Hirdetés
- Xiaomi Mi 9 - egy híján
- One mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Műholdas AI chippel fedné le a bolygót a Samsung
- Akciófigyelő: Megnyílt a Xiaomi hivatalos magyar webáruháza
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Megvásárolható a Vivo X300 és X300 Pro Magyarországon, íme a hivatalos árak
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
kovsol
titán
válasz
Malibutomi
#5599
üzenetére
7850 esetén 20$ na mind1 50k alá bekukucskál már az ára normál boltokban az is jó szerintem
-
szasanyi
félisten
válasz
DanielXXXV
#5594
üzenetére
VGA sem volt, nem még olcsóbban!

-
kovsol
titán
Pick Pack Pont rendelés elég sok helyen már elterjedt, én sokszor rendelek úgy, legalább nem kell várni a futárt. Meg esetleg ha van olyan üzlet hálózat aminek van vidéken is boltja akkor a boltba is lehet rendeltetni. Meg van ahol már adnak háztól-házig garanciát is, így ha gond van a postát se a vevőnek kell állnia.
-
Gippo
senior tag
válasz
DanielXXXV
#5594
üzenetére
Jó de ez kb mindenre igaz. Én Szegedi vagyok, de BP-ről rendeltem az összes alkatrészemet. Egyszerűen olcsóbban jövök ki... Persze a garancia körülményesebb, de legalább garanciáztatnak....

-
Dark KillerX
addikt
válasz
DanielXXXV
#5594
üzenetére
Nálunk is szintúgy!
-
kovsol
titán
válasz
Malibutomi
#5592
üzenetére
a múltkori csökkentés is érződött itthon
itt látszik pl az árváltozás a grafikonon
-
Steven88
tag
Sziasztok
Lenne nekem egy olyan kérdésem. Van a 7850-es karim és amikor öcsém játszik valamilyen netes MMO játékon (Gates of Andaron aszt hiszem) 15-20 perc után lefagy a játék, elsötétül a képe és semmit se lehet már vele csinálni. Mitől lehet? A gpu mindig 0-40% között ingadozik egyfolytában. Driver miatt nem lehet. Az IGPU-n meg ment rendesen. Jah és amikor lefagy következőre visszalép akkor meg már megy rendesen.
-
Ric4m0nd
aktív tag
Anandtech: AMD Cuts Radeon HD 7850 Prices Again
-
szasanyi
félisten
Valszeg nincs jelentős különbség, de azt kell mondjam: a Sapphire kétventis megoldásai nagyon jók mind hűtési teljesítmény, mind csendes üzem terén. Igaz, a HD7870-től felfelé már komolyabb méret és több hőcső jellemzi.
Előtte ASUS GTX570 DCII (három slotos) kártyám volt, és attól (kinézete és mérete alapján is) sokkal többet vártam mint amit teljesített. Nem volt rossz nem arról van szó, de érted gondolom...
-
kovsol
titán
ez az asus kártya hűtésileg mennyire jó/hangos egy Sapphire kártyához képest ?
-
seederking
őstag
-
szasanyi
félisten
válasz
seederking
#5579
üzenetére
Nem tartom szükségesnek mert nem lesz rá szükségem.
Szerintem nem éri meg a procedúrát, így inkább nem vásárolok olyan helyen, üzlet meg van dögivel. A garancia kérdése persze más téma. -
Gippo
senior tag
válasz
seederking
#5578
üzenetére
úgyúgy. Tessék használni a jogokat, ha már vannak!
-
seederking
őstag
Igen pont ez az amiről szó van.De sok ember beéri ennyivel,hogy "áá úgy sem tudsz mit tenni azt csinálnak amit akarnak" stb...De a varázsszó a vásárlói jogok érvényesítésében/tudatában rejlik.
Karácsony előtt vettem egy 1Tb-os hdd-t ami 2 hét használat után rosszalkodott erőteljesen.Hdd sentinel teszt után 5xx bad sector-al szembesültem.Fölhívtam a boltot,hogy mire számíthatok.Ők közölték,hogy majd karácsony után,januárban várjam a cserét/javítást mert zárva lesznek szabadság miatt.
Nos én nem hagytam annyiban mivel tisztában voltam vele,hogy 14 napos csere/javítási/vissza fizetési joggal rendlekezem.Megkérdeztem melóba egy jogászt,hogy most besz..pt@m-e.Azt mondta szó nincs róla.Írt nekem egy levelet amiben a bolttól kérem írásban az említett jogomhoz való elutasítás okát.
Bevittem a papirkámat,,a pultos csaj először megpróbált lerázni./Nem tudjuk cserélni mert nincs 1Tb-os stb stb.Elmondtam,hogy írásban kérem a választ és,hogy miért.
Hátrament a góréhoz 1-2 perce és vissza jött azzal,hogy,,,,,,,, 1.5Tb-osra tudjuk cserélni 3e ráfizetéssel.
Kapásból elfogadtam
-
Pala
veterán
Na igen...nem tudom a dolog jogi hátterét (hogy őszinte legyek, nem is érdekel), de ha egyszer x összegért megrendelek y terméket és véglegesítem a rendelést, akkor mindkét félnek illene magát tartania a benne foglaltakhoz. Ha egyszer 61k-ért rendeltem meg, akkor annyiért is szeretném megvenni. Ha menet közben árat emelnek, akkor ennyi erővel én is megtehetném, hogy odamegyek, és egy kategóriával erősebb vga-t kérek ugyanazért a pénzért... tuti néznének nagyot! Pedig ez kb. ugyanaz a viselkedés lenne, csak a másik oldalról.

-
csoty
aktív tag
válasz
seederking
#5570
üzenetére
Szabályok szerint, kötelesek azon az áron adniuk amennyiért megrendelted és visszaigazolták.

-
seederking
őstag
Teljesen érthető...
Számomra kicsit "vicces" is volt a szitu.Mondja az eladó,hogy tizenxezer.Válasz ként közöltem,hogy haver az a tizenxezer rendeléskor a honlapon kevesebb volt.Reakció : Oda fordul a "józsi" kollégához,hogy te balfasz nem irtad át a webshopban az árat.No mondom ez szerintem nem az én saram.+ én megkérdeztem rendeléskor,hogy az ár alakulhat-e negatív irányba,amire nem választ kaptam.Szóval végül nyert a "szerencse"/érvelés. -
Pala
veterán
válasz
seederking
#5568
üzenetére
Bezony. És itt sok esetben nem is arról van szó, hogy az ember fizikailag képtelen lenne kifizetni a többletet, hanem egyszerűen a korrektség hiánya... én is emiatt mondtam vissza.
-
seederking
őstag
Ez mekkora f-ság.Nekem is eljátszották ezt egyszer egy budai boltban.Igaz akkor Ramot vettem és "csak" 2 ezer lett vna a töblet amit ott/átvételkor közöltek.Viszont én nem hagytam magam lehúzni és mondtam,hogy a honlapon x-ft ért rendeltem meg és nem vagyok hajlandó érte többet fizetni.
-
Attix82
addikt
válasz
Tomix24
#5564
üzenetére
Játékkészítők se hülyék, egyikbe ez másikba ez a gyorsabb de mind2vel játszható. Érted a problémát, egyik VGA márka tulajdonost se akarják elveszíteni.
Szerintem még össze is beszélnek ki melyiket írja erre és arra
....Amúgy ez a jó, hogy teljesen más irányba mennek technikailag, és más megoldásokkal hozzák ki a teljesítményt. Ebből is fakad az , hogy játékonként változik ki melyikbe jobb.
Amúgy a GTX660 55-56e ft is van már, ami elég jó ár érte.
-
válasz
Tomix24
#5558
üzenetére
de nem azt írtad, hogy a 7870 jobb, hanem azt, hogy a geforce-ok elvéreznek, amiről szó sincs. amúgy nézd meg az aktuális 660 és 7870 kisker árakat - most bőven drágább annyival a 7870, amennyivel gyorsabb (bár 1 hete még teljesen más volt a helyzet).
az 570 új ára hogy jön ide? mindjárt előkeresem azt a hirdetést, ahol x1950xtx-et árulnak 160e FT-ért

hogy 1 éven belül mennyi compute-intenzív húzócím lesz, azt pont annyira nem tudom, amennyire Te sem. most év közepén érkezett néhány ilyen játék, és valós kockázat, hogy több fog jönni, de a bizonyosságtól messze vagyunk - ráadásul ezek közül húzócímnek egyedül a Sleeping Dogs-t lehet nevezni. ezzel szemben nVidia oldalon ott a Borderlands 2, ami legalább annyira húz, ha nem jobban. amiről eszembe jut, hogy a PhysX is pont annyira játszik, mint a global illumination - mindegyik az immerziót növeli, más eszközökkel. ízlés dolga, kinek melyik jön be, nekem speciel mindkettő.
csak hogy tiszta legyen, műszakilag a 7870-et sokkal jobb kártyának tartom, de ezt az előnyt fogyasztói oldalon alig-alig sikerül realizálni. ha mindkét kártya 40-50 ezer pénz között lenne, akkor az egyikre beruháznék, és nehéz lenne választani közülük - de jelen pillanatban a döntés nagyon könnyű

-
Tomix24
addikt
válasz
Attix82
#5561
üzenetére
A tesztekkel az otthonit nem érdemes összehasonlítani, hisz nagy eséllíel nem ugyanazon processzorral rendelkezel, mások lehetnek a Driver beállításaid,illetve maga a driver is. Tehát nálad ugyanazon kártyákkal más lenne a diagram, de lényegében ugyanaz.. A Dirt is valós játék, csak az Nvidiások félnek tőle, mert 10nél több lámpa világít benne, és ettől elhasal bármelyik kártyájuk. De persze, teljesen játék függő, van ahol az Nvidia jobb kicsit, van ahol az AMD, ezt aláírom. De a Compute olyan fegyvertény, mint a Physx, hisz lesz annyi játék ami használja a compute-t, mint ahány a Physx-et.
-
miresz
veterán
válasz
Attix82
#5562
üzenetére
Azért azt hozzá kell tenni,hogy ahogy nő a tesseláció,és a felbontás,a kepler úgy veszti az erejét,a gcn arhitectúrás AMD-k meg nem olyan arányban. Nem igazán van előnyük sehol sem az új nvidia kártyáknak. A Physx meg nem mindencsak nem előny,ha van egy 4 magos procid jobban fut rajt,mint a kártyán.
-
Attix82
addikt
válasz
Tomix24
#5558
üzenetére
Nekem van GTX660, egy 6970 kb 7850 szint (picivel még több is), de lazán veri abba a játékba amit néztünk
....BF3ba +10-20 fps többet ad, ugyan azt nézve, ugyan abba a beállításba. Simításokkal % nézve még nagyobb a különbség.Van pár játék ami AMD, van pár ami NV a jobb, mindig is így volt, és így is lesz. Felesleges ez a VALÓS játék, mert mi abba néztük.
Meg kell nézni melyik gyártótól kiadott játékokkal játszól a legtöbbet és azt választani, én BF3 és Blizzard játékkal tolom...abba az NV bőven erősebb az AMDnál. Az ilyen Dirt , számomra semmit nem jelent mint játék.
-
Tomix24
addikt
Hát hogy a 660-nál 90%-ban jobb egy 7870. Amit a kolléga kérdezett.
És ha kicsit erősebb számítási feladat van akkor a 7850-esem is meg mogyorózza a GTX570-et is ami 2x annyiba kerül, és VALÓS játékokban..
Nem kicsit röhögtem a haveron akivel teszteltünk.. Csak a szintetikus 3D mark tesztekben tudott villogni. Szóval a GF számomra jelenleg vicc kategória a gyenge és túlárazott kártyáival. Sőt 1 éven belül annyi húzócím lesz, köztük 100% lesz jó pár Compute számítást igénylő, amivel az előny csak nőni fog. De javíts ki ha tévedek. Physix mint előny nem játszik, mert mindenhol csak a "lepedő" effekt, meg az a 20 darab morzsa van, ami a falakról lepotyog. -
csoty
aktív tag
válasz
Tomix24
#5546
üzenetére
Na, ez egy korrekt válasz volt, köszönöm, ilyet vártam

Ahogy elnézem, azokban a 660Ti-t is lehagyja amikkel én játszogatok.Ami még kérdéses lenne számomra, mert AMD téren az új cuccok között nem vagyok még jártas. Eyefinity-t mennyire nehéz megoldani, hány kártyával lehet jól használni 2GB Vram mennyire elég stb. Meg nemtudom mi az amit még fontos lenne tudni.
Illetve, melyik gyártó 7870-e ajánlott? Sapphire 2ventis vagy MSi TF3?
-
lowzor
veterán
A tesztekben kitudja melyik mapeken tesztelnek...Szerintem nem 64 fős légi mapeken, aminek nagy a gépigénye, hanem Operation Metro, meg ilyen pályákon, amikhez kevesebb teljesítmény kell. Az MSAA-nak akkora erőforrás igénye van, hogy még ez a kártya sem elég erős hozzá. Minimum egy GTX 680 kell neki.
(#5543) csoty:
7870. A GTX 660 elvileg a 7850 szintjén van, bár játék válogatja. Szerintem a 7870 erősebb és jobban megéri.
-
csoty
aktív tag
Üdvözlet,
A nagy szakértőkhöz fordulnék, mi a jobb? GTX 660 or HD7870?
És itt most kérlek titeket, valamivel érveljetek is, ugyanis most tervezek venni valami újdonságot.Köszi

-
válasz
szasanyi
#5534
üzenetére
Azért ez a hasonlat nem igazán jó ide!

Nem arról van szó hogy le lassították az első kiadású 7850 kártyákhoz képest az újabb Dual-X verziósakat! a gyári Specifikációkat ugye tudja mind!
Csupán annyiról van szó hogy nincs bennük +40.% tuning tartalék, mint az első szériásokban hanem csak ~+30.% de még az is szép eredmény! Főleg úgy hogy majdnem 20.e kerül kevesebbe a dual-x, mint annó került egy tuningossabb első szériás darab!

************************************************************************
kisza25 ugyan nem teszteltem még de más oldalak tesztjei szerint eléggé hangos -
kisza25
félisten
van itt valakinek ref 7850-e ? érdekelne mennyire halk/hangos a hűtése erre gondolok:

-
Pala
veterán
-
sakal83
addikt
válasz
Peetyaa
#5524
üzenetére
Iponon most 51k a hd7850, ha megrendeled annyiért kapod.
10-14% a különbség egy átlagos tuning esetén a két vga között a játékokban.
Ez ugye 3-4-5-6 fpst jelent 30-40-50-60fps-nél.
Szerény véleményem szerint biztos nem éri meg a 13k különbséget ez az fps különbözet.
Ha többre vágysz árulnak 1,5 év garis sapphire vaporx hd7950-et itt a ph-n 72k-ért, na az megérheti.
-
Peetyaa
tag
Látom írtatok páran a kérdésemre, bocs hogy eddig nem válaszoltam de délutános vagyok a héten. Akkor feltenném másképp is a kérdést. Adatlapomon szereplő proci egy 7850-el 1920*1080-as felbontáson high beállításokkal milyen fps-t produkálna bf3-ban? Illetve a 7870-el mekkora különbség lenne vajon? Ha ezt tudnám akkor eltudnám dönteni hogy megér-e nekem plusz 9k-t a 7870. Ja és természetesen tuning is játszik.
-
Steven88
tag
válasz
Dark KillerX
#5517
üzenetére
Elég sovány
. Az előző kari jobb volt, az még a régi fajta volt ami persze még most is drágább, csak az a fránya zörgés ne lett volna
. -
Steven88
tag
Nálam valami nem stimmel. A most kapott Dual X-es (Elpida) kari nem bírja az 1150/1300-at, pedig az alapfesz fullon van
. Mitől lehet ez? -
válasz
->Raizen<-
#5512
üzenetére
anand is jó oldal, hozzáértő srácok csinálják. a jelenlegi játékcsomagjuk kissé nVidia-párti - de ha a náluk látott különbségeket átlagolod a pH!-n látottakkal, akkor abból kb. kijön a jelenbeli reális erősorrend. a kérdés az, hogy tényleg az lesz-e a jövő, amit a pH!-s csomag mutat.
mindent egybevéve, én is 7870-et vennék inkább.
-
Tomix24
addikt
válasz
->Raizen<-
#5512
üzenetére
Igen, és ezt a Compute számítást sok játék ki is használja.
Ez a progi is Compute számítást használ: Jó benchmark, leverem a 70-80K-s GTX-eket
-
lowzor
veterán
válasz
->Raizen<-
#5507
üzenetére
és ez?

-
Garsza
veterán
Helló segítséget szeretnég kérni.
Pár napja lecseréltem a ENGTX56Ti DCII videókártyám egy Sapphire HD7870 GHz Edition OC videókarira. Letöröltem a régi nVidia drivert majd csökentett módban elindítottam a driver sweapert hogy letöröljem a maradékot (nem törölt le minden nv s cuccot) majd felraktam az catalist 12.8 ast. Az a fő gondom hogy BF3 ban Ultra 1920x1080 csak kb 30 FPS körüli teljesítményt kapok és ez ne mváltozik se akkor ha tuningolom a procim se akkor ha tuningolom a videokártyát. Ha vissza veszem a felbontást akkor megugri kb 10 FPSt. Mi lehet a gond hogy ilyen kevés FPS em van a játékban? Tesztek alapján ennek a kártyának 50 körüli FPSt kéne todnia ultrán ebben a játékban. Amit még észre vettem hogy játék közben 100% megy a VGA de a GPU órajele kapcsolgat 450 és 1050 MHz között nagyjából 50-50% -
akela91
addikt
válasz
->Raizen<-
#5507
üzenetére
Te 7870-et linkeltél, itt a jó: [link]
Bár anand nem a legjobb oldal szvsz. -
lowzor
veterán
válasz
->Raizen<-
#5500
üzenetére
A sima GTX 660 nem a 7850 szintjén van?
-
->Raizen<-
veterán
válasz
Dark KillerX
#5504
üzenetére
Értem így gondolom én is megerősítést nyert.
-
Dark KillerX
addikt
válasz
->Raizen<-
#5500
üzenetére
Én a 7870-re voksolok!Indok fix 2GB-ram,jó tuning potenciál,illetve a GCN technológia előnye,ami később jól jöhet a technológiát támogató játékoknál!Ugye a GTX 660 is 2GB,de ebből csak 1,5GB a gyors elérésű,ill kevésbé tuningolható,talán egyedül a physix szól az Nv mellett,de más nem!
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2113, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo 14 Ideapad 3 FHD LED Matt i3-1115G4 4.1Ghz 8GB 256GB SSD Intel UHD Graphics Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





Szerintem nem éri meg a procedúrát, így inkább nem vásárolok olyan helyen, üzlet meg van dögivel. A garancia kérdése persze más téma.











ez az olcsóbbítás ára!




