Hirdetés

2019. március 27., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-26 19:27:56

Mobilarena

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11951) V/ válasza m0ski (#11949) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Kínában stimmel a követési adat, onnantól nem jegyzi senki sem.

(#11952) axlfsi válasza marontoni63 (#11947) üzenetére

axlfsi
(őstag)

Ertem. Viszont Nalad milyen statuszban van az ugy? Refund processing vagy Refund mar?

|| LCD PANELT keresek (107cm LG LCD TV-hez; Panel tipusa: LC420WUG-SCA1 (esetleg LC420WUY) | http://goo.gl/Y6RcIP

(#11953) axlfsi válasza axlfsi (#11952) üzenetére

axlfsi
(őstag)

Hja, oke, megvan, mar emlekszem.
Viszont nekem meg - ha azt nezzuk - nem jart le a legfeljebb 15 munkanap, ahogy itt fogalmaznak:

When will I receive my refund?

The refund caused by order cancellation, refund agreement or mediation will be process instantly from AliExpress account. However, since the banks need some time make clearance, you may need to wait for 3-15 business days to receive the refund.

Ebbol kifolyolag nem erolkodom egyelore, ugyis visszapattintanak. Mindnesetre, jo tudni, hogy az Alinak ilyen szinten problemas (hosszadalmas), mire a penzed visszakapod... Mashol azert nincs ilyen szarozas (pl. PP hamarabb letudja).

|| LCD PANELT keresek (107cm LG LCD TV-hez; Panel tipusa: LC420WUG-SCA1 (esetleg LC420WUY) | http://goo.gl/Y6RcIP

(#11954) robi1979 válasza V/ (#11950) üzenetére

robi1979
(fanatikus tag)

Van valami oldal ahol ezt meg tudom mutatni az eladónak? Ha mondjuk nem fogadom el a visszaküldést, akkor mit kell nyomnom ahhoz? Mert itt csak az ACCEPT-re mutatja...? Kiegyezni hogy lehet ilyenkor hogy ne én fizessem a visszapostát mert ugye nem én hibáztam hanem eleve sz@r volt a készülék SATA portja.

[ Szerkesztve ]

(#11955) V/ válasza robi1979 (#11954) üzenetére

V/
(Topikgazda)

tarifák angolul, a 2. oldalon a külföldi
A termék lapon mi volt írva, hogy a visszaküldést ki fizeti?

(#11956) Schimi070

Schimi070
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Július 21.-én rendeltem az autómhoz egy központizár vezérlő elektronikát, Pár nap múlva látszott hogy elfogyott, nem tud küldeni nekem, de azért 8nap után adott egy svájci postás tracket ami azóta sem látszik egyik nyomkövetőn sem. Azt szeretném kérdezni tudok tenni valamit,vagy meg kell várnom a Szeptember 28.-át, amikor lejár a 60 nap.

(#11957) Met válasza Schimi070 (#11956) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Feladás után 10 nappal tudsz dispute-ot nyitni.
Írta Neked hogy nem tud küldeni vagy honnan gondolod hogy nem kapsz? A nem működő trackingen kívül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11958) Schimi070 válasza Met (#11957) üzenetére

Schimi070
(kvázi-tag)

Nem írta hogy nincs, de az oldalán semmilyen termék nincs, és már akkor sem volt amikor a tracket adta.

(#11959) brekes

brekes
(fanatikus tag)

EZT rendeltem. Kaptam egy ilyen tn.-t: LP00053563383575. Legjobb tudásom szerint ez fake. Mit tudok tenni? Vagy üljek a seg*emen, és várjak amíg megjön?

(#11960) sbwolf válasza brekes (#11959) üzenetére

sbwolf
(senior tag)

Szerintem nem fake.

(#11961) nick04

nick04
(újonc)

Sziasztok. Gyors segítségre lenne szükségem.
Már többször rendeltem az aliról ilyen értékben, de a mostanit megfogták a vámom :W . Pontosan egy bukóról van szó,amit 45 S-ért vettem. Ilyenkor mi a teendőm? A postáról a papírt megkaptam , gondolom az értelem szerűen kitöltöm, de kell valamit csatolni majd?

Köszönöm szépen. :C

(#11962) V/ válasza nick04 (#11961) üzenetére

V/
(Topikgazda)

A Postai papíron nem volt rajta? Eddig mindig ott a kitöltési leírás.
1. Rendelt küldemény esetén csatolandó okmányok:
- számla, és/vagy
- paypal igazolás és/vagy
- rendelés-visszaigazolás (pl.: ebay) és/vagy
A vámhivatal a vámérték alátámasztás érdekében további dokumentumokat kérhet be

Aliexpress-re lefordítva:
A vásárlás View Detail-ja-nak Order és Financial fülére kattintva a 2 képernyő, olvasható formában, a bankkártyás fizetés tranzakciója, ezek lehetnek képek vagy pdf-ek, Magánszemély Vámkezelési nyilatkozat kitöltve, kinyomtatva, ezután aláírva, beszkennelve vagy képként. Ez e-mailben postaimport@posta.hu e-mail címre

[ Szerkesztve ]

(#11963) nick04

nick04
(újonc)

Köszi azt megtaláltam, de nincs ott pdf, semmi ilyesmi. Akkor így mivel vagy hogy tudom igazolni a kifizetést?
Köszi.

(#11964) V/ válasza nick04 (#11963) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem tudom melyik bankkal van szerződésed, de ha az adott tranzakciót kiválasztod és azt nyomtatni, akkor pdf formátumban elkészíti a rendszer. Erste, Cib és OTP netbankja biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#11965) brekes válasza sbwolf (#11960) üzenetére

brekes
(fanatikus tag)

Kiderül....

(#11966) 22balu

22balu
(fanatikus tag)

sziasztok

Akarok egy dront rendelni (syma x5c1) kamera nelkül (kamerával 52dollar) mert igy csak 27.88 dollar :) így meguszom az áfát? tudom hogy 22 euroig meguszom de nem sokkal több igysem :) és mondjuk utólag rendelek a drónhoz kamerát :D így működhet?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#11967) KamuMazsola válasza 22balu (#11966) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Mindenképp külön rendeld, ha a kamera 22€ alatti, mert ha megfogják a drónt, akkor csak annak az árára fizetsz áfát, a kamera meg külön áfa mentes lesz. Az hogy a drónt megfogják-e, vagy sem, szerencse dolga.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola - Nikon B700-at cserélnék P900-ra - - http://hardverapro.hu/tag/kamumazsola#aprohirdetesei

(#11968) Met válasza Met (#11866) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Dispute elindítva, kíváncsi leszek :)

(#11969) Met válasza Met (#11968) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

El is fogadta az eladó :Y , jön a refund.
Azt nem értem hogy ez neki miért volt jó?
Így is kiderült hogy olyat árul ami nincs, talán így még rosszabb is.
De végül is mindegy.

(#11970) A texasi válasza Met (#11969) üzenetére

A texasi
(senior tag)

Ne felejts majd el egy "szép" értékelést írni róla!
:N

(#11971) Met válasza A texasi (#11970) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Nyilván :B

Sajnos kellett csillagot választani, de beírtam hogy ezek mínusz csillagok

(#11972) A texasi válasza Met (#11971) üzenetére

A texasi
(senior tag)

4 x 1 csillag és mehet Isten hírével! :)

(#11973) robi1979 válasza V/ (#11955) üzenetére

robi1979
(fanatikus tag)

Ez a termék leírás:

[link]

Ott az van hogy a vevő, viszont ez ugye nem az én hibám hogy nem úgy működik ahogyan kellene mert már eleve xarul érkezett meg?!

(#11974) V/ válasza robi1979 (#11973) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Sajnos akkor is. Ezt visszaküldve a postaköltség 5640 Ft, 20 $ lenne, próbálj valami kompenzációt kialkudni.

[ Szerkesztve ]

(#11975) Met válasza A texasi (#11972) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Ment neki, ő is csak 1 csillagot adott nekem.
Egyszer összefutunk az ázsiacenterben kapni fog ;]

(#11976) nick04

nick04
(újonc)

Bocs az értetlenkedés miatt, de megtaláltam az internetbankban a tranzakciót, meg külön le is töltöttem a számlakivonatot. Akkor melyiket nyomtassam ki és küldjem el? Alá is kell írni amit kinyomtatok?
Még egyszer bocsi, így még nem jártam.
Köszönöm a segítséget. :C

(#11977) V/ válasza nick04 (#11976) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Csak az adott fizetésről a tranzakciót, a teljes számlakivonathoz semmi közük.
A vámkezelési nyomtatványt nekem csak aláírva, szig számmal fogadták el. Ezért az kinyomtatva, kitöltve aláríva szkenneltem és az összest a megadott e-mail címre küldtem el.

(#11978) kicsiPistike

kicsiPistike
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Rendeltem még június első napjaiban egy 45dolláros benzinlámpát egy 17000 feletti 97%-os eladótól.
Kifizettem, vártam, pár napra rá elvileg postára adta, volt rendes regisztrációs szám, amit nyomon kellene tudni követni.
DE! Ilyen számon nincs semmi, egy hónapja írtam rá, hogy szerintem nem jó a szám. Erre azt írta, hogy kérjek refundot. Rákérdeztem nála feladta-e a csomagot. erre írja, hogy sima postával adta fel, azért nem lehet nyomonkövetni és ha 50 nap után nem érkezik meg írjak és utánanéz. Most írtam pár napja neki, azóta néma csönd.
Elvileg augusztus végéig kell ideérni a csomagnak a rendelési jelentés szerint, de a leghosszabb szállítás is 1 hónap pár nap volt eddig.

Szóval szerintetek mit csináljak és mi a véleményetek?

Köszönöm segítségeteket!

(#11979) A texasi válasza kicsiPistike (#11978) üzenetére

A texasi
(senior tag)

2 hónap eltelt a rendelés óta, a terméket nem kaptad meg;
Open Dispute bőven indokolt!

(#11980) Met válasza A texasi (#11979) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Nem kell megvárni a megadott szállítási idő végét?
Remélem nem fogok ilyen helyzetbe jutni de nem árt tudni :)

(#11981) kicsiPistike válasza Met (#11980) üzenetére

kicsiPistike
(lelkes újonc)

Ezt nem tudom én sem, mert már több mint két hónapja semmi cucc, de még kb 20 nap van a megadott szállítási idő végéig.

(#11982) A texasi válasza Met (#11980) üzenetére

A texasi
(senior tag)

Ha nem kapod meg a rendelt terméket;
akkor a lejárati idő előtt egy nappal érdemes megnyitni a vitát!

(#11983) m0ski

m0ski
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nemrég kérdeztem, hogy AliExpress Standard Shipping szállítással van-e valakinek tapasztalata. Akkor annyi infót kaptam, hogy addig követhető, amíg Kínában van.
Ezt most kiegészíteném annyival, hogy amint elindult Kínából, a tracking oldalon látszik egy RQ************MY formátumú TN ami a Posta oldalán tovább követhető.

(#11984) beg válasza m0ski (#11983) üzenetére

beg
(MODERÁTOR)

szerk. semmi

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11985) V/ válasza m0ski (#11983) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Az a szám egy Maláj nemzetközi postai azonosító, azért követhető. Az AliExpress Standard Shipping keretében a Maláj Postával, maláj nyomkövetési számmal küldik.
Így igaz az a információ amit kaptál: addig követhető, amíg Kínában van., mert nem mindig így küldik.

[ Szerkesztve ]

(#11986) MPet

MPet
(lelkes újonc)

Nézegettem telókat, és némelyik eladó európai raktárról küldene(Ships From: címke mellett).
Nincs erre valami szűrő, hogy csak azokat mutassa