Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Jelenlegi konfigomban a 2700x/b350 beállítása az automata szorzó, viszont a feszültségnél beállítottam neki fixen 1.3 voltot. A memóriák jelenleg 2133-on mennek. Viszont voltak azért néha-néha fagyások. Tegnap a vlc playert állítottam meg, amíg kimentem a konyhába, és mikor visszaértem, a gép már fagyott állapotban volt. Ezért azt gondoltam, hogy az LLC-t is kézi beállításra teszem, mert eredetileg auto-n volt, és lehet nem elég gyors/agresszív. 5-ös beállítással kezdtem, de mikor ott is volt egy fagyás, áttettem 4-esre. Ugye jól emlékszem, hogy MSI lapoknál a csökkenő LLC jelenti a növekvő feszültségtöbbletet? Mintha egyik lapjuknál a magyarázatnál nem csak az lett volna szövegesen, hogy ez a feszültségtúllövést tudja növelni tuningkor, hanem koordinátarendszer is lett volna rajzolva, amin a legfelső görbe mellé írták az LLC1-et. Ebből feltételezem, hogy minden más MSI lapon is az a legerősebb beállítás. Sajnos nekem a mortaron nincs ilyen rajz a magyarázatban, és a szövegből sem derül ki.

    szerk: illetve CPU load line calibration sor van olyan is, hogy
    CPU NB Load Line calibration. Ez mi lehet?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák