Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janess

    újonc

    Magam nyugati irányból ebay, amazon és egyéb discont webáruházakból lengyeltől az USA-ig már vagy két tucat rendelésen vagyok túl. Tapasztalatként elmondhatom, hogy vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy nagyon alapos a kiválasztásnál, mert eddig minden rendben volt. A cumók rendre megérkeztek és azt és olyat kaptam amit rendeltem. Az unión belüli rendelések sokszor előbb, mint a belföldiek. Volt amit 3 napon belül átvehettem és nem kértem extra sebességű szállítást, mindennél beérem a legolcsóbb postaival. Az USA-ból 1 hónap, de ebben menne van a NAV -val folytatott számlaigazolás procedúrája is. A vásárlók megelégedettsége az áruval illetve a szállítással kapcsolatban fontos, ezeket figyelem és ezen akadt meg a figyelmem az alin. Itt a cuccal kapcsolatos kommentelések sablonosak néhány szavas angol dícsérő tőmondatok, amik, ha végignézem a listát, többször is ismétlődnek, sokszor egymás után akár 3-4 alkalommal is. Mintha valaki másolás-beillesztést alkalmazva több nicknévvel generálta volna őket. Ugyanakkor pl. az amazonon akár angol vagy német nyelven a néhány mondatostól az akár 30-40 mondatos tapasztalatot is megosztanak az emberrel. Mondanak hideget és meleget is egy áruval kapcsolatban az alin többnyire csak meleget.

    Aztán ami érdekes még, hogy vannak áruk (pl. az amozon -on túrakabátok) amivel mondjuk 10-ből 8 vásárló megelégedett és leírják, hogy peru őserdeitől kezdve, a norvég hegyvidéken keresztül az egyhetes esőt ís bírta és szárazon tartotta a vásárlóját, míg a a maradék kettő arról számol be, hogy már néhány órás eső után is tocsogott a víztől kívül, belül. Nos, felmerül a kérdés, hogy az itteni kereskedők keverik e az eredeti és hamis árukat a több profit reményében, vagy valami másról van szó? Innentől kezdve csak reménykedik az ember, hogy vásárláskor melyik csoportba fog tartozni! Illetve melyik a nagyobb görény, az aki olcsón kínál hamis terméket, vagy az aki ezt beszerezve árulja az eredetiekkel együtt eredetinek megfelelő árral???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák