Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Attix82 #33453 üzenetére

    Valószínűleg ha a kollégánál egy 8 magos FX-et néznénk szintén nőhetne az FPS az órajel emelésével, dacára annak, hogy most 60%-on teker a CPU összességében (nem pedig az egyes magok/szálak).
    Emiatt játszottam el a gondolattal mit szól egy FX 4m/8t + elérhető legmagasabb fix órajel vs. FX 4m/4t + elérhető még magasabb fix órajel esetén. De ez általában csak engem érdekel, mert a töbiek azt csinálják amit kell a CPU-val, játszanak :) Nekem meg sajnos nincs FX-em, Kaverim talán majd lesz.

    Amúgy ez a téma engem kicsiben is foglalkoztatott Core i3 vs. Trinity/Kaveri notiban ilyesmire van kilátás.

    dergander a 100% itt kicsit félrevezető volt. A lényeg inkább tán az, hogy hiába támogat sok szálat a motor, ha a terhelés elosztásakor az 1. mag kapja a legnagyobb terhelést és esetleg van valamilyen szintű függőség a magok feladatvégzési lehetősége között. Azon a ponton érdekes kimondottan a teszt, hogy alapórajelen a CPU sem tekert maxon. mégis emelkedett a CPU és a GPU kihasználtság tuning hatására.

    (#33456) Attix82: én is erre tippelek. Kár, hogy nem áll módomban letesztelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák