Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-03-02 21:58:50

Mobilarena

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

(#751) ->Raizen<- válasza Jack@l (#750) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Márpedig a bulldozer-t játékra is ajánlja az amd szerintem. Csak nézd meg mekkora reklámkampány volt körülötte és minek kiáltották ki. A bull-nak nem az a legnagyobb hibája hogy szűkösebb az adatátvitel lassabb a memória vezérlő meg az l3 cache-->nb lassú. ;)

[ Szerkesztve ]

(#752) frescho válasza ->Raizen<- (#751) üzenetére

frescho
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

A legnagyobb baja az ara, durvan 15%-al van tularazva. remelhetoleg ez gyorsan esni fog es arban versenykepes lesz az i3-i5 szeriajaval.

https://frescho.hu

(#753) Jack@l válasza Oliverda (#749) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Apróság, de a kolléga mit is írt a legvégén még? :)

(#754) Oliverda válasza Jack@l (#753) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Az nyilvánvaló, de attól még hülyeség marad az amire a facepalm ment.:)

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#755) kely1988 válasza frescho (#752) üzenetére

kely1988
(fanatikus tag)

No igen, itt leginkább az ár/érték mutatóval vannak gondok, mivel a teljesítménnyel nem is lenne probléma, ha olcsóbb lenne az i5 2500-nál... így viszont egyértelműen jobb választás az i5... (és a fogyasztás sem elhanyagolható)
2012 elején jön a maradék Bull, kíváncsi vagyok mit fognak tudni még javítani rajta...

[ Szerkesztve ]

Livin' in the UK :)

(#756) csucsbicep válasza kely1988 (#755) üzenetére

csucsbicep
(PH! nagyúr)

Plusz 25k körül már van P67-es lap. Ez egy 2500K-val megtámogatva elég ütős...

(#757) Jack@l

Jack@l
(PH! kedvence)

Na nem találtam meg azt a játékos grafikont amit kerestem, de hasonló jót igen, multicore crysis2 kicsi vga limittel :) : [http://www.techspot.com/review/379-crysis-2-performance/page8.html]
No egy ilyet meg lehetne ejteni a bull al is...

(#758) kely1988 válasza csucsbicep (#756) üzenetére

kely1988
(fanatikus tag)

Pontosan, én most azon vacilálok, hogy vegyek egy AM3+ lapot egy x4 955-el és majd esetleg a következő bullok már jobbak lesznek vagy vegyek most egy i5 2500-ast valami olcsóbb lappal... nehéz döntés, igazából az előző variáció zsákbamacska, mert mivan ha ugyanolyan sz*rok lesznek a köv. bullok mint a mostaniak... :W

Livin' in the UK :)

(#759) Pusztitusz válasza atti_2010 (#737) üzenetére

Pusztitusz
(kvázi-tag)

Mer szerinted csak "kulonosen ajanlottat" erdemel mi? menj igyal egy kakaot, most a bacsik beszelgetnek kisfiam, de kerd meg anyucit, hogy magyarazza el neked, hogy mi az az ironia.

[ Szerkesztve ]

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#760) Don't Panic válasza kely1988 (#758) üzenetére

Don't Panic
(senior tag)

:D én is ezen tanakodom

(#761) ->Raizen<- válasza kely1988 (#758) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Én elvből nem veszek intelt hiába égett be a budi most teljesítménybe 2013-ig az amd életbe kívánja még ezt a platformot tartani (am3+) és a phenom 1 után a phenom 2 váltást megfigyelve fog ez még gyorsulni nem is keveset. Az intel bicskanyitogató üzletpolitikájára nincsen szükségem (s1156 ugye 1 év után halott platform). Ráadásul már ez a mostani bull is tartalmazza azokat az utasítás készleteket ami egy 2500k-ban ugye nincs benne és amik a jövőre nézve szükségesek lesznek megatextúrázáshoz virtuális memória gyors eléréséhez stb.

