Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz #21221888 #4 üzenetére

    Azért léteznek mert töredékét tudja egy AW tudásának. Viszont van akinek "csak" ennyi kell.

    Eleve AW BT mellett wifi-n is tartja a kapcsolatot a telefonnal. Ha esim-es akkor azon is. Ha nincs telefon, de ugyanazon a wifi-n vagy akkor megkapod a hívást és tudsz hívást is indítani esim nélkül is. pl. kertben, vagy szállóban nem kell telefont vinni magaddal. Ha nem azonos a router (pl. otthon hagytad a telefont, és munkahelyen vagy) akkor a sim-hez kapcsolódó dolgok nem mennek csak. pl. hívást nem tudsz indítani, de facetime megy akkor is, üzenetek ugyanúgy megjönnek, és válaszolhatsz (magyar diktálást nagyon jól érti, de van "billentyűzet" is). Esim-es AW-val meg csak a térerő korlátoz.
    Alkalmazásokat tudsz telepíteni. pl. van rss olvasó, vagy okos ébresztés (pl. pillow). Mivel AW elég jól meg tudja állapítani milyen alvási fázis van, ezért utóbbi nagyon kellemes. Van minden normális lejátszó. Fülessel óráról is hallgathatsz zenét, de ha telefonon (vagy más apple eszközön) játszanád le akkor AW-ról vezérelheted.
    Van okosotthon. pl. kaput tudok nyitni, vagy lámpákat kapcsolni AW-ról is.
    Van térképes navigáció. pl. sétánál, túránál jól jön. Vezetés közben ha egyébként telefonról megy a navigáció akkor is bekapcsolhatom, hogy rezgéssel figyelmeztessen, hogy "irányváltás jön".
    Iphone fókuszt lehet óráról is kapcsolni, shortcut-okat is lehet futtatni. Nekem a "zseblámpa" is jobban kézre áll AW-n mint a telefont fogni.
    Természetesen minden edzés alkalmazás van, és apple pay is megy órával.
    Ennél nyilván sokkal többet tud, de én csak ezekre használom.

    Úgyhogy egy AW nagyon más szint mint a cikk tárgya. Ettől még ezeknek is van piaca. Kedvesemnek pl. Mi Band 4-e van. Még mi band 6 nfc-re se cserélte le, pedig az ott a fiókban. Nagylányom meg egy mi watch lite-ot használ. Kutyákkal foglalkozik, egy AW-ért kár lenne abban a környezetben.

  • strogov

    senior tag

    válasz gombasm #45 üzenetére

    "nem tudom miben több egy AW, de majd biztosan felvilágosítanak, akik azt is ismerik"

    Pontosabb szenzorok (érdemes ezt megnézni) ... illetve inkább a szenzor adatok feldolgozásának algoritmusa az orvosi pontosságú műszerekhez közelebbi értéket ad. pl. pulzus mérés HIIT közben is 99+% pontosságú egy H10-hez hasonlítva. Persze amikor már elmozdulhat a csuklón akkor ez csökken ... de nem vészesen. Ezért sokan felkaron hordják edzés közben. Kisebb az "odaverés" kockázata, és a mozgás is.
    A pontosabb algoritmus valószínű annak köszönhető, hogy az AW a legnagyobb példányszámban eladott ilyen eszköz, ezért az apple-nél komoly felhalmozott adat mennyiség áll rendelkezésre, hogy egy közelítő algoritmust a lehető legtöbb helyzetre belőjenek. Ütközés érzékelésnél látni, hogy kell adat egy jó riasztáshoz. Még a Garmin sincs kanyarba se ha optikai pulzus mérés szóba jön ... persze kérdés ki az aki garminnal optikait akar?
    Elvileg HRV is pontos AW-n, de ezt legfeljebb teljes nyugalomban relaxáció közben tudom elhinni ... vagy akkor se.

    Ezen kívül mivel házon belül van, így az ökoszisztémába illesztése is magától értetődő. Nem kell párosítással szórakozni, nincs olyan probléma, hogy valami apple termékkel nem akar együttműködni. Ez az apple-nél nagyon megy. Homekit-es kamerád van? Nem gond! Ha ott a hub-on, akkor ott (lehet) az órán is. Az óra és a telefon teljes szinkronban van. Telefon kamera képe is gond nélkül nézhető órán, vagy ha hívás jön fel lehet venni, és az órán lerendezni.

    Vannak limitiáció az AW-nak ami meg problémás lehet. Elsősorban az, hogy kell egy iphone hozzá. Anélkül nem lehet beüzemelni egyik verziót se. Konkrétan amikor megkaptam azt hittem le van merülve. Akkor ébredt csak fel elsőre amikor iphone-ra raktam.
    Óra számlapok mennyisége ... khm ... nevevetséges. Nincs custom számlap, csak amit apple csinált. Azokat lehet színezni, és a megadott helyekre komplikációkat pakolni.
    Van még egy pár apró tüske ...

Új hozzászólás Aktív témák