- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 70 - többért kevesebbet
- Íme az új Android Auto!
- Telepakolják az iPhone 18-at memóriával
- Árat emel a Huawei
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 17T - T-modell
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
-
10300 - 10201
10361 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:07 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
Win10 Energiatakarékos sémára volt állítva. Most áttettem "AMD Ryzen Balanced"-re. Így:
(1) ST 610 / MT 5800 körül szór (ha háttérben megy torrent, meg amit korábban írtam programokat).
(2) ST 610 / MT 5950 körül szór (ha fentiek kilőve).
De majd holnap mérek egyet a Win11-es partícióról boot-olva is. Illetve az 5700G-s, Win11-es DeskMini-vel is.Win11-ről (24H2) boot-olva ST 610-620 / MT 6100-6160 között szór (víruskergető és egyéb sallangok kilőve).
Update: automatikus driver frissítés után becsúszott egy ST 621 is. -
jokeph
nagyúr
A single az tuti be van esve, 600-610 körül kéne lennie.
-
HookR
addikt
Win10 Energiatakarékos sémára volt állítva. Most áttettem "AMD Ryzen Balanced"-re. Így:
(1) ST 610 / MT 5800 körül szór (ha háttérben megy torrent, meg amit korábban írtam programokat).
(2) ST 610 / MT 5950 körül szór (ha fentiek kilőve).
De majd holnap mérek egyet a Win11-es partícióról boot-olva is. Illetve az 5700G-s, Win11-es DeskMini-vel is. -
HookR
addikt
Nálam se elég jó a pontszám, de Nálad meg aztán tuti valami baj van. A nagy szórás a pontokban se jó jel egyébként. Van olyan lapom, mint a Tiéd, és 1-2 százalékkal az a kis B450-es lap veri a jelenlegi főgépem B550-es lapját azonos proci mellett. Gyorsabb az ASRock, gondoltam is rá, hogy abba kéne átraknom az 5700G-t, csak kissé hülyén mutatna a batár nagy dedikált VGA karival...
Esetleg alulfeszelve használod alacsony órajeleken, minimális fogyasztásra törekedve? Vagy a Win10 miatt ad Neked sokkal kevesebb pontot? Azt még nem próbáltam.
Majd holnap megnézem a DeskMini-ben lévő 5700G-t is, azon Win11 van.
-
Fred23
nagyúr
Ha jól sejtem, akkor Win11 vs Win10 (nálam). Valamint B550 vs B450 / 3200 MHz vs 3600 MHz.
Többször is futtattam egymás után, mert elég nagy szórást mutatnak az eredmények (ST olykor beesik a 460-as tartományba is).
Ha kilövök néhány háttérfolyamatot (víruskergető, SensoPanel, FoobarPanel, venti vezérlő programok...), akkor az ST 520 körül szór, MT 4700 körül.Nálam se elég jó a pontszám, de Nálad meg aztán tuti valami baj van. A nagy szórás a pontokban se jó jel egyébként. Van olyan lapom, mint a Tiéd, és 1-2 százalékkal az a kis B450-es lap veri a jelenlegi főgépem B550-es lapját azonos proci mellett. Gyorsabb az ASRock, gondoltam is rá, hogy abba kéne átraknom az 5700G-t, csak kissé hülyén mutatna a batár nagy dedikált VGA karival...
Esetleg alulfeszelve használod alacsony órajeleken, minimális fogyasztásra törekedve? Vagy a Win10 miatt ad Neked sokkal kevesebb pontot? Azt még nem próbáltam.
-
HookR
addikt
Ha jól sejtem, akkor Win11 vs Win10 (nálam). Valamint B550 vs B450 / 3200 MHz vs 3600 MHz.
Többször is futtattam egymás után, mert elég nagy szórást mutatnak az eredmények (ST olykor beesik a 460-as tartományba is).
Ha kilövök néhány háttérfolyamatot (víruskergető, SensoPanel, FoobarPanel, venti vezérlő programok...), akkor az ST 520 körül szór, MT 4700 körül. -
Fred23
nagyúr
5700G-vel másnak is kábé ennyi a CPU-Z bench?
Ahogy az online összehasonlítást nézem, ez nem túl sok, de tán csak azért, mert alig tuningoltam valamit. Ki van tolva kicsit a proci TDP-je, meg pár apróság.
5700G-vel valaki?
-
consono
nagyúr
-
Viktor77
titán
-
solfilo
veterán
-
Goose-T
veterán
-
solfilo
veterán
-
Goose-T
veterán
Kijött a ph! hír is, hogy érkezik AM5-be a Gorgon Point (ráncfelvarrott Strix Point, Ryzen AI 400G), milyen kár, hogy a RAM árak elszabadultak.

Az év első felében érkeznek az AMD CES-en eltitkolt újdonságai
Milyen jó, hogy van 64GB DDR5 az AM5-ös gépemben, így lehet majd upgrade-elni a 8700G-met.
-
solfilo
veterán
Kijött a ph! hír is, hogy érkezik AM5-be a Gorgon Point (ráncfelvarrott Strix Point, Ryzen AI 400G), milyen kár, hogy a RAM árak elszabadultak.

Az év első felében érkeznek az AMD CES-en eltitkolt újdonságai
-
viperabácsi
addikt
Nekem egy 8300GE-m van ami Pro. kb. a bios fele ki van szürkítve.
OC-t nem támogat hivatalosan így egy része érthető, a másik nem igazán, de az is erre van fogva (épp Asrock supporttal levelezek). Szóval szerintem lap probléma elsősorban, de tudtommal más lapokban is előfordult ilyen, szóval korántsem biztos, hogy annyira egyszerű az ügy.Anno 4650G Pro-m volt, ott semmi hasonló nem merült fel. Nem tudom itt 8000-es szériánál ez általános vagy egyedi eset.
Akkor Várok egy 8700g nem pro-t

-
sb
veterán
Nekem egy 8300GE-m van ami Pro. kb. a bios fele ki van szürkítve.
OC-t nem támogat hivatalosan így egy része érthető, a másik nem igazán, de az is erre van fogva (épp Asrock supporttal levelezek). Szóval szerintem lap probléma elsősorban, de tudtommal más lapokban is előfordult ilyen, szóval korántsem biztos, hogy annyira egyszerű az ügy.Anno 4650G Pro-m volt, ott semmi hasonló nem merült fel. Nem tudom itt 8000-es szériánál ez általános vagy egyedi eset.
-
viperabácsi
addikt
-
hokuszpk
nagyúr
ha engedélyezve van a memóriatitkosítás, akkor pár % tempót veszít, de amúgy nincs.
-
viperabácsi
addikt
a pro -ban van nemtommennyi plusz feature ; amit biztosan tudok, az a TSME a transzparens memóriatitkosítás ( ez azért jó, mert ha a klasszikus memóriatúlcímzéssel sikerülne egy rosszindulatú kóddal olvastatni a "szomszéd" vagy valami rendszerfolyamat által használt memóriát, akkor az eltérő kulcs miatt nem azt a tartalmat kapja a támadó, ami valójában ott van. ) Ez a SEV része, lehet a teljes SEV is engedélyezve van a pro prociban.
Normál " casual " felhasználás alatt akkor érezhető hátrány nincs ?
Fred23

-
Fred23
nagyúr
Üdv srácok !
Érdekelne mi a különbség a
Ryzen 7 PRO 8700G vs Ryzen 7 8700G Között ?Ami sokaknak még számíthat: a Pro procik támogatni szokták az olcsóbb ECC RAM-okat.
-
hokuszpk
nagyúr
Üdv srácok !
Érdekelne mi a különbség a
Ryzen 7 PRO 8700G vs Ryzen 7 8700G Között ?a pro -ban van nemtommennyi plusz feature ; amit biztosan tudok, az a TSME a transzparens memóriatitkosítás ( ez azért jó, mert ha a klasszikus memóriatúlcímzéssel sikerülne egy rosszindulatú kóddal olvastatni a "szomszéd" vagy valami rendszerfolyamat által használt memóriát, akkor az eltérő kulcs miatt nem azt a tartalmat kapja a támadó, ami valójában ott van. ) Ez a SEV része, lehet a teljes SEV is engedélyezve van a pro prociban.
-
viperabácsi
addikt
Üdv srácok !
Érdekelne mi a különbség a
Ryzen 7 PRO 8700G vs Ryzen 7 8700G Között ? -
consono
nagyúr
-
Viktor77
titán
-
rxmiss
aktív tag
biztos volt mar ezerszer, de ezert jo h a ryzenek elfutkaroznak ecc memoriakkal. nalam egy 3950x 4x32G ddr4 3200 ecc-vel szalad. igaz nincs tuning meg extra xmp/expo profilok, de teszi a dolgat. eddig a hasznalt szerver memoriak gombokert voltak a bolti deszktop memoriakkal szemben.
szerk: igen, tudom h az apuk eseten nagyon sokat dob a memoria-tuning. nyilvan ez csak akkor opcio, ha a terv az h alapon jarjanak. -
Goose-T
veterán
Azt hiszem, nem mostanában fogok ramot venni. Ezt másfél éve vettem:

Most ugyanaz a ram, ugyanabban a boltban:

-
AxBattler
félisten
A Biosra ránéznék első körben, hogy mennyire friss. Ha sok a lemaradás akkor lehet, hogy azzal próbálkoznék. Asrock lapon nekem drasztikus változások voltak anno az első 1-2-3 és a sokadik bios között ram tuningban. Két téren is:
1. Sokkal stabilabban lett idővel a ram tuning.
2. Ha nem is volt stabil, Asrockéknál AM4 és AM5-ön is az a tapasztalatom, hogy először konzervatívabb volt az egész ramkezelés. Értsd: rossz beállításokra 10-ből 8x nem is bootolt a gép, black screen. Később meg kb. megfordult az arány: 10-8x bootol, akkor is ha utána TM5 testnél mondjuk 3mp alatt elhasal a ramteszt... vagy már be se tudja tölteni a Windowst.
