
Lehet, hogy be van nálad kapcsolva, de Dram Boot Voltage ugye minimum 1.4V van? Mert sokszor ez miatt nem indul a rendszer.
-
Timer
veterán
Beújítottam egy 3700x-et egy Asus rog b350-es lapban. Némi kellemetlenséget okoz a heat/fan management. Az normális, hogy egy böngésző megnyitására is felpörög százra a cooler? Minden kis műveletnél ezt csinálja. A fan curve állítgatása javított a helyzeten de nem oldotta meg teljesen, egyszerűen olyan 10-15 fokos heat spike-okat csinál a proci ami kezelhetetlen. Elég szarul van megoldva a boost, meg hogy már egy tizedmásodpercnyi túlmelegedés miatt is megpörgeti a coolert. Más tapasztalt ilyet? Nálam csak az segített, hogy kiiktattam a boost-olást:S
Olyan két oldalt kell visszaolvasni. Ja, lehet elég egyet is.
-
wwenigma
Jómunkásember
Beújítottam egy 3700x-et egy Asus rog b350-es lapban. Némi kellemetlenséget okoz a heat/fan management. Az normális, hogy egy böngésző megnyitására is felpörög százra a cooler? Minden kis műveletnél ezt csinálja. A fan curve állítgatása javított a helyzeten de nem oldotta meg teljesen, egyszerűen olyan 10-15 fokos heat spike-okat csinál a proci ami kezelhetetlen. Elég szarul van megoldva a boost, meg hogy már egy tizedmásodpercnyi túlmelegedés miatt is megpörgeti a coolert. Más tapasztalt ilyet? Nálam csak az segített, hogy kiiktattam a boost-olást:S
Allitsd feljebb bakker es ne allitgasd vagy megegyszer rakd fel a hutot.
szente: latom....
-
nejad
aktív tag
Na jött bios asus b450 f-hez, valaki próbálja ki lécci én nem merem
-
Omli85
őstag
Vagyunk jópáran!
7601 teljesen rendben van hozzá. Sőt szinte mindegyikkel megy simán
Én is 1gen óta hajtom és majd az összes biost (bétákat is) kipróbáltam rajta és mindegyikkel bootolt.
8-as hibakódót amúgy a sima hátlapi cmos clear is orvosolja de extrém esetben a manual (elem ki + ram modulok is).
Gen váltásnál az utóbbit mindenképp, flash után is.
(ezt csak egyszer kell, miután eszi az új gennel a bioszt utána már oda vissza flashel-hetsz akár cmos clear nélkül is amit akarsz rá)
Ott nem minden esetben elég a hátlapi, ezért is írkálták tele a forumokat a userek mert luxus két plusz mozdulat a mai világban egyeseknek. Egyszerűbb telesírni a netet.
Ami még érdekes lehet hogy memoria timing túlfeszítésekor is dobhatja ezt a hibakódót.Végig mentem ezeken én is a probléma az, hogy totál alapon sem bootol ha semmi nincs állítva frissen fashelt bios esetén is akkor indul el ha kedve tartja. 1gen esetén ram bállításoknál dobta ezt ha valami nem tetszett neki itt meg már alapból.
(#11844) Picco : igen ezt találtam meg tegnap este én is most ez van fent ezzel egyelőre okénak tűnik. Az alap feszeket mondjuk eléggé megtolja érdemes átkonfigolni mindent.
-
szente
addikt
wwenigma téged keresnek
-
Nartaas
tag
Beújítottam egy 3700x-et egy Asus rog b350-es lapban. Némi kellemetlenséget okoz a heat/fan management. Az normális, hogy egy böngésző megnyitására is felpörög százra a cooler? Minden kis műveletnél ezt csinálja. A fan curve állítgatása javított a helyzeten de nem oldotta meg teljesen, egyszerűen olyan 10-15 fokos heat spike-okat csinál a proci ami kezelhetetlen. Elég szarul van megoldva a boost, meg hogy már egy tizedmásodpercnyi túlmelegedés miatt is megpörgeti a coolert. Más tapasztalt ilyet? Nálam csak az segített, hogy kiiktattam a boost-olást:S
-
jokeph
nagyúr
Vagyunk jópáran!
7601 teljesen rendben van hozzá. Sőt szinte mindegyikkel megy simán
Én is 1gen óta hajtom és majd az összes biost (bétákat is) kipróbáltam rajta és mindegyikkel bootolt.
8-as hibakódót amúgy a sima hátlapi cmos clear is orvosolja de extrém esetben a manual (elem ki + ram modulok is).
Gen váltásnál az utóbbit mindenképp, flash után is.
(ezt csak egyszer kell, miután eszi az új gennel a bioszt utána már oda vissza flashel-hetsz akár cmos clear nélkül is amit akarsz rá)
Ott nem minden esetben elég a hátlapi, ezért is írkálták tele a forumokat a userek mert luxus két plusz mozdulat a mai világban egyeseknek. Egyszerűbb telesírni a netet.
Ami még érdekes lehet hogy memoria timing túlfeszítésekor is dobhatja ezt a hibakódót.+1.
És (#11844) Picco: 7601 nálam is jól muzsikál. (CH6 Extreme), bétával nem kísérletezem, semmi nem indokolja nálam.
CPU hőfokkal kapcsolatban: legtöbbet az számít, hogy mennyi az alap hőmérséklet abban a térben, ahol a gép üzemel. Felfigyeltem rá, hogy fűtés előtt van a szobában kb. 20 fok, ekkor idleben a CPU 28-30 fok körül mozog, ha beindul a fűtés és lesz 23 fok léghő, akkor az idle is rögtön 33-35 fok lesz, és így tovább....
-
-vitya-
őstag
Érdeklődő kérdés, van itt valakinek Asrock B450 ITX AC fatality lapja? Kíváncsiságból feltettem a 3.70-es bios-t, és úgy vettem észre, hogy megszűnt létezni az allcore OC lehetősége, és csak XFR tuning maradt. Ez lehetséges, vagy csak nagyon eldugták a menüt? Sehol sem találtam, az AMD OC menüpontban csak hült helye lett ennek a lehetőségnek...
Nekem olyan lapom van, de nem frissitettem biost nyar ota ;) asszem nem is fogok most akkor :D
-
vtomi2
őstag
most kapcsoltam csak hogy van uj (2 napos) beta bios Crosshair VI Hero-hoz, bar nalam nem ugy tunik mintha megoldotta volna a cold boot problemat.
(kereso: asus rog x370 )
Linkek:CHVI Hero - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
CHVI Hero Wifi - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
CHVI Extreme - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zipPróbáltad már? Leszedtem, de nincs benne changelog. Ha nem oldja meg a 8d hibát, akkor hanyagolom (kivéve ha 1.0.0.4
). -
Picco
addikt
Azt próbáltam legelőször kevés sikerrel biosba nem jutok be mert még előtte postnál megfagy :/.
(#11837) Simi37 : első gen start óta nyüstölöm nem volt probléma mentes start sem a korai biosokkal betudtam annak de ahogy a fórumokat olvasgatom nem vagyok egyedül a jelenséggel
.
Egyelőre most 7704 beta bios az amivel sikerült relative működésre bírni. Amúgy konkrétan ugyan azok a boot errorok jönnek elő mint anno megjelenéskor ami azért elég gáz pláne egy ilyen lap esetén.
Mindenesetre meglátom mire jutok nem ma kezdtem én se azért csak azt hittem kicsit egyszerűbb lesz a váltás és nem megyek vissza az időben
.
Köszi a gyors válaszokat
most kapcsoltam csak hogy van uj (2 napos) beta bios Crosshair VI Hero-hoz, bar nalam nem ugy tunik mintha megoldotta volna a cold boot problemat.
(kereso: asus rog x370 )
Linkek:CHVI Hero - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
CHVI Hero Wifi - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip
CHVI Extreme - https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...-ASUS-7704.zip -
hackeeeee
Jómunkásember
Érdeklődő kérdés, van itt valakinek Asrock B450 ITX AC fatality lapja? Kíváncsiságból feltettem a 3.70-es bios-t, és úgy vettem észre, hogy megszűnt létezni az allcore OC lehetősége, és csak XFR tuning maradt. Ez lehetséges, vagy csak nagyon eldugták a menüt? Sehol sem találtam, az AMD OC menüpontban csak hült helye lett ennek a lehetőségnek...
-
Picco
addikt
nekem tuning eseten ha memoriat is beallitom meg minden subtimingot etc 1usmus calculatora szerint akkor van ki-be kapcsolas nalam.
azon gondolkodtam hogy lehet azert van mert nehany beallitast csak az elrejtett AMD menuben talaltam meg, lehet hogy valamiket duplan allitottam.
-
-FreaK-
veterán
Igen, úgy értettem, hogy mást mint amit beállítottam a bios-ban, csak rosszul fogalmaztam
Nem értem egyébként hogy miért csinálja ezt. A bios-ban beállítottam mindent amit kellett, kiléptem mentéssel, simán indult is a rendszer, de ott nem azok az időzítéseket mutatják a programok, amiket beállítottam. Visszalépve a bios-ba megint minden jónak tűnik.
A következő alaplapom nem Gigabyte lesz szerintem.. -
Thrawn
félisten
Oksa, már beletörődtem, tudom amúgy is, hogy nincs túl sok jelentősége csak picit piszkálja a bennem élő maximalistát
főleg, hogy azért vettem az 3800x-et is a 3700x helyett, mert 100-150Mhz-es magasabb boostot tud, gondoltam jobb a szilícium, de ezek szerint annyira mégsem 
Beállítottam a dram calc által 3733-ra dobott időzítéseket, és simán indult is a gép utána, viszont az Aida64 meg a HWinfó tök más időzítéseket ír, nem tudom miért, mintha megint eldobta volna a rendszer amit beállítottam.. a késleltetés sem valami jó, 68.7ns.
Ez most megint FTW pillanat, de nem gond próbálkozom tovább..
Ugyanazokat az időzítéseket mutatja mindkét program (20-22-21-50).
-
Pro!Petya
addikt
Urak van itt valaki aki C6H-t használ 3xxx mellé?
Milyen biost használ mert eddig egyik se nyerő ami a hivatalos oldalon van egytől egyig használhatatlan. 0d meg 8 post code error kb minden restart vagy inditás után ha egyáltalán hajlandó elindulni. 2 fajta rammal is próbáltam bios reset se segit mikor olyan kedve van elindul mikor nem akkor meg nem. Másik lapban hibátlanul müködött. Nagyon ugy nez ki akkor alaplap csere lesz a moka vége. A lap 1700-al friss biossal ugyanezen ramokkal hibamentesen mükodik teszem hozzá.Vagyunk jópáran!
7601 teljesen rendben van hozzá. Sőt szinte mindegyikkel megy simán
Én is 1gen óta hajtom és majd az összes biost (bétákat is) kipróbáltam rajta és mindegyikkel bootolt.
8-as hibakódót amúgy a sima hátlapi cmos clear is orvosolja de extrém esetben a manual (elem ki + ram modulok is).
Gen váltásnál az utóbbit mindenképp, flash után is.
(ezt csak egyszer kell, miután eszi az új gennel a bioszt utána már oda vissza flashel-hetsz akár cmos clear nélkül is amit akarsz rá)
Ott nem minden esetben elég a hátlapi, ezért is írkálták tele a forumokat a userek mert luxus két plusz mozdulat a mai világban egyeseknek. Egyszerűbb telesírni a netet.
Ami még érdekes lehet hogy memoria timing túlfeszítésekor is dobhatja ezt a hibakódót. -
Omli85
őstag
Azt próbáltam legelőször kevés sikerrel biosba nem jutok be mert még előtte postnál megfagy :/.
(#11837) Simi37 : első gen start óta nyüstölöm nem volt probléma mentes start sem a korai biosokkal betudtam annak de ahogy a fórumokat olvasgatom nem vagyok egyedül a jelenséggel
.
Egyelőre most 7704 beta bios az amivel sikerült relative működésre bírni. Amúgy konkrétan ugyan azok a boot errorok jönnek elő mint anno megjelenéskor ami azért elég gáz pláne egy ilyen lap esetén.
Mindenesetre meglátom mire jutok nem ma kezdtem én se azért csak azt hittem kicsit egyszerűbb lesz a váltás és nem megyek vissza az időben
.
Köszi a gyors válaszokat
-
Simi37
őstag
(#11835) Omli85: Nekem is 7601 van. Meglepően bugmentes (nem minden biosról mondható ez el, ez a lapom van 2,5 éve) és már hideg indításnál sem kapcsol ki-be fölöslegesen.
-
Picco
addikt
Urak van itt valaki aki C6H-t használ 3xxx mellé?
Milyen biost használ mert eddig egyik se nyerő ami a hivatalos oldalon van egytől egyig használhatatlan. 0d meg 8 post code error kb minden restart vagy inditás után ha egyáltalán hajlandó elindulni. 2 fajta rammal is próbáltam bios reset se segit mikor olyan kedve van elindul mikor nem akkor meg nem. Másik lapban hibátlanul müködött. Nagyon ugy nez ki akkor alaplap csere lesz a moka vége. A lap 1700-al friss biossal ugyanezen ramokkal hibamentesen mükodik teszem hozzá.Nekem 7601-es bios jo volt, fent is van az asus honlapjan.
Bios renamerrel atnevezed es a megfelelo usb portba dugas utan mehet a flash a hatso IOn levo gombbal.
-
Omli85
őstag
Urak van itt valaki aki C6H-t használ 3xxx mellé?
Milyen biost használ mert eddig egyik se nyerő ami a hivatalos oldalon van egytől egyig használhatatlan. 0d meg 8 post code error kb minden restart vagy inditás után ha egyáltalán hajlandó elindulni. 2 fajta rammal is próbáltam bios reset se segit mikor olyan kedve van elindul mikor nem akkor meg nem. Másik lapban hibátlanul müködött. Nagyon ugy nez ki akkor alaplap csere lesz a moka vége. A lap 1700-al friss biossal ugyanezen ramokkal hibamentesen mükodik teszem hozzá. -
mozso
senior tag
-
Simi37
őstag
Oksa, már beletörődtem, tudom amúgy is, hogy nincs túl sok jelentősége csak picit piszkálja a bennem élő maximalistát
főleg, hogy azért vettem az 3800x-et is a 3700x helyett, mert 100-150Mhz-es magasabb boostot tud, gondoltam jobb a szilícium, de ezek szerint annyira mégsem 
Beállítottam a dram calc által 3733-ra dobott időzítéseket, és simán indult is a gép utána, viszont az Aida64 meg a HWinfó tök más időzítéseket ír, nem tudom miért, mintha megint eldobta volna a rendszer amit beállítottam.. a késleltetés sem valami jó, 68.7ns.
Ez most megint FTW pillanat, de nem gond próbálkozom tovább..
Az már egészen jól néz ki. Csak az időzítéseket szűkíteni kéne, de jól lesz az.
Nekem 3600C14 mennek a ramok és minden be van húzva ameddig lehet és 65,9 a késleltetés.

-
-FreaK-
veterán
Közben utána olvastam, a max. IF sebesség a CPU-ban lévő IO die-tól függ, ami meg független a CCD-k binelésétől, tehát totál szerencse kérdése, hogy mit fogsz ki, de a 3800x-ek többnyire szokták tudni, azt írták. Pechem volt a procival.
Volt aki ugyan így próbálkozott rengeteg variációval, magas feszültségekkel, de semmi, 1900-on nem bootol neki se.
-
-FreaK-
veterán
Oksa, már beletörődtem, tudom amúgy is, hogy nincs túl sok jelentősége csak picit piszkálja a bennem élő maximalistát
főleg, hogy azért vettem az 3800x-et is a 3700x helyett, mert 100-150Mhz-es magasabb boostot tud, gondoltam jobb a szilícium, de ezek szerint annyira mégsem 
Beállítottam a dram calc által 3733-ra dobott időzítéseket, és simán indult is a gép utána, viszont az Aida64 meg a HWinfó tök más időzítéseket ír, nem tudom miért, mintha megint eldobta volna a rendszer amit beállítottam.. a késleltetés sem valami jó, 68.7ns.
Ez most megint FTW pillanat, de nem gond próbálkozom tovább..
-
Simi37
őstag
Nem te lennél az első akinek nem megy a 1900mhz-en az IF, ami prociban van kb csak attól függ, hogy mennyit bír. Egyébként 1867hez képest olyan sokat nem vesztesz.
-
-FreaK-
veterán
A legfrissebb BIOS van fent, természetesen :)
Már a backup biost is frissitettem F11-re.Ezért is szeretném tudni, hogy mi befolyásolja, hogy el tudod-e érni az 1900MHz-et.
Ha alaplap függő,akkor vettem volna olyan lapot, de gondolom nem tudja senki, vagy lehet hogy szilícium lottó csak.3733/1867 is működik, úgyhogy megyek tovább ezzel.
Ami furcsa még, hogy a dram calculator a 3800-as ram sebességhez fast preset esetén ilyen min./rec./max. feszt dob:
1.41/1.42/1.45
3733-hoz meg:
1.44/1.45/1.48 -
-FreaK-
veterán
Ha esetleg régebbi BIOS van fenn, érdemes a legújabbal is próbálkozni, mert elvileg lassacskán, de ezen az FCLK jelenségen is javítgatnak az alaplapgyártók. Legalábbis azt mondják a többiek, hogy a nyár végi állapotokhoz képest már jobban neki lehet feszülni az 1900-as FCLK-nak. Ugyanakkor maga a kifogott CPU is bőven határt szabhat a dolgoknak.
A VDDP és VDDG feszeken ajánlatos még emelni egyébként a default-hoz képest.A legfrissebb BIOS van fent, természetesen :)
Már a backup biost is frissitettem F11-re.Ezért is szeretném tudni, hogy mi befolyásolja, hogy el tudod-e érni az 1900MHz-et.
Ha alaplap függő,akkor vettem volna olyan lapot, de gondolom nem tudja senki, vagy lehet hogy szilícium lottó csak. -
snecy20
nagyúr
Optimized defaults betölt, majd:
(itt volt még közben ~két óra egyéb próbálkozás)-XMP 4400 betölt, semmi más, post+boot ok: memória késleltetés: ~75ns
-XMP 4400 betölt-> ram multiplier 3800+ fclk 1900: még post sincs, nemhogy boot. Az elmúlt két órában ezt próbáltam működésre bírni, nem tudtam sehogy. Időzítések lazítása, feszültségek, egyéb tweak kombinációk semmi.
-XMP 4400 betölt-> ram multiplier 3600+ fclk 1800: post+boot ok: memória késleltetés: ~70ns
a fő időzítések így a HWinfóban 20-19-19-39Van egy olyan érzésem, hogy az fclk 1900-at nem bírja a rendszer. Ezért is kérdeztem a múltkor, hogy az mitől függ hogy megy-e, alaplap vagy CPU? azt hiszem azt írta valaki, hogy CPU. Ha ez igaz, akkor valszeg rossz számot húztam a szilícium lottón.
fclk 1900Mhz stabilizálásra van valakinek még ötlete esetleg? SoC feszt 1100mV-ig próbáltam.
Ha végképp nem megy, akkor jön a 3733/1866Mhz, ha az se, akkor marad a 3600/1800 és akkor itt megyek lejjebb az időzítésekkel.
Ha esetleg régebbi BIOS van fenn, érdemes a legújabbal is próbálkozni, mert elvileg lassacskán, de ezen az FCLK jelenségen is javítgatnak az alaplapgyártók. Legalábbis azt mondják a többiek, hogy a nyár végi állapotokhoz képest már jobban neki lehet feszülni az 1900-as FCLK-nak. Ugyanakkor maga a kifogott CPU is bőven határt szabhat a dolgoknak.
A VDDP és VDDG feszeken ajánlatos még emelni egyébként a default-hoz képest. -
-FreaK-
veterán
Agyrém. A próbálkozások közben (nem post-ol) egyszer csak bejutok a menübe és látom, hogy eltűntek a mentett profilok, na mondom faca törlődtek, de nem baj, beállítok mindent előröl. Aztán látom, hogy hiányoznak bizonyos menüpontok, megnézem a bios verziót: F3. Szuper.. gondolom mivel többször nem post-olt, ezért átállt a backup bios-ra a rendszer. Most rá kéne jöjjek, hogy hogyan lehet vissza állni, mert kapcsoló ezen a lapon még nincs.
Azt azért sejtettem, hogy jól meg fogom szivatni magam ezzel a rammal, de a végén majd megéri. Hát már kezd fogyni a türelmem.. de maradt még 4972 beállítás kombinációs lehetőség, szóval nem adom fel..

Optimized defaults betölt, majd:
(itt volt még közben ~két óra egyéb próbálkozás)-XMP 4400 betölt, semmi más, post+boot ok: memória késleltetés: ~75ns
-XMP 4400 betölt-> ram multiplier 3800+ fclk 1900: még post sincs, nemhogy boot. Az elmúlt két órában ezt próbáltam működésre bírni, nem tudtam sehogy. Időzítések lazítása, feszültségek, egyéb tweak kombinációk semmi.
-XMP 4400 betölt-> ram multiplier 3600+ fclk 1800: post+boot ok: memória késleltetés: ~70ns
a fő időzítések így a HWinfóban 20-19-19-39Van egy olyan érzésem, hogy az fclk 1900-at nem bírja a rendszer. Ezért is kérdeztem a múltkor, hogy az mitől függ hogy megy-e, alaplap vagy CPU? azt hiszem azt írta valaki, hogy CPU. Ha ez igaz, akkor valszeg rossz számot húztam a szilícium lottón.
fclk 1900Mhz stabilizálásra van valakinek még ötlete esetleg? SoC feszt 1100mV-ig próbáltam.
Ha végképp nem megy, akkor jön a 3733/1866Mhz, ha az se, akkor marad a 3600/1800 és akkor itt megyek lejjebb az időzítésekkel.
-
-FreaK-
veterán
Most kipróbáltam XMP-vel, bár itt is van több beállítás a bios-ban, a xmp high frequency support-ot level2-re raktam a 3-ból, bár fogalmam sincs, hogy mit csinál.
Most annyit elértem, hogy a korábbi 2133Mhz alatti 101-104ns késleltetés 75-76 lett.
Ami még eszembe jutott, hogy a dram calc safe presetjét is meg kéne próbálni, és azon finomítani.
Amúgy kismilió dolgot lehet még tenni, a stabilizálás érdekében, pl. a ram feszültség is csak 1.42 volt eddig, nem a max 1.45. De itt van ez a guide, egyenes a cacluator készítőjétől: [link]Agyrém. A próbálkozások közben (nem post-ol) egyszer csak bejutok a menübe és látom, hogy eltűntek a mentett profilok, na mondom faca törlődtek, de nem baj, beállítok mindent előröl. Aztán látom, hogy hiányoznak bizonyos menüpontok, megnézem a bios verziót: F3. Szuper.. gondolom mivel többször nem post-olt, ezért átállt a backup bios-ra a rendszer. Most rá kéne jöjjek, hogy hogyan lehet vissza állni, mert kapcsoló ezen a lapon még nincs.
Azt azért sejtettem, hogy jól meg fogom szivatni magam ezzel a rammal, de a végén majd megéri. Hát már kezd fogyni a türelmem.. de maradt még 4972 beállítás kombinációs lehetőség, szóval nem adom fel..

-
-FreaK-
veterán
Szerintem 4400-ra ne tedd. Ha az IF mód feleződik akkor azzal többet buksz, mint nyersz a +600mhz ellenére. Érdemesebb a 3600-3733-3800 vonalon mozogni és minél szűkebb időzítéseket használni.
Ahogy elnézem már próbáltad. Hát akkor jobb híján xmp de az órajelet vedd le 4400ról 3600ra, a 4400 időzítéseivel csak beveszi a 3600at. Kiinduló pontnak már jó lenne, hogy nem 2133on vagy.Most kipróbáltam XMP-vel, bár itt is van több beállítás a bios-ban, a xmp high frequency support-ot level2-re raktam a 3-ból, bár fogalmam sincs, hogy mit csinál.
Most annyit elértem, hogy a korábbi 2133Mhz alatti 101-104ns késleltetés 75-76 lett.
Ami még eszembe jutott, hogy a dram calc safe presetjét is meg kéne próbálni, és azon finomítani.
Amúgy kismilió dolgot lehet még tenni, a stabilizálás érdekében, pl. a ram feszültség is csak 1.42 volt eddig, nem a max 1.45. De itt van ez a guide, egyenes a cacluator készítőjétől: [link] -
Simi37
őstag
Szerintem 4400-ra ne tedd. Ha az IF mód feleződik akkor azzal többet buksz, mint nyersz a +600mhz ellenére. Érdemesebb a 3600-3733-3800 vonalon mozogni és minél szűkebb időzítéseket használni.
Ahogy elnézem már próbáltad. Hát akkor jobb híján xmp de az órajelet vedd le 4400ról 3600ra, a 4400 időzítéseivel csak beveszi a 3600at. Kiinduló pontnak már jó lenne, hogy nem 2133on vagy. -
-FreaK-
veterán
Nem akartam XMP-t állítani, mert az 4400Mhz, de végül is,lehet igazad van és abból kéne kiindulni. Megprobalkozok azzal.
BIOS a legfrissebb F11. -
jilian
addikt
Bios-t állítsd alaphelyzetbe.
PBO + XMP Profil.
Ennyit állíts be.
Használd, kiindulási pontnak megfelel. Látod a használat során mi hogy viselkedik.
Ugyan az a konfigod van, cpu/alaplap.
Melyik bios van fent? -
jokeph
nagyúr
Visszaraktam auto-ra, mert 4,3-on buktam az egymagos teljesítményen, nekem az meg nagyon fontos. 4,4-en kiváló volt, de sajna az SMT OFF meg azzal jár, hogy nincs sleep (S3 state), és az is fontos nekem.
Tökéletesen jól fut auto-n is, még ha lesz kedvem, kipróbálok egy offset minusz Vcore-t.
Csak a ramokat lőttem be XMP-vel (Asus lapoknál D.O.C.P.).
-
Sz4bolcs
senior tag
-
jokeph
nagyúr
Különösebb varia nélkül SMT OFF-al ment a 4,4 GHZ, SMT ON-al a 4,3 GHZ - fix 1,3 Volt Vcore-al.
Pár teszt lefutott 4,5-ön is SMT OFF-al, de pl. a CB20 már nem. És nem a hőfokok miatt. Piszok jól le vannak válogatva.
-
Sz4bolcs
senior tag
3600x-nek hány mhz-t kell bírnia fix allcore oc-nál?
-
-FreaK-
veterán
Mekkora szop@s.. most látom csak, ahogy elindítottam az Aida tesztet, hogy nem is fogadta el a memória beállításaimat, és vissza állt alapra valszeg, 2133Mhz-re..
Pontosabban úgy nézem, hogy az időzítéseket elfogadta amiket beállítottam, viszont a Memory multiplier hiába van 38-on, akkor is 2133-on megy, mit nem állítottam be rendesen?
-
-FreaK-
veterán
Másfél óra BF1 (érezhető volt a váltás...) meg két Cinebench run alatt nem volt fagyás, eddig stabilnak tűnik a memória.
Ezt produkálta, itt milyenek az értékek? Hőfokok pl. normálisak? Pontszám az megfelelő egy 3800x-nek?
Órajelek mehetnének még kicsit feljebb, ehhez a PBO értékeket kellene szerintem beállítani, de még nem tudom, hogy mit-mire.

Mekkora szop@s.. most látom csak, ahogy elindítottam az Aida tesztet, hogy nem is fogadta el a memória beállításaimat, és vissza állt alapra valszeg, 2133Mhz-re..
Pontosabban úgy nézem, hogy az időzítéseket elfogadta amiket beállítottam, viszont a Memory multiplier hiába van 38-on, akkor is 2133-on megy, mit nem állítottam be rendesen?
-
weri
senior tag
Azért kérdeztem a VID-et, mert bekapcsolt PBO-val és néhány egyéb beállítással boostol 4.3Ghz-re is az összes mag(azt nem tudom, hogy egyszerre e, illetve az effective clock viszonylag alacsony) és ilyenkor a Vcore és a VID is 1.4V környékén van.
Ha beállítom a szorzót fixen mondjuk 41-re(PBO off) és a VCore-t 1.4V-ra, akkor a VID 1.1V-ra csökken fixen és pár bench lefut ugyan stabilan, de pl a cinebench egyből elhasal. Érdekesség, hogy ha fix szorzóval offsetelem a Vcore-t, és nem fix 1.4V-ra állítom, akkor el se indul a gép, legyen bármekkora az offset. Nem fix szorzóval és bekapcsolt PBO-val működik az offset rendesen.
Ezért kérdeztem, hogy hol tudom állítani külön a VID-et a BIOS-ban, mert kipróbálnám fix 1.4V-al és az 1.1V-nál magasabb VID-del.Azert mert "atb*sz" ilyenkor a bios. A vid fesz ilyenkor nem valos. Az a fesz valos amennyire allitottad. Nekem is a vid fesz manual oc-nal 1.1 szokott lenni holott a Vcore 1.325 amugy :d es ezt mutatja is a hwinfo. Nalad nem azert hasal el mert az altalad latott vid fesz 1.1, hanem azert hasal el mert vagy az 1.4-es fesz keves vagy nem jo az llc beallitas.

Offsetre allitva 1.45-volthoz kepest (msi alaplap) "-" -ra kell tenni.
Ha manual oc van es offset akkor 1.1 volthoz kepest "+" -ra kell tenni. -
-FreaK-
veterán
Másfél óra BF1 (érezhető volt a váltás...) meg két Cinebench run alatt nem volt fagyás, eddig stabilnak tűnik a memória.
Ezt produkálta, itt milyenek az értékek? Hőfokok pl. normálisak? Pontszám az megfelelő egy 3800x-nek?
Órajelek mehetnének még kicsit feljebb, ehhez a PBO értékeket kellene szerintem beállítani, de még nem tudom, hogy mit-mire.

-
szente
addikt
Eloszor is egy kisebb orajelen pl. 3.8ghz-hez keresd meg a stabil feszt. Ezutan tudod meg majd hogy pl. 3.9-hez mennyit ker, aztan kovetkezohoz stb. De tudnod kell vannak peldanyok amik 100-200mhz + -hoz mar rengeteg feszt kernek. Ha pl. 4.1 utan mar 0.05-0.1-el tobb feszt ker (Vcore1.4+) akkor eleg rossz peldanyod van. :/
Azért kérdeztem a VID-et, mert bekapcsolt PBO-val és néhány egyéb beállítással boostol 4.3Ghz-re is az összes mag(azt nem tudom, hogy egyszerre e, illetve az effective clock viszonylag alacsony) és ilyenkor a Vcore és a VID is 1.4V környékén van.
Ha beállítom a szorzót fixen mondjuk 41-re(PBO off) és a VCore-t 1.4V-ra, akkor a VID 1.1V-ra csökken fixen és pár bench lefut ugyan stabilan, de pl a cinebench egyből elhasal. Érdekesség, hogy ha fix szorzóval offsetelem a Vcore-t, és nem fix 1.4V-ra állítom, akkor el se indul a gép, legyen bármekkora az offset. Nem fix szorzóval és bekapcsolt PBO-val működik az offset rendesen.
Ezért kérdeztem, hogy hol tudom állítani külön a VID-et a BIOS-ban, mert kipróbálnám fix 1.4V-al és az 1.1V-nál magasabb VID-del. -
weri
senior tag
Eloszor is egy kisebb orajelen pl. 3.8ghz-hez keresd meg a stabil feszt. Ezutan tudod meg majd hogy pl. 3.9-hez mennyit ker, aztan kovetkezohoz stb. De tudnod kell vannak peldanyok amik 100-200mhz + -hoz mar rengeteg feszt kernek. Ha pl. 4.1 utan mar 0.05-0.1-el tobb feszt ker (Vcore1.4+) akkor eleg rossz peldanyod van. :/
-
mozso
senior tag

Pedig nem tudom mi olyan nehéz ezen.. ha adnának módot rá, hogy megváltoztassam, hogy mi hol van, pár óra alatt simán rendbe lehetne tenni tök logikusra meg használhatóra. Meg ilyenek, hogy ha az egyik helyen Volt a mértékegység, akkor a másik helyen miért mV, aztán csodálkozok, hogy nem veszi a be a tizedes jegyet. Ha valamit Auto-ra állítasz, akkor kiírhatná mellé, hogy mit is állított be. stb.. egy csomó aprósággal tök használhatóra lehet tenni őket.
De igazad van, a többi gyártóé sem különb, a Z170 Asus-om sem volt az UI tervezés csúcsa, de ettől azért egy fokkal jobb volt
"És persze ha egyik helyen állítod, a másikat nem lövi utána."
Na igen, de ilyenkor vajon melyik az aktív? Mi történik, ha a két helyen eltérő értékre állítod? Azért akadhat ezzel némi probléma így
Akinek nem stabil a memória beállítás annak itt egy guide 1usmus-tól, a memória tuninghoz:
AMD Ryzen Memory Tweaking & Overclocking GuideAsus X570 ROG Crosshair 8 Hero szintén ilyen biost használ. Sőt, különbség van akkor, ha egyik helyen beállítod vagy ha mindkét helyen beállítod ugyanazt.................
Szégyen. -
szente
addikt
Ryzen Masterben végülis megtaláltam, de nem hozott eredményt. Esetleg egy kis all core tuning tutorialt tudnék valakitől kapni?
Mert azt látom, hogy nem egy embernek simán megy a 3600-al 4.2Ghz is, én meg nem igazán tudok a közelébe jutni bármekkora fesszel. -
-FreaK-
veterán

Pedig nem tudom mi olyan nehéz ezen.. ha adnának módot rá, hogy megváltoztassam, hogy mi hol van, pár óra alatt simán rendbe lehetne tenni tök logikusra meg használhatóra. Meg ilyenek, hogy ha az egyik helyen Volt a mértékegység, akkor a másik helyen miért mV, aztán csodálkozok, hogy nem veszi a be a tizedes jegyet. Ha valamit Auto-ra állítasz, akkor kiírhatná mellé, hogy mit is állított be. stb.. egy csomó aprósággal tök használhatóra lehet tenni őket.
De igazad van, a többi gyártóé sem különb, a Z170 Asus-om sem volt az UI tervezés csúcsa, de ettől azért egy fokkal jobb volt
"És persze ha egyik helyen állítod, a másikat nem lövi utána."
Na igen, de ilyenkor vajon melyik az aktív? Mi történik, ha a két helyen eltérő értékre állítod? Azért akadhat ezzel némi probléma így
Akinek nem stabil a memória beállítás annak itt egy guide 1usmus-tól, a memória tuninghoz:
AMD Ryzen Memory Tweaking & Overclocking Guide -
jokeph
nagyúr
Igen tudom, utána néztem, de nálam nincs ott az a menüpont
Beállítottam a dram calculator által dobott értékeket, most jön a tesztelés. Mit ajánlotok, milyen teszt programokkal nézzem meg?
Pár észrevétel a folyamat közben:
1: Ez a Gigabyte bios (X570 Aorus Pro) egy nagy fail. Ilyen ökör módon felépített biost még nem láttam. Ember legyen a talpán aki ezen kiigazodik és megtalál benne mindent. De ez csak egy dolog, olyan logikátlanságok vannak még benne, hogy a hajam tudnám tépni. Több beállítás megtalálható több helyen is, aztán találd ki, hogy mi történik, ha csak az egyik helyen állítod be, meg mégis hogy működik. Némelyik beállítás jól el van dugva, pl fclk. Azt két helyen is beállítottam, az egyik helyen más neve volt.. felvehetnének valakit aki tud felhasználói felületet tervezni, mert ez így botrány.2: A dram calc által dobott értékekkel is volt gond, volt olyan amit nem tudtam beállítani, mert mondjuk 4 volt a min. de 3 kellett volna.Ez fontos lehet, mert nem tudom az összefüggéseket (és van pár), hogy ha ezt erre állítom, akkor melyiket még mire kellene.
Van amire az írja a calc (tWRRD), hogy 1/3 legyen, na ilyen nincs csak egész számok, lett 1. (esetleg úgy kell érteni, hogy 1 vagy 3?)
Az időzítéseken kívül a többi beállítást értéket nagyrészt meg sem találtam, csak egy párat. Ott van még ugye az Advanced fül is a calc.-ban, azokat is be kellene állítani.
Az is lehet, hogy van ami tök más néven van a biosban, volt olyan ami hasonló, de nem egészen.3: Ha nem lesz stabil, akkor jó nagy meló lesz kibogozni, hogy mivel is kellene stabilizálni, bár már találtam leírásokat erre, de nem egyszerű a dolog, van úgy 50 paraméter amin lehet módosítani..
4: Ha stabil lesz, akkor meg valszeg tud ez a ram még többet is simán, pl. megpróbálhatnám a CL12-t is 3800MHz-en.
Nyugi... ez nem Giga ficsőr.
Az Asus, Asrock és MSI BIOS-okban is ugyanígy meg lehet találni egy sor beállítást duplán.
És persze ha egyik helyen állítod, a másikat nem lövi utána.
-
-FreaK-
veterán
Igen tudom, utána néztem, de nálam nincs ott az a menüpont
Beállítottam a dram calculator által dobott értékeket, most jön a tesztelés. Mit ajánlotok, milyen teszt programokkal nézzem meg?
Pár észrevétel a folyamat közben:
1: Ez a Gigabyte bios (X570 Aorus Pro) egy nagy fail. Ilyen ökör módon felépített biost még nem láttam. Ember legyen a talpán aki ezen kiigazodik és megtalál benne mindent. De ez csak egy dolog, olyan logikátlanságok vannak még benne, hogy a hajam tudnám tépni. Több beállítás megtalálható több helyen is, aztán találd ki, hogy mi történik, ha csak az egyik helyen állítod be, meg mégis hogy működik. Némelyik beállítás jól el van dugva, pl fclk. Azt két helyen is beállítottam, az egyik helyen más neve volt.. felvehetnének valakit aki tud felhasználói felületet tervezni, mert ez így botrány.2: A dram calc által dobott értékekkel is volt gond, volt olyan amit nem tudtam beállítani, mert mondjuk 4 volt a min. de 3 kellett volna.Ez fontos lehet, mert nem tudom az összefüggéseket (és van pár), hogy ha ezt erre állítom, akkor melyiket még mire kellene.
Van amire az írja a calc (tWRRD), hogy 1/3 legyen, na ilyen nincs csak egész számok, lett 1. (esetleg úgy kell érteni, hogy 1 vagy 3?)
Az időzítéseken kívül a többi beállítást értéket nagyrészt meg sem találtam, csak egy párat. Ott van még ugye az Advanced fül is a calc.-ban, azokat is be kellene állítani.
Az is lehet, hogy van ami tök más néven van a biosban, volt olyan ami hasonló, de nem egészen.3: Ha nem lesz stabil, akkor jó nagy meló lesz kibogozni, hogy mivel is kellene stabilizálni, bár már találtam leírásokat erre, de nem egyszerű a dolog, van úgy 50 paraméter amin lehet módosítani..
4: Ha stabil lesz, akkor meg valszeg tud ez a ram még többet is simán, pl. megpróbálhatnám a CL12-t is 3800MHz-en.
-
szente
addikt
Hali!
Asus lapokon (B450-F) hol tudom állítani a VID-et?
-
Create.
addikt
Mielőtt elkezdtem volna a memória tuningot, beállítottam én is a fast boot-ot, marha gyorsan indul az tény, de most én sem tudok belépni a bios-ba

Hol volt nálad ez az uefi beállítás módosítása? Én nem találok ilyet, végig néztem minden menüpontot a shift+click restart után. Jó lenne ha nem kéne jumperrel cmos resetet csinálni :S
shift+újraindítás a startmenüből. Utána már meg fogod találni az ottani menüben. Most így fejből nem megy.
-
-FreaK-
veterán
Ez volt a megoldás, köszi.
Gigabyte app center a neve, először azt kell telepíteni, aztán a fast boot profit. Ez tud direktben a BIOS-ba bootoltatni, illetve kikapcsolni a fast boot-ot.
Az alaplap hivatalos oldalán ahol a BIOS letöltések is vannak, ott a segéd programok alatt vannak, ha valaki keresné
-
Lukitomi
aktív tag
Mielőtt elkezdtem volna a memória tuningot, beállítottam én is a fast boot-ot, marha gyorsan indul az tény, de most én sem tudok belépni a bios-ba

Hol volt nálad ez az uefi beállítás módosítása? Én nem találok ilyet, végig néztem minden menüpontot a shift+click restart után. Jó lenne ha nem kéne jumperrel cmos resetet csinálni :S
Az ASRock-nál van egy windows-os progi restart uefi néven!
Gondolom minden alaplap gyártónak van hasonló. -
-FreaK-
veterán
Mielőtt elkezdtem volna a memória tuningot, beállítottam én is a fast boot-ot, marha gyorsan indul az tény, de most én sem tudok belépni a bios-ba

Hol volt nálad ez az uefi beállítás módosítása? Én nem találok ilyet, végig néztem minden menüpontot a shift+click restart után. Jó lenne ha nem kéne jumperrel cmos resetet csinálni :S
Új hozzászólás Aktív témák
-
11900 - 11801
39770 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG MAXIMUS Z790 FORMULA alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo Thinkpad L13,13.3",HD,i3-10110U.8GB DDR4,256GB NVMe SSD,WIN11
- Xiaomi Redmi A3 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- AKCIÓ! Acer Predator Helios 300 GAMER notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB WIN11
- 27% - GMR 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHZ Memoria!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
szerintem a most kifőtt barack az oka


Én így használom napi szinten.
Legujabb bios-al is.. Na jo, 20, de ezt is soknak erzem.

.