[ Szerkesztve ]

(#762) bozont válasza ftc (#735) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Az elég sok (~47000Ft), akkor lenne nagyon jó vétel ha valahol a Phenom II X4 ársávba esne, valahol 25-30eFt körül.

(#763) Don't Panic válasza bozont (#762) üzenetére

Don't Panic
(senior tag)

fél év és lejjebb fog menni

[ Szerkesztve ]

(#764) atti_2010 válasza Pusztitusz (#759) üzenetére

atti_2010
(PH! nagyúr)

Nem mondtam hogy mit érdemel, de nem érzed néha úgy hogy nem te kellene megmondjad milyen hardver milyen plecsnit érdemel? Mert ha nem akkor ideje átgondolnod.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#765) Oliverda válasza kely1988 (#758) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Játékra kell full HD-ban? Mert oda továbbra is bőven megteszi egy 955, csak egy jó VGA legyen mellette.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#766) Jack@l

Jack@l
(PH! kedvence)

Na asszem megtaláltam amit kerestem, a BF3 sokprocis skálázódást:
[http://www.techspot.com/review/448-battlefield-3-beta-performance/page7.html]

(#767) ->Raizen<- válasza Jack@l (#766) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Hát ez elég jó az x6 1100t a 2600k-t is veri. Nem vettem én rossz processzort. És az enyémbe van tartaléknak stabil + 1 ghz oc ínséges időkre. És úgy látom a gtx 580-nál 2x gyorsabb vga-t is bőven kihajt még felrántva a kis 30k-s x6 1055t. :)

[ Szerkesztve ]

(#768) Pusztitusz válasza atti_2010 (#764) üzenetére

Pusztitusz
(kvázi-tag)

Nagyon egyszeru, 80%-ra teszem, hogy Oli nem fogja feljebb tenni a tetszett-nel, nem fogom elkezdeni sorolni, hogy minek mert az ertelmesebb embereknek latjak az erveket pro es kontra, pillanatnyilag az a "realis" besorolas, majd sasolj.
Neked nem kell mondanod semmit, amugy koszonom, hogy 2 napja mulattatsz minket (lathatod mennyire udvarias vagyok)

PS
Jelentem az offot befejeztem, atvaltok read only-ra.

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#769) Jack@l válasza ->Raizen<- (#767) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Igazából a két magos i3-ra akartam rámutatni, vagy a kár a phenom x4-re... :)
Meg a nyóc maggal lehetsz menő gémer tipusú reklámokra és blamára.

[ Szerkesztve ]

(#770) ->Raizen<- válasza Jack@l (#769) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Világos a phenom 2 x4 is jó. De tegyük hozzá hogy ez még nem a végleges frostbite 2 engine ami a béta alatt dohog! Felrántom az x6-ot 3,7-re azt többet hozna míg az i7 2600k 5,2 ghz-n már lassabb lesz... Várjuk meg a végleges kész állapotú játékot a sok magos procik fognak még skálázódni rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#771) SLYM

SLYM
(PH! kedvence)

van reális esély arra, hogy ez a fos amire ennyit vártam lenyomja az árát a Core i5-2500K-nak?

(#772) atti_2010 válasza Pusztitusz (#768) üzenetére

atti_2010
(PH! nagyúr)

Csak annyit mondtam hogy nem te határozod meg milyen osztályba teszi Oli a procit, nehéz neked felfogni? vagy írjam le kinyomtatva?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#773) Abu85 válasza Jack@l (#743) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ha szimplán átrakják a régebbi Coret logikai szintű változtatás nélkül, akkor asztalon biztos jobb eredmények jöttek volna. A probléma, hogy a szerver szinten, ahova ezt a rendszert tervezték nem ez lett volna a helyzet. [link] - Itt az előny a Bulldozer fellépésből fakad. Az első két bench csak négy szálig skálázódik, de látható, hogy a régi architektúra el van maradva. A HPC-knél a hardveres fma a lényeg, amit így már nem kell emulálni.
Aztán a régi rendszer megtartása a Fusion projektnek sem tett volna jót. A Bulldozer modul sokban egyszerűsödött. Az AMD jövőképében a GPU végzi a komoly lebegőpontos számításokat, így nem erőltették túl ezt a részt az architektúrában. Clock-2-clock szinten egyetlen egy GCN-es CU, annyit tud GFLOPS-ban, mint egy Interlagos (2xZambezi/Orichi). Érhető, hogy az AMD miért megy erre. Nem egy CU-t rakhatnak az APU-ba, hanem, minimum 4-et, vagy 8-at.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#774) Jack@l válasza Abu85 (#773) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Szerintem megint csak a vetítés megy ezzel az opencl-es tesztel, de egyszer már ezt kitárgyaltuk, elérhető ez a teszt ingyé gpu-ra is? (mert hasonló mandelgpu van, csak kételkedem hogy az ez-e...) Mérek is egyet gyorsan aztán bedobom mért gondolom hülyeségnek. (azon kívül, hogy az inteles opencl egy trutyi)

(#775) Jack@l válasza Abu85 (#773) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Szóval ezért is:
MandelGPU (on GPU with float4)

This is the OpenCL implementation using only the GPU device and vector type float4. Result:

For test only: Expires on Sun Feb 28 00:00:00 2010
OpenCL Device 0: Type = TYPE_GPU
OpenCL Device 0: Name = ATI RV770
OpenCL Device 0: Compute units = 10
OpenCL Device 0: Max. work group size = 256
Reading file 'rendering_kernel_float4.cl' (size 3354 bytes)
Rendering time: 0.160000 secs (Sample/sec 4915200 Max. Iterations 10000)

It is about 61 time faster than the single-thread CPU implementation.

[ Szerkesztve ]

(#776) Abu85 válasza Jack@l (#774) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem csak OpenCL-ben használhatsz FMA-t, hanem C++-ban is. Az OpenCL csak egy egyszerű módja a mai hibrid HPC szerverek kihasználásának.
Az FMA-s kód nem érhető el csak a fejlesztőknek. Talán később belekerül az új APP SDK-ba.
Az hogy az Intel OpenCL drivere trutyi, csak akkor számít, ha azt használod (egyébként az 1.5 egész jó szvsz). Az AMD OpenCL drivere is megy Intel procin, szóval a választás lehetősége a tied.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#777) Abu85 válasza Jack@l (#775) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

És az RV770 mióta számol FMA-t? Szimpla MAD. Na meg a single-thread is nagyon aranyos, amikor szerverbe 8-10-12-16 magos procikat pakolnak.

[ Szerkesztve ]

(#778) Jack@l válasza Abu85 (#777) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Hagyjuk már ezt az fma-t, szimplán arra akartam utalni, hogy fma nélkül trükközés nélkül 61x gyorsabb ebben az 1 tesztben egy kissebb videokártya is. az 1 szálat meg be lehet szorozni 8 vagy 4-el kinek mi a szimpi, semmi aranyos nincs benne a srác igy implementálta le, szimpla iránymutatóként szolgál. Az aranyos az, hogy nem nagyon akarod megérteni amit mondani szeretnék, pedig nem vagy buta...

[ Szerkesztve ]

(#779) Abu85 válasza Jack@l (#778) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Na de mi van, ha programot nem OpenCL-ben írod? Ha az lenne, amit mondasz, akkor a szerverekbe raknának egy szutyok procit, és a GPU-val mindent megoldanának. Idővel így lesz, de az az idő még nem jött el. Pontosan ezért dolgozik az Intel is az FMA implementálásán a proci oldalról, mert ma (holnap és még holnap után is) igény van (lesz) rá. Ha nem lenne igény, akkor az AMD nem építette volna be.

[ Szerkesztve ]

(#780) Jack@l válasza Abu85 (#779) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Akkor nyilván nem opencl-es a kód ennyi, oda az amd-s támogatás... (szóval pont ezért hülyeség két cpu-t összehasonlítani opencl-ben, de még az fma val felvértezett cuccokkal is, ha az egyik nem támogatja) Gondloj bele, ha intel megint kihozna eg uj instrukciót ami a másik procin futttatgva megy, sak 3x annyi időbe telik neki és verné magát, hogy mi milyen jók vagyunk a saját utasításunkkal, saját bench alatt)
FMA nak megvan a maga előnye, egészen addig amig tízmilliárd összeadásról nem szól a történet...

[ Szerkesztve ]

(#781) Abu85 válasza Jack@l (#780) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Miért is van oda az AMD-s támogatás? C++-ban nem használható?
Az OpenCL az csak egy programnyelv. A HPC-s környezetben eléggé elterjedt is ... az, hogy ebben összehasonlítanak két terméket nem egzakt dolog, mert a gyakorlatban is építenek rá. Nem nagyon, de építenek, és egyre jobban fognak építeni, hiszen egyre elterjedtebbek a hibrid pengeszerverek.
Igazából nem egyszer történt így. Erről szól a piac. Az FMA-ra régóta van igény, és most megjött az implementáció. Amúgy a saját bench nagyon mindegy. Az FMA-t emulálni kell, ha nincs meg a hardveres támogatás. Soha nem lesz olyan gyors egy emuláció, mint egy hardveres megvalósítás.
Az FMA-nak a pontosság az előnye, nem a számítás mértéke. Ha nem érdekes a pontosság, akkor nem fogják használni az FMA-t, mivel vannak hátrányok is. Itt az a kérdés, hogy mennyire fontos a lehető legpontosabb eredmény. Ha kritikus fontosságú, akkor kell az FMA, akár emulálva. Most már hardveresen is megy.

[ Szerkesztve ]

(#782) Jack@l válasza Abu85 (#781) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Akkor nyilván azt is tudod mikor kerül igen nagy hátrányba az FMA (ami egyébként elsősorban a két művelet egy lépcsőben való végrehajtásáért felelős, a pontosabb eredmény már csak mellékhatás, ha jól tudom),
bátran le is lehet írni :)

[ Szerkesztve ]

(#783) Abu85 válasza Jack@l (#782) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Leírta már akosf:

"Hátrányok:
- nagyobb fogyasztás
- sima összeadás / szorzás esetén nagyobb késleltetés
- nem futhat párhuzamosan egy független FADD és egy független FMUL"

Ezért mondom, hogy ha kell a pontosság, akkor nincs mit csinálni kell az FMA, ha viszont nem fontos, akkor nem kell.

(#784) bognar110

bognar110
(őstag)

Lehet tudni hogy mikortól lehet kapni magyarországon a procikat ?

Xbox ONE:Bognar1HUN

(#785) Novver válasza bognar110 (#784) üzenetére

Novver
(fanatikus tag)

Igen, erre nekem sem válaszolt még senki, csak flamelnek szépen. :((
Nézegetem a külföldi európai webshopokat, nem sok sikerrel. :O

Origin/Steam/Uplay: Novver / Battle.net: Novver#2884 / Minden egyéb játékban is: Novver

(#786) Cybertrone válasza bognar110 (#784) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Veszel egyet bajtárs? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#787) gyiku

gyiku
(PH! nagyúr)

jackal+abu: rakjatok fel instant messengert... ott lamurozzatok ;)

cyber: google translate is kiakad ettol :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#788) Cybertrone válasza gyiku (#787) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Vagy legalább beszéljétek a holtak nyelvét... fasza hogy 2 ilyen elme egymásra talált... de mi is szeretnénk érteni az eszmecserét! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#789) Jim Tonic válasza gyiku (#787) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ja, mindenképpen, mert az egész topikban körülbelül annyi értelmes dolog van, amiről ők beszélgettek.

#788: mennyivel könnyebb megérteni egy szakmai topkiban a sok értelmetlen vitát a semmitmondó bencsmárkokról, nem?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#790) Novver válasza bognar110 (#784) üzenetére

Novver
(fanatikus tag)

Azt tudom hogy newegg.com on kapható, de ez nem meglepő [Mondjuk a 8150 pont elfogyott]

Origin/Steam/Uplay: Novver / Battle.net: Novver#2884 / Minden egyéb játékban is: Novver

(#791) Jack@l válasza Abu85 (#783) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Akkor4 már csak egy kérdésem van, ki lehet kerülni szimpla összeadáskor az fma áramkört bullban? (befejeztem, mert elfáradtam :), de azért a korrektség kedvéért ti is leirhartnátok néha az előnyök mellett a hátrányokat is)

(#792) Abu85 válasza Jack@l (#791) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Erről nincs pontos adat. Tudni kellene, hogy a Bulldozer FMA implementálása milyen. Erre akosf is kíváncsi. Idővel kiderül ez is.

[ Szerkesztve ]

(#793) bognar110 válasza Cybertrone (#786) üzenetére

bognar110
(őstag)

Lehetséges, de beérném egy phenom 2 1090t-vel is.

Xbox ONE:Bognar1HUN

(#794) akosf válasza Jack@l (#791) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

(#791) Jack@l: "Akkor4 már csak egy kérdésem van, ki lehet kerülni szimpla összeadáskor az fma áramkört bullban?"

Nem. A Bulldozerben az összeadás úgy néz ki, hogy X = A * 1 + B.

szerk.: Megjegyzem, ezt nem lehet kimérni. Csak itt-ott fellelhető hírmorzsák és a FADD és FMUL esetén is 6 órajeles késleltetés árulkodik erről...

[ Szerkesztve ]

(#795) Abu85 válasza akosf (#794) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Akkor ez már biztos, hogy így működik?

(#796) akosf válasza Abu85 (#795) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

Nem.

Az FMA-nak alapvetően kétféle megoldása létezik a "regular" és "bridged". A "regular" a helytakarékos megoldás, a "bridged" pedig az összedrótozott FADD - FMUL. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai a másikkal szemben. A Bulldozer esetén minden jel arra mutat, hogy az AMD az előbbi megoldást alkalmazta.

(#797) dezz válasza Abu85 (#795) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Dresdenboynak mintha lett volna erről egy szösszenete a blogjában.

(#798) Jack@l válasza akosf (#794) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Igen, én is így tudtam, azért írtam hogy sokcsillió összeadásnál bizony ez inkább csak hátrány. (márha nem tudja az fma-t kikerülni)

(#799) P.H. válasza akosf (#796) üzenetére

P.H.
(senior tag)

Azt azért ne felejtsd el, hogy ütemezési egyszerűsítések is okozhatják ezt: ha pl. FMA 6 órajeles, egy FADD vagy egy FMUL pedig 4 órajeles lefutású lenne, akkor az FMA indítása után 2 órajellel nem indíthatsz egy FADD egy FMUL műveletet ugyanarra a portra, mivel az azonos órajelben nem írhat ki két végeredményt. Egyszerűbb (kevesebb tranzisztort igényel) az ütemező, ha a lehető legtöbb FMAC-utasítás azonos (5) órajel idejű (az 1 órajeles port-to-port forwarding onnantól mindegy).

Ezt az Intel egy idő (részben 45 nm Core2, teljesen Nehalem) óta erősen figyelembe veszi: egy portra lehetőleg nem ütemez egyaránt hosszabb és rövidebb lefutású műveleteket, illetve Sandy Bridge óta a sima INT, a 64/128 bites SIMD INT és a 128 bites SIMD FP eredmények nem ütköznek azonos órajelben sem, mivel külön-külön result bus-t adtak nekik.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#800) akosf válasza Jack@l (#798) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

A "sokcsillió összeadás" egy szélsőséges példa.
Olyan architektúra sosem lesz ami mindig mindenhez ideális.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.