Nekem ez is sokat számított. Black screen+bios resetekkel kb. 100x annyi idő kísérletezni a beállításokkal mint ha elindul és tudsz próbálkozni.szerk: Esetleg ram beállításokról, feszekről jöhet kép ha így sem megy.
7.40, a legújabb nem-BETA BIOS van fenn, L8.01-et nem számítva. Lassan négy éves verziókról van szó, és nem tudom, BETA-val mennyire éri meg szórakozni?
-
sb
veterán
Elnézést, rossz infót kaptam, ez a RAM KIT van a gépben:
Patriot Viper 4 16GB DDR4 KIT 3000MHz PV416G300C6K (spec)#10268 Goose-T
Köszi! Hát úgy tűnik, valóban a kézzel keresgetés lesz a megoldás...
Hmm... a sok kézi próbálkozástól már BIOS-ig sem jut el a boot... ilyenkor mi a teendő?
Megy rá a CMOS reset...A Biosra ránéznék első körben, hogy mennyire friss. Ha sok a lemaradás akkor lehet, hogy azzal próbálkoznék. Asrock lapon nekem drasztikus változások voltak anno az első 1-2-3 és a sokadik bios között ram tuningban. Két téren is:
1. Sokkal stabilabban lett idővel a ram tuning.
2. Ha nem is volt stabil, Asrockéknál AM4 és AM5-ön is az a tapasztalatom, hogy először konzervatívabb volt az egész ramkezelés. Értsd: rossz beállításokra 10-ből 8x nem is bootolt a gép, black screen. Később meg kb. megfordult az arány: 10-8x bootol, akkor is ha utána TM5 testnél mondjuk 3mp alatt elhasal a ramteszt... vagy már be se tudja tölteni a Windowst.
Nekem ez is sokat számított. Black screen+bios resetekkel kb. 100x annyi idő kísérletezni a beállításokkal mint ha elindul és tudsz próbálkozni.szerk: Esetleg ram beállításokról, feszekről jöhet kép ha így sem megy.
-
solfilo
veterán
Üdv!
Kollégámnak 5700G megy az alábbi alkatrészekkel:
ASRock A320M-HDV R4.0 (BIOS 7.40 stable)
G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB KITA gond, hogy a RAM-ok nem mennek max. órajelen, csak 2400MT-vel.
Ha beállítja BIOS-ban az XMP profilt, akkor a RAM feszültség 1.20V-ról piros betűs 1.35V-ra ugrik, és újraindítás után három csippantást hallat a gép... és ennyi, mehet vissza UEFI-be újra beállítani.
Mi lehet a gond? Kézzel kellene beállítania a memória értékeit?
Hali, csak hogy legyen egy pozitív tapasztalat is XMP-vel, nekem is G.Skill Ripjaws RAM-jaim vannak, MSI B450M Mortar lapbapban.
Mikor 2400G volt a gépben, akkor is ment az XMP, csak hibázgatott néha, főleg ha a 3200MHz-es profil volt aktív, a 2933Mhz-essel ritkábban. Mióta 5600G van a gépben, nem hibázott még a 3200MHz-essel, szóval így használom. -
consono
nagyúr
-
jNk
senior tag
Üdv!
Kollégámnak 5700G megy az alábbi alkatrészekkel:
ASRock A320M-HDV R4.0 (BIOS 7.40 stable)
G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB KITA gond, hogy a RAM-ok nem mennek max. órajelen, csak 2400MT-vel.
Ha beállítja BIOS-ban az XMP profilt, akkor a RAM feszültség 1.20V-ról piros betűs 1.35V-ra ugrik, és újraindítás után három csippantást hallat a gép... és ennyi, mehet vissza UEFI-be újra beállítani.
Mi lehet a gond? Kézzel kellene beállítania a memória értékeit?
1.35V a megszokott XMP feszültség, a piros szín csak az ASRock hülyesége.
A processzor sokkal többre képes mint 3000MHz memória sebesség, ezért én valahol a bios beállításai és a memória között keresném a hibát.
-
AxBattler
félisten
Üdv!
Kollégámnak 5700G megy az alábbi alkatrészekkel:
ASRock A320M-HDV R4.0 (BIOS 7.40 stable)
G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB KITA gond, hogy a RAM-ok nem mennek max. órajelen, csak 2400MT-vel.
Ha beállítja BIOS-ban az XMP profilt, akkor a RAM feszültség 1.20V-ról piros betűs 1.35V-ra ugrik, és újraindítás után három csippantást hallat a gép... és ennyi, mehet vissza UEFI-be újra beállítani.
Mi lehet a gond? Kézzel kellene beállítania a memória értékeit?
Elnézést, rossz infót kaptam, ez a RAM KIT van a gépben:
Patriot Viper 4 16GB DDR4 KIT 3000MHz PV416G300C6K (spec)#10268 Goose-T
Köszi! Hát úgy tűnik, valóban a kézzel keresgetés lesz a megoldás...
Hmm... a sok kézi próbálkozástól már BIOS-ig sem jut el a boot... ilyenkor mi a teendő?
Megy rá a CMOS reset... -
Goose-T
veterán
Üdv!
Kollégámnak 5700G megy az alábbi alkatrészekkel:
ASRock A320M-HDV R4.0 (BIOS 7.40 stable)
G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB KITA gond, hogy a RAM-ok nem mennek max. órajelen, csak 2400MT-vel.
Ha beállítja BIOS-ban az XMP profilt, akkor a RAM feszültség 1.20V-ról piros betűs 1.35V-ra ugrik, és újraindítás után három csippantást hallat a gép... és ennyi, mehet vissza UEFI-be újra beállítani.
Mi lehet a gond? Kézzel kellene beállítania a memória értékeit?
Az emlékeim szerint nekem is problémák voltak az XMP profillal. A G.Skill Ripjaws egy 4750G mellett egyáltalán nem ment XMP-vel, utána lecseréltem valami másra, az úgy ment, hogy beállítottam az XMP-t, de visszavettem eggyel az órajelet. Utána lecseréltem a procit egy 5700G-re, ott is ugyanúgy ment csak. Most van egy 8700G-m, abban megy rendesen a RAM, de nem XMP profillal, hanem EXPO-val. Olyat érdemes venni, ami tud EXPO-t. Bár nem tudom, hogy DDR4-ben van-e ilyen, a 8700G már DDR5-ös.
-
AxBattler
félisten
Üdv!
Kollégámnak 5700G megy az alábbi alkatrészekkel:
ASRock A320M-HDV R4.0 (BIOS 7.40 stable)
G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB KITA gond, hogy a RAM-ok nem mennek max. órajelen, csak 2400MT-vel.
Ha beállítja BIOS-ban az XMP profilt, akkor a RAM feszültség 1.20V-ról piros betűs 1.35V-ra ugrik, és újraindítás után három csippantást hallat a gép... és ennyi, mehet vissza UEFI-be újra beállítani.
Mi lehet a gond? Kézzel kellene beállítania a memória értékeit?
-
sb
veterán
-
AxBattler
félisten
Szia!
A mostani helyzetben szerintem azt vedd amit megkapsz értelmes áron és nem a legszarabb.
Sima Ryzenhez tudtommal 6000/CL30-at szoktak belőni, APU-nál a nagyobb sávszélesség még tol a GPU-n jó esetben 10-15%-ot, De egy 6000+alacsony időzítéshez képest nem általános ez a különbség, sok helyen jó ha 5% körül alakul, cserébe a cpu oldalon meg kicsit ront az 1:1-hez képest. (Ha megy a 2200 fclk akkor még a 6400 lehet APU-nál egy sweet spot 1:1-re)De a lényeget tekintve 6000-7000+ között szvsz bármi jó, főleg a mostani helyzetben. Normál áraknál sem éri meg sokat gyorsabbra költeni szvsz.
6000 alatti ramot azért nem vennék, annyira még kaphatóak gyorsabbak is, de afelett frekire vagy mondjuk CL30-36 között már nem problémáznék. (Esetleg ha jó chip van rajta akkor amúgy is menni fog jobban mint a gyári default freki/időzítés.)Én jelenleg egy 8600G-t hajtok, 7000/CL32@7200/CL32-es 2x16GB Patriot-tal. (Ill. egy 8300GE-t, de ott - talán az OEM típusa miatt - gyk. semmit nem állítható jelenleg a lapban, még a gyári 5200-at sem tudom beállítani, 4800-on hajtja a ramokat.)
Nájsz. Pontos modellszámot tudnál írni a Patriot RAM KIT-re?
-
solfilo
veterán
Szia!
A mostani helyzetben szerintem azt vedd amit megkapsz értelmes áron és nem a legszarabb.
Sima Ryzenhez tudtommal 6000/CL30-at szoktak belőni, APU-nál a nagyobb sávszélesség még tol a GPU-n jó esetben 10-15%-ot, De egy 6000+alacsony időzítéshez képest nem általános ez a különbség, sok helyen jó ha 5% körül alakul, cserébe a cpu oldalon meg kicsit ront az 1:1-hez képest. (Ha megy a 2200 fclk akkor még a 6400 lehet APU-nál egy sweet spot 1:1-re)De a lényeget tekintve 6000-7000+ között szvsz bármi jó, főleg a mostani helyzetben. Normál áraknál sem éri meg sokat gyorsabbra költeni szvsz.
6000 alatti ramot azért nem vennék, annyira még kaphatóak gyorsabbak is, de afelett frekire vagy mondjuk CL30-36 között már nem problémáznék. (Esetleg ha jó chip van rajta akkor amúgy is menni fog jobban mint a gyári default freki/időzítés.)Én jelenleg egy 8600G-t hajtok, 7000/CL32@7200/CL32-es 2x16GB Patriot-tal. (Ill. egy 8300GE-t, de ott - talán az OEM típusa miatt - gyk. semmit nem állítható jelenleg a lapban, még a gyári 5200-at sem tudom beállítani, 4800-on hajtja a ramokat.)
Szia! Köszi szépen az infókat, nagyon hasznos volt. Egyelőre elment kicsit a kedvem az egésztől (nem a hsz-edtől
), megvárom a bejelentést az újakról, aztán meglátom, meddig bírok tovább várni az árak normalizálódására. 
-
sb
veterán
Szia!
A mostani helyzetben szerintem azt vedd amit megkapsz értelmes áron és nem a legszarabb.
Sima Ryzenhez tudtommal 6000/CL30-at szoktak belőni, APU-nál a nagyobb sávszélesség még tol a GPU-n jó esetben 10-15%-ot, De egy 6000+alacsony időzítéshez képest nem általános ez a különbség, sok helyen jó ha 5% körül alakul, cserébe a cpu oldalon meg kicsit ront az 1:1-hez képest. (Ha megy a 2200 fclk akkor még a 6400 lehet APU-nál egy sweet spot 1:1-re)De a lényeget tekintve 6000-7000+ között szvsz bármi jó, főleg a mostani helyzetben. Normál áraknál sem éri meg sokat gyorsabbra költeni szvsz.
6000 alatti ramot azért nem vennék, annyira még kaphatóak gyorsabbak is, de afelett frekire vagy mondjuk CL30-36 között már nem problémáznék. (Esetleg ha jó chip van rajta akkor amúgy is menni fog jobban mint a gyári default freki/időzítés.)Én jelenleg egy 8600G-t hajtok, 7000/CL32@7200/CL32-es 2x16GB Patriot-tal. (Ill. egy 8300GE-t, de ott - talán az OEM típusa miatt - gyk. semmit nem állítható jelenleg a lapban, még a gyári 5200-at sem tudom beállítani, 4800-on hajtja a ramokat.)
-
solfilo
veterán
Sziasztok! Akinek AM5-ös APU-ja van, az milyen RAM-okkal hajtja? Mennek fel a RAM árak, lehet vennék egy 32GB KIT-et, aztán akkor már nem húzom a gépépítést se sokáig, vagy lesz hozzá egy 9600G szerűség (ha méltóztatnak bejelenteni záros időn belül), vagy egy 8600/8700G.
-
H.Oli
lelkes újonc
Én az IGP-t húztam 1500MHz-re, ha jól emlékszem 1.2V-on.
A procit inkább lefelé húztam, 3500-on ment 1.1V-tal.
Így tudtam úgy játszani (GTA5 Enh., a sima még jobban ment), hogy a ventiket nem kellett beindítani a házban.
Igen, a ramtuning segíthet még, de nekem nem volt vele kedvem bíbelődni.
Sajnos nagyon gyenge a proci, cseréltem egy 6 magosra, már netezés közben is érezni a különbséget.Köszönöm

-
Viktor77
titán
Én az IGP-t húztam 1500MHz-re, ha jól emlékszem 1.2V-on.
A procit inkább lefelé húztam, 3500-on ment 1.1V-tal.
Így tudtam úgy játszani (GTA5 Enh., a sima még jobban ment), hogy a ventiket nem kellett beindítani a házban.
Igen, a ramtuning segíthet még, de nekem nem volt vele kedvem bíbelődni.
Sajnos nagyon gyenge a proci, cseréltem egy 6 magosra, már netezés közben is érezni a különbséget. -
konci79
őstag
Mihez kell?
Procit nagyon nem érdemes,max az igp-t, vagy a memóriát. A kis Cl, nagy MHz sokat dob az integrálton. -
H.Oli
lelkes újonc
Sziasztok
Egy ASUS Prime A320M-K alaplappal szeretnék minimális tuningot csinálni a Ryzen 3 2200G processzorral.
Gyári hűtővel.
Mit lehet elérni, és hogyan lehet a legegyszerűbben? -
jNk
senior tag
-
AxBattler
félisten
G.Skill DDR5 reaches stable 10,600 MT/s on Ryzen 5 8500G with ASUS B850M‑AYW motherboard
Nos, ez nem semmi. És mindezt egy nyamvadt 8500G-vel. -
AxBattler
félisten
Köszi, régebbi kedvenc játékaimhoz pont elég lesz így is, a korábbi géphez képest ez még így is atomerőmű.

Csak arra vonatkozott a kérdés, hogy muszáj-e felrakni a vga kari gyártói oldaláról letölteni a Gigabyte Control Centert, ami egy tucat programot tartalmaz, vagy hogy az alaplap oldaláról az 550 MB-os, vagy az újabb kiadású 50(!) MB-os chipset drivert kell-e felrakni, és ha van vga kari, akkor is telepíteni kell-e az APU drivert?Nem a plusz teljesítmény, hanem a hosszú szoftveres támogatás miatt írtam... de Te tudod. Egy 5700, vagy 5700G megvan apróról 40-50k HUF között, 5600 egy tízessel olcsóbb.
Center nem kell.
60MB körüli chipset drivert feltenném a gyártó oldaláról + AMD-től külön a graphics drivert (Driver Only opcióval, GUI nem kell a VGA mellé) az APU-hoz. -
elfelejtette
veterán
Köszi, régebbi kedvenc játékaimhoz pont elég lesz így is, a korábbi géphez képest ez még így is atomerőmű.

Csak arra vonatkozott a kérdés, hogy muszáj-e felrakni a vga kari gyártói oldaláról letölteni a Gigabyte Control Centert, ami egy tucat programot tartalmaz, vagy hogy az alaplap oldaláról az 550 MB-os, vagy az újabb kiadású 50(!) MB-os chipset drivert kell-e felrakni, és ha van vga kari, akkor is telepíteni kell-e az APU drivert? -
AxBattler
félisten
Sziasztok!
Kicsit tele spam-elek néhány topicot a válasz megtalálása reményében!
Hozzám került a múlt hónapban egy Gigabyte X370-es alaplap - R5 2400G kombó, ami mellé került jó áron egy OEM Gigabyte 1660OC 6GB kari, és nem igazán érzem a kraftot...
Mivel még alig van fent pár program, csinálnék egy szűz win10 telepítést, csak nem igazán tudom, milyen programokat kell feltelepíteni ezekhez az alkatrészekhez, van-e amit tartalmaz egy win10 telepítő. Pl. mivel nem dobozos a VGA, nem tudom milyen progival kell állítgatni a hűtő venti profilokat, stb.
Bocs a láma kérdésért, de kb. 15 éve nem volt asztali gépem, mióta Androidos telóm van, azon intéztem mindent, a PC meg a sarokban porosodott évekig...
Előre is köszi.Mindjárt lejár a W10 támogatása, 2400G APU pedig nem W11 támogatott... helyedben még időben cserélném egy 4/5000-es APU/CPU-ra.
+
Ha nem akarsz sok időt tölteni a géppel, akkor egyből W11-et telepítenék rá, Rufus-al. -
Viktor77
titán
Köszi.
Szóval az a kérdés, hogy szűz telepítésnél most van-e kötelező telepítési sorrend, vagy nagy részét tartalmaz-e egy friss win telepítő?Ugyanúgy van mint régen.
Win, legújabb chipsetdriver, vga driver. -
elfelejtette
veterán
Köszi.
Szóval az a kérdés, hogy szűz telepítésnél most van-e kötelező telepítési sorrend, vagy nagy részét tartalmaz-e egy friss win telepítő? -
jNk
senior tag
Egyébként eddig az integrált vga-val ment (az előző gazdinál évekig), de mivel belekerült az 1660-as vga, tervben van az upgrade, de elég sok panaszt olvasok itt, amit bios frissítés után tapasztalnak az userek, és annyira nem vagyok hardcore gamer, hogy egy (kicsit lassabb, de) stabil gépet kétes előnyökért elkezdjek upgradelni...
Ha más felhasználók vélt vagy valós bios "problémái" nagyobb súllyal esnek latba mint a frissítésekkel érkező több generációnyi processzortámogatás és javítások akkor nem én leszek az aki meg akar győzni az ellenkezőjéről.
-
elfelejtette
veterán
Egyébként eddig az integrált vga-val ment (az előző gazdinál évekig), de mivel belekerült az 1660-as vga, tervben van az upgrade, de elég sok panaszt olvasok itt, amit bios frissítés után tapasztalnak az userek, és annyira nem vagyok hardcore gamer, hogy egy (kicsit lassabb, de) stabil gépet kétes előnyökért elkezdjek upgradelni...
-
jNk
senior tag
Sziasztok!
Kicsit tele spam-elek néhány topicot a válasz megtalálása reményében!
Hozzám került a múlt hónapban egy Gigabyte X370-es alaplap - R5 2400G kombó, ami mellé került jó áron egy OEM Gigabyte 1660OC 6GB kari, és nem igazán érzem a kraftot...
Mivel még alig van fent pár program, csinálnék egy szűz win10 telepítést, csak nem igazán tudom, milyen programokat kell feltelepíteni ezekhez az alkatrészekhez, van-e amit tartalmaz egy win10 telepítő. Pl. mivel nem dobozos a VGA, nem tudom milyen progival kell állítgatni a hűtő venti profilokat, stb.
Bocs a láma kérdésért, de kb. 15 éve nem volt asztali gépem, mióta Androidos telóm van, azon intéztem mindent, a PC meg a sarokban porosodott évekig...
Előre is köszi.Egy hét éves, 4magos/8szálas processzorral nem csoda hogy nem érzed a kraftot.
Ha modern(ebb) játékokkal is terhelnéd akkor egy bios frissítés után meghálálná az a gép egy 5500-as Ryzent, hogy a topicnál maradjak, még ha kikapcsolt APU-val is
-
elfelejtette
veterán
Sziasztok!
Kicsit tele spam-elek néhány topicot a válasz megtalálása reményében!
Hozzám került a múlt hónapban egy Gigabyte X370-es alaplap - R5 2400G kombó, ami mellé került jó áron egy OEM Gigabyte 1660OC 6GB kari, és nem igazán érzem a kraftot...
Mivel még alig van fent pár program, csinálnék egy szűz win10 telepítést, csak nem igazán tudom, milyen programokat kell feltelepíteni ezekhez az alkatrészekhez, van-e amit tartalmaz egy win10 telepítő. Pl. mivel nem dobozos a VGA, nem tudom milyen progival kell állítgatni a hűtő venti profilokat, stb.
Bocs a láma kérdésért, de kb. 15 éve nem volt asztali gépem, mióta Androidos telóm van, azon intéztem mindent, a PC meg a sarokban porosodott évekig...
Előre is köszi. -
zed1983
őstag
Sziasztok!
Egy 8600G-nek melyik a legjobb tuning mentes beállítása? De inkább a GPU erő lenne a fontosabb.
Asus Rog x870i és 2x16GB 6000Mhz-es CL30 as vengeance RAM lenne a konfiguráció többi része.
Köszi szépen

-
cimbi186
aktív tag
Szia. Nem. A sima cl36-ra. 2X8GB. Netezős gépbe lenne. (KF560C36BBEK2-16)
Jó lesz természetesen.
(bár alig egy ezres a különbség árukeresőn. Hogy egy netezős gép meghálálja-e a cl30-t azt majd a topiktársak megírják, én sajna nem tudom) -
Permet Elek
senior tag
Szia. Nem. A sima cl36-ra. 2X8GB. Netezős gépbe lenne. (KF560C36BBEK2-16)
-
cimbi186
aktív tag
Sziasztok 8600G mellé, meg lehet venni a Kingston 16GB / 6000Mhz Fury Beast AMD EXPO ramot, vagy mást érdemes nézni?
Szia!
Ha a CL30-asra gondolsz akkor szerintem,igen.(gondolom 2x16GB lesz) -
Permet Elek
senior tag
Sziasztok 8600G mellé, meg lehet venni a Kingston 16GB / 6000Mhz Fury Beast AMD EXPO ramot, vagy mást érdemes nézni?
-
sb
veterán
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy a 8600g tudja-e a 4k hdr-t filmnézésnél a Hdmi-n? Vagy a 120Hz-et egyébként?
Szia!
Itt szoktak kavarások lenni, mert az APU küldi ki a jelet, de fizikailag átmegy az alaplapon, a HDMI csatin, így annak a specifikációja is számítana... de nyilván az jórészt csak fizikai huzalozás kérdése.
Az APU biztosan tudja amúgy, a lap pedig ha a HDMI specije szerint támogatja akkor mennie kell.
A gyakorlatban 4k/hdr-rel már az előző 1-2 generációban sem volt gond. Még akkor sem ha a HDMI speci szerint nem tudta a lap, akkor is átment rajta a jel jó eséllyel. (úgy emlékszem én A320 lap + 200GE APU-n használtam anno gond nélkül... azóta viszont már nem PC-ről nézek filmet)
-
szarnyasdino
tag
Annak kapcsán hogy nagyon tolja most mindenki ez az AI pc-t belegondoltam, hogy ennek a legnagyobb nyertese a konzolok lennének. PL beletennének egy kisebb npu-t és pl mehetne arra hogy game alatt real time pl magyarítsa a játékok feliratát. Ilyet hang után már a VLC videolejátszó is nemsokára tud... Ennek legalább lenne is valami értelme
-
Goose-T
veterán
Sziasztok! Van egy irodai (Lenovo Ideacentre Gamin 5) gépem, ami R5 5600G-vel van szerelve.
Egyedi alaplap van a gépben, nem lehet bioson belül állítani a memória sebességet sehol sem, még bios frissítést követően sem.
De mutatni mutatja, hogy a behelyezett memória kit (2x8gb 3000mhz) csak 2133mhz-en üzemel.
Próbáltam eddig 3 külön kittel, de mindegyikkel csak 2133mhz-en fut gyárilag a gép.
Van más mód a ramok teljesítményét növelni?Próbáld meg a Ryzen Masterrel.
-
DravenMoral
senior tag
Sziasztok! Van egy irodai (Lenovo Ideacentre Gamin 5) gépem, ami R5 5600G-vel van szerelve.
Egyedi alaplap van a gépben, nem lehet bioson belül állítani a memória sebességet sehol sem, még bios frissítést követően sem.
De mutatni mutatja, hogy a behelyezett memória kit (2x8gb 3000mhz) csak 2133mhz-en üzemel.
Próbáltam eddig 3 külön kittel, de mindegyikkel csak 2133mhz-en fut gyárilag a gép.
Van más mód a ramok teljesítményét növelni? -
Permet Elek
senior tag
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy a 8600g tudja-e a 4k hdr-t filmnézésnél a Hdmi-n? Vagy a 120Hz-et egyébként?
-
sb
veterán
Üdv!
Lett valami megoldás? Nálam Asrock A620-ban ugyanez. Nem csak a komplett ram settings rész szürke, hanem minden egyéb cpu/soc állító rész is. 8600G-vel ugyanebben a lapban mindent állítható.
Először arra tippeltem, hogy Pro proci lévén OC támogatás nélkül inaktívak, de azért egy rakás rész releváns lenne Pro-hoz is, kezdve azzal, hogy a ram sem állítható 4800-ról sehova, pedig 5200-at hivatalosan is támogatna az APU.
Inkább vmi "feature"-nek tűnik amit Pro procik lévén lehet, hogy nem foglalkoztatta a gyártókat és default így maradt vmi a bios-ban.
(Egyébként volt AM4-en 4650G Pro-m is, azzal nem volt hasonló gond.)
-
pilu85
őstag
Akkor mégsem akkora dolog ez h lehet 2gb-nál nagyobb az igp memória

-
consono
nagyúr
Nem, mert a normálisan megírt programoknak mindegy, hogy milyen méret van itt beállítva

-
Viktor77
titán
-
pilu85
őstag
-
Viktor77
titán
-
pilu85
őstag
-
Viktor77
titán
Gondolom biosa válogatja mennyit enged.
Nézd meg, ha adott programnál elfogy a vram, akkor állíts többet (illetve, amennyit megkövetel). -
pilu85
őstag
Akkor ezt jól benéztem. 16gb-ból mennyit lehet max, illetve mennyi az ajánlott? 2*8gb van jelenleg. Ez nagyon fontos momentum volt számomra, úgyhogy köszi. 2200g-vel elég költséghatékony vagy.

-
Viktor77
titán
-
konci79
őstag
-
pilu85
őstag
MSI lapom van, 16 gigával, csak Force-olni kell az IGP-t (nem Auto-n hagyni) és UEFI-re tenni (nem CSM) a biost, így akár az összes ramomat az IGP-nek adhatom.
4-et állítottam be, de azt mondják Auto-n is jó, használ amennyit szeretne (nyílván azon kivül, ha egy program megkövetel egy minimum mennyiséget).Nem maximum 2gb amit lehet adni az igpnek?
Nagyon nem mind1 h 2gb 4gb vagy 6. -
Viktor77
titán
A 2200G-hez nem lehet 2 gigánál több vramot beállítani?
Ami van Gigabyte alaplapom régi bios-szal készül youtube videóban 16 gigáig ki tudták húzni, én csak a 2-t látom.
Bizonyos asus lapok pedig 3-mat tudnak.MSI lapom van, 16 gigával, csak Force-olni kell az IGP-t (nem Auto-n hagyni) és UEFI-re tenni (nem CSM) a biost, így akár az összes ramomat az IGP-nek adhatom.
4-et állítottam be, de azt mondják Auto-n is jó, használ amennyit szeretne (nyílván azon kivül, ha egy program megkövetel egy minimum mennyiséget). -
pilu85
őstag
-
Viktor77
titán
-
pilu85
őstag
-
pilu85
őstag
Jaah okés. Köszönöm a tanácsot. Mindig felrakom az alaplap gyártói oldalán lévőt, bár csak épp tesztelgettem, így nem emlékszem h felraktam e. Azon lepődtem meg h a win11 simán felment, miközbe 66 féle kerülőút terjeng a youtubeon, egy részük nem is műxik. Úgy tűnik, szerencsém volt.
-
TeeBee73
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
10300 - 10201
10361 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- CPU bazár Core i5 10500T + 10500 + 12500T + 12500 Core i7 10700 + i7 12700K + Core i9 9900 12900K
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 9400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 9 9950X - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Ryzen 7 5800x3D
- Akcióóós szinteÚJ Dell Pro 14 Ultra 7 255U 32GB DDR5 512GB AI PC FHD+ 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5379
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Ahogy az online összehasonlítást nézem, ez nem túl sok, de tán csak azért, mert alig tuningoltam valamit. Ki van tolva kicsit a proci TDP-je, meg pár apróság.







