Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • távcsőves

    senior tag

    válasz távcsőves #17657 üzenetére

    Na, csak kimaradt, 2% körüli értéket produkált mindegyik gyártó, leírom ide, mert még a végén ezt is félreértik, maximum tizedeken és századokon lehet rugózni, tényleg. Nem ez miatt szerettem az MSI Gaming-et. Rendben van a pcb, és a hűtése brutális. Most ezt vagy megérted vagy nem. Tök jó, hogy van a Gigabyte-hoz friss bios, amivel csendesebb tudd lenni, van az MSI-hez is, csak épp értelme nincs felrakni, mert ahogy jött is szuper csendes. A Live Update program amivel feltehetted, pedig szar. Van akinél működik van akinél nem. Ez igaz. Ahogy az is, a hiányzó hőhidat a GPU-nál semmilyen bios nem tudja pótolni, és a torx ventilátorok sem mezei darabok. Ugyanolyan körülmények esetén, a Gaming mindig csendesebb vagy hűvösebb lesz. Mint minden műszaki cikk esetén, itt is előfordulnak hibás darabok, erre való a garancia. És rengeteg az MSI ebben a fórumban, mert legtöbben a csendet szeretik és azt, kiveszem a dobozból és nem kell turkálnom a wattmanban, mert a Twinfroozer hűtés kimerem mondani, jelenleg mérce. Csak kíváncsiságból nézz be bármelyik vga fórumába ami ma pörög még (tehát napjaink és a közelmúlt), és olvass/keress rá, mi ajánlott. Mindenhol ott lesz az ajánlottak közt. Én a büdös életben nem írtam olyat, hogy nem lehet megvenni bármilyen rx-et, de azt mindig leírom, ár függő a dolog. Ebben is jó az MSI Gaming. Garancia időtartamban is megkapod amit ma elvárunk, ott a 3 év. Sokakat elvarázsol a kinézete is, (engem spec nem, de ez legyen az én bajom) és amikor kézbe veszed meglepődsz, milyen nehéz. Na ez a hűtés súlya. És milyen meglepő, tényleg jó a hűtése. A várható élettartamot pedig ez is befolyásolja szerintem, de közel sem akkora mértékben mint amit páran tudnak neki tulajdonítani. (Egyszer vettem a fáradtságot, leírtam miért. Abba is belekötöttek, de egy konkrét dolog ami cáfolhatná, nem jött. Csak a bűvős 60 fok. Piszkosul nem mindegy, a MOSFET ami a vga pcb-n van, maximum müködési hőmérséklete 100 c fok vagy ennél magasabb, pl 125 c fok. Akkor most a maximum 100 c fokot elviselő alkatrész ami 60-65 fokon jár miért jobb annál, ami mondjuk felmegy 85 fokig is, de 125 c fok a maximum amit el is bír?) Most mért kéne fikázni és nem ajánlani? Örülök, hogy neked bejött a Giga, rx470 esetén ajánlott is volt mindig is amióta összefoglaló létezik, beírtad, hogy frissítettél bios-t és csendesebb lett valóban tőle. Tök jó, az összefoglaló is változott, de ettől miért nem kéne elismerni továbbra is, a Gaming jó és ajánlott. Még csak MSI elfogultsággal sem lehet vádolni ezt a fórumot, mert sosem volt az Armor például ajánlott. Ettől független működik az is, sokáig is fog működni, ezt is leírom, mert még a végén ezt is félreértik, csak nem olyan csendes. Tiszta hiszti amit itt lehet olvasni időnként, leírja az ember, Asus esetén a hőátadó paszta cseréje hozz pár fokot minuszban, tehát jó lesz majd cserélni garancia idő után, erre torkomnak esik az Asus tulaj most ez mégis miért. Mert az a pár fok a gpu-n pont azt segíti, hogy csendesebb is legyen többek közt. Jobb legyen. Egyszerűen nem lehet itt semmit szinte leírni (meg máshol sem már), mert őnérzetében sértett emberek azonnal támadnak. Rengeteg a user error, a magától semmire nem kereső ember, amikor pedig rájön, van amit rosszul HIT, pedig nem volt titok, akkor megy a fikázás,értetlenkedés. Nem akarlak megbántani, a lovagos embert sem akartam, de nehogy már az AMD kérjen elnézést, mert talán 400w sem volt a tápja tán (nem emlékszem pontosan) és a kínézett vga ígénye ettől magasabb. A zöldeké is, és az is tudd pillanatnyi (peak) magas fogyasztást művelni, ami esetleg pont elég ahhoz, hogy instabil legyen a gépe. (Nem szar a gtx1060, ezt is leírom külön!) Akkor majd gondolom megy az értetlenkedés, hülye a vga gyártó a tudom is én bármi. Teljesen nyilvános információk ezek is. Szóval nem veszekedni akarok veled, nem ez volt célom ezzel a regénnyel, csak annyi, ne fikázunk ész nélkül.

    Szerk: Ryzen teszt fórumja viszi a pálmát jelenleg, ennyi marhaságot régen lehetett olvasni ennyi idő alatt. Pro és kontra. De ez már tényleg nagyon OFF.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák