Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz pRoject22 #6095 üzenetére

    Hát akit nem zavar a képernyő törés az nem is fog semmi ilyet bekapcsolni.
    Vagy lehet nem is tudja mi az a képernyő törés csak elviseli vagy már megszokta.
    Előtte utána ég és föld, kb mint a 60 vs 120Hz.
    Nézzél róla YT videót és megtudod mire való a vertikális szinkron.

    Krisz:
    Ne is mond én is próbálgatom még mindig, de nem értem hogy miért egyik játékban kiváló a másikban meg sz@r.
    Nem tudunk vele mit kezdeni sztem, ez full engine függő.
    Amúgy igen, valszeg ezért van a rendes G-Sync-es monitorokban ilyen modul ami ezt vezérli.

    Amit fent leírtál kb én is mind kipróbáltam, még a vezeték nélküli egér is gyanúba keveredett de a vezetékesnél is ugyan ez van.

    Amúgy rengeteg tesztelgetés után arra jutottam, hogy itt a megjelenítő a hibás.
    Hiába van korlátozva az FPS szám 95-re akkor is néha felugrik a TV 119Hz-re és akkor van ez a képernyő "ugrás" vagy ha éppen 95FPS-em van akkor meg néha leugrik 95 alá a Hz.
    Most már 100%-osan működik a FreeSync tehát működik a képernyőtörés kiiktatása, de nem smooth mindenhol.

    Az előbb a GTA-ban próbáltam ezt ki.
    4K-ban próbáltam és iszonyat ugrál a kép mivel nem érem el a kitűzött 95FPS-t, DE ha 1440p-be vagyok és majdnem mindig 95FPS-el akkor szinte már tökéletes.
    Szal igen itt a megoldás nagyon egyszerű ha azt akarod, hogy tükör sima legyen akkor folyamat 95FPS kéne, de ez szinte lehetetlen maximum akkor ha leváltasz 1080p-be...

    Tehát, a FreeSync mint technológia működik, valóban megszűri a képernyő törést de arra már nem tér ki, hogy ezzel milyen más plusz gondot okoz.

    Még a CoD CW-t nem próbáltam de gyanítom, hogy ott is ez lesz.

    Direkt azért vettem 120Hz-es TV-t, hogy végre smooth legyen minden erre meg hiába sőt még rosszabb is mint volt. A Vsync legalább nem okozott ilyen akadozásokat igaz ott meg Input lag lett, de az sem mindenhol.

    Amúgy az elméletem annyiban sántít, hogy hiába van folyamat 95FPS-em (Doom Eternal) akkor is szakadozik a kép néha. :(((

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4080 S / JBL / S3000 Pro

Új hozzászólás Aktív témák