Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz pipo112 #70876 üzenetére

    pedig sokkal tobbet eladnanak belole, ha Ryzen megjelenesekor kerulne 45-50k-ba
    ezzel sokkal nagyobb reszesdesre tennenek szert rovid ido alatt, mint pusztan arbevetelbol, meg felkavarna a piacot
    aki i3-ben vagy i5-re palyazik is elgondolkodik a megvetelen, meg a brand gyartoknak is jobban megerne hasznalni, az meg eleg nagy piac, ok hirtelen felvesznek nagyon sok darabot
    ugyan azt jatszhatnak el, mint anno a K7-l amikor megjelent, 1GHz K7 volt 40k a 1000EB jelu 1GHz CuMi P3 meg 60k, es a K7 barmiben nezve gyorsabb is volt melle, meg kaphato volt barhol azonnal is
    (nem ugy, mint az 1GHz-s K7-re reagalva hirtelen bejelentett 1000EB, hogy PC boltban dolgozo isminel le volt adva par intel fanatikus teloszama, hogyha jon hozzajuk, akkor tegye felre, telo, es jon erte a muki azonnal, azt meg fel evig olyan volt, mint Colombo felesege)
    fel is ment a piaci reszesdesuk 20% fole

    azert jellemzoen intelekhez egy azonos kiepitesu deszka is dragabb szokott lenni min egy tizessel, de inkabb husszal
    nem a fapados mATX-kbol van szo, de meg akar ott is megvan a +10k-s diffi, hanem egy fullos jo felszereltsegu AMD deszka 45-50k, a intelhez meg ugyanez 70k-tol kezdodik, de van 100k felett is akar
    aztan meg hagyjuk mar hogy vki a 12kHUF-s mATX B150-sbe tolja bele az 120kHUF-s i7-7700K-t, eleg eletszerutlen
    ezt nagyon sokan diszkreten elfelejtik amugy a mostani Sky meg Kaby megoldasoknal is, vagy csak siman atsiklanak felette, hogy a teljes rendszer gyorsabb lehet az intelbol, de ha mindenbol "jo"-t veszel, akkor egy 70-80 lepedovel tobbe is kerul minimum, ha meg fix keretbe kell beferni, akkor vmin nagyon sporolni kell
    annyiert meg egy eleg jo VGA-t be lehet tolni pluszban CF vagy SLI megoldasban a AMD konfigba vagy eleve vmi sokkal meredekebbet is bele lehet bokni, es ugy nem biztos, hogy 1920-ban vagy 2560-ban nezve ne lenne gyorsabb is game kozben
    persze mindig vannak az ilyen nyomik, akik 1024-ben jatszanak, de en kb 15 eve hasznaltam olyan kis felbontast, az mindig vmi komrpomisszum miatt van
    nagyjabol akarmelyik game tesztjet megnezed 1920-ban VGA limites mind, a i7-n se fut 5fps-l gyorsabban semmi, mint egy hozza kepest kotla i3-n
    kisebb felbontasban persze van diffi, de 5 eve se volt egy nagy osszeg egy 1920-s felbontasu LED monitor mar, 40k korul siman kaptal 22-24"-s meretben
    vagy ha visszanezed anno a FX 8350 tesztjet par evvel ezelottrol, ott is ez latszik
    a 90k-s i7-n 1-2fps van a 40k-s 8350hez kepest 1920-ban
    wow
    ezert megeri +50k-t meg az anyulap ardiffijet kikohogni?

    -------

    meloban is van egy par i7-2600 2Gb (igen, két gigabyte) RAM-l, hat olyan lassu, mint a tetu, nyitva par ablak meg pdf file, es lecsukva az ablakot a talcara fentrol lefele beltolti az asztalt :Y
    de a hazon kint van a i7 inside logos matrica, az kell
    b+ ilyen muveletet nem lattam vagy 10 eve mar
    egyszer vmiert lejott az egyik nyomi IT-s, mondjuk neki lehet kene meg RAM ebbe a kotla gepbe, mert eleg csiran megy
    aaaa ez tok eleg ezekbe
    meg eloadja ott a huje szoveget, hogy ezek korszeru PC-k, meg legfejlettebb 8magos CPU, mondtam neki az otthoni AMD-s szaromban 4x ennyi RAM van, pedig az sem egy csucsgep, meg ez az i7 csak 4core+HTT, nem valodi 8core CPU, ilyen klikkelesre fazis keseses ablakvaltsokat meg betoltoem a desktopot dolgot nem lattam vagy 10 eve
    erre csak pislogott, hogy akarkit nem tud a vetitos dumajaval etetni
    lenne benne egy gyikabb A64 8Gb RAM-l meg SSD-vel, olcsobb lenne az egesz, mint csak az i7-s CPU es sokkal jobban menne is, eszre sem venned, hogy nem intel van benne....sot matrica nelkul azt hinned a ket gep kozul ez az

    volt egy masik sztori is
    van egy AMD K6-2-333-s alapu mero PC (klimatizalt helyen van)
    tenyleg csak erre van, de tokeletesen ellatja a dolgat ez is
    eccercsak lefagyott
    mondjuk ezeknek az IT-s zseniknek, hogy vmi gebasz van, 0-24h-ban megy a gep, semmi baja nem szokott lenni
    biztos a tapja lesz szar...ja menet kozben, biztos, ha meg nem indulna el, akkor talan, de ez ki sincs kapcsolva
    na lejon egy droid... de csak masnap, mert annnnnnnnnnyi dolguk van, hogy ok nem ernek ra
    addig ki volt kapcsolva a gep
    kinyitja, meghuzgalja a kabeleket, becsuk, jojezvazze, bekapcs, Win indit, megy bazze, el
    kb 10perc mulva megint kove van fagyva
    telo megint, lejonnek 2-n.... megint masnap persze, aznap mar nem ertek ra
    pont ott voltam, nezem mit benaznak
    gep bekapcs, CPU kulerventi ugy forog, hogy a 7 lapatjat forgas kozben feltudnam egy feher lakkfilccel szamozni 1-tol 7-ig
    mondom nekik, hogy
    -szerintem az ott nem normalis, ott lehet a hiba
    -aaaaaaaa, ha nem meleg a proci, akkor leszabalyoz a venti
    -uhm, de talan nem annyira, hogy 5sec alatt fordul korbe 1x, meg az ilyen kulerek meg PWM szabalyzas a P3-nal jelentek meg eloszor, ez meg annal is 2gen-l korabbi tortenet
    na egyiken latszott azt se tudja mirol van szo -kb a bakelit lemezt is max jpg-kent latott-, a masik odanyul a borda fele, hat egy masfel-ket centirol sutott a borda, olyan meleg volt, megfogja meg is sercent volna az ujja rajta :D
    mondtam nekik, hogy
    -a lomtarbol hozzatok egy masik kulerventit ra az egyik kikukazott gepbol es majd jo lesz, mert ennek tuti ez a baja
    aszondja leveszi ezt, hogy megnezze mekkora kell ra (biztos annyi fajta van, hogy fuuu....)
    hat ugy allt a kezeben is ehhez a csavarhuzo, hogy inkabb levettem en nekik
    hoztak, csere by me, erdekes, jo is lett

    na es az ilyen tulkepzettek rendelik be a gepeket, meg dontik el mire van szukseged neked a munkadhoz :C :U :O

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák