Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Darkylmx #71647 üzenetére

    Igen, abszolút zsákbamacska.
    Az aláírásomban lévő konfigom használom most, alapórajel: 3,2 GHZ - 1,2V vcore, emelve: 3,6 GHZ - 1,25V, 4,0 GHZ - 1,3V, 4,5 GHZ - 1,4V. ezek durva beállítások, nekem így a játék ment, egyéb nyúzó-húzó szoftverrel nem terheltem, mivel játék közben a max CPU kihasználtság 50%, átlagban 25-30 % - StarCraft2 - Legacy Of The Void Multiplayer mód.

    Ha hazaérek, lövök pár képet pontosításképpen.

    Ezek a beállítások BIOS-ból történtek, kikapcsolt limiterrel, fix szorzós beállításokkal, RAM 4*2GB DDR3 1600 MHZ XMP profile 1.0 G.Skill RIP Jaws.

    A deszkámon a WRM modul hűtés nélküli, én sem hűtöttem semmi extrával, a procihűtő a gyári töpörtyű alukocka törpe 8cm-es ventivel - enegem nem zavar a hangja, a VGA hűtő hangosabb. :D

    Következtetés: a 8320e proci 95W TDP alapórajelen, 4,5 GHZ-ra húzva biztosan meglépi a 125W-ot, sőt, szerintem közelití a deszkám 140W-os limitjét. 4,6 GHZ-nél aránytalanúl meg kellett emelnem a Vcore-t, 1,4-ről 1,475-re, ezt viszont az alaplapom WRM-je irtózatos túlmelegedéssel jelezte, hogy nem kéne sokáig így használni, +100 MHZ nem ér meg annyit, nem beszélve arról, hogy a játékban érezhetően Throttling lépett fel, az addig gyönyörűen skálázódó FPS-ben.

    Elégedetlen nem vagyok, azért 3,2-ről 4,5 -re húzva, az igen nagy OC, +1,3 GHZ!, azaz durván 40% ! :U :C :))

    Hogy melyiket érdemes venni a 83xx-ek közül?
    Amelyiket a legolcsóbban megkapod, garral. :DD :DDD
    A 4 GHZ-t midegyik röhögi, jó alaplapban (meg persze rendes táppal) meg a 4,2-4,5 GHZ-t.
    Aki szerencsés, és jól el van látva, annak meg lehet az 5 GHZ is. ;] Mondjuk, azt nem tudom, hogy annak van-e értelme, a rekord döntögetésen kívül. :U :Y

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák