Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz blackmacs #11029 üzenetére

    Én most raktam fel, de eddig is stabil volt a rendszer szóval előrelépést nem nagyon tudok tapasztalni, nincs hová... :P

    Sajnos ez is olyan frissítés ami nem tudja visszatölteni az előző mentéseit, szóval minden fontosabb részt fényképezz le telóval a frissítés előtt, utána meg állítgasd vissza. Egyébként az alap beállításoknál még tudom ezt tolerálni, de a ventik smart profiljait mi a bánatos francért kell neki kivágni a kukába az számomra rejtély, mire minden pöttyöt visszahúzkodok a helyére a Nap lemegy.

    Valóban bekerült vele az Offset Voltage támogatása, de olyan jó MSI-s kreténséggel implementálták ezt is, szóval én nem fogom használni, szerintem ez így sz*r...

    Az előző gépemnél a 3570K-val, a ki tudja hány éves Asus Z77 deszkánál már volt annyi eszük a programozóknak, hogy a CPU Offset Voltage-t NEM lineáris értékként kell kezelni. Csak a magas/boost órajelekhez tartozó feszültség értékeket vágta meg, a nyugalmi állapot alap feszültségét az Offset nem bántotta.

    Na hát MSI-nél a programozóknak még így 2019-ben sincs ennyi eszük. Az Offset lineáris, mindent visz... Az alap/nyugalmi feszültséget lerúgta nekem valahová 0,7V alá, és többet nem bootolt a gép, mászhattam be az asztal alá BIOS-t resetelni... Szóval részemről ez ennyi volt. :W

    Normális esetben ez ugye úgy működne hogy a negatív Offset az idle ~0,8V feszültséget békén hagyja, és csak azokat az 1,4V körüli értékeket vágja meg amiket boost esetén társítana hozzá, szépen dinamikusan.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák