Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoltann85

    kezdő

    Üdv mindenkinek. Olvasgattam az itt elhangzottakat és gondoltam megosztom saját tapasztalataimat. FX8370 16gb 1600mhz ram konfigurációt adtam el hogy átálljak am4 re. Az rx 480 8gb videókártya megmaradt az uj Ryzen konfiguráció számára azt nem adtam el. Szóval jött a b450 alaplap a ryzen 5 2600 procival és 16gb 2666mhz rammal. Őszintén szólva semmi teljesítmny különbséget nem tapasztaltam ugyanúgy mentek a játékok mint az fxel. Ráadásul az uj konfival nem tudtam elkerülni a Windows 10 borzalmas működését így le kellett mondanom a 8.1ről. sajnos egy félresíkerült vga bios frissítés után a kártyám nem adott képet mivel az am4 lapon csak akkor működik az integrált csatlakozás ha igpu processzor van , ellentétben az am3+ előző lapommal ahol alapból volt integrált videókártya. Szóval a 2600as ryzent eladtam és az árából vettem gyorsan egy 3200g cput így volt kép és dos alól helyre hoztam az rx 480 biosát. Egyébként a 3200g is szinte ugyanúgy teljesít az rx480-al mint a 2600al. Viszont a történet lényege hogy így hogy már kettő ryzen cput is kipróbáltam nem tartom utólag már jó ötletnek az átállást am4re hiszen nem nagyon érzek számottevő különbséget és a ryzennel már a win8.1 sem használható csak a borzalmas win 10. Ráadásul az Árukereső oldalon az egyik megbízható bolt ismét árul néhány fx tipust olcsól am3+ lappal , komolyan megfordult a fejemben hogy eladom az egész konfit és 2020ra ismét visszaállok a jól megszokott számomra bevállt fx konfira.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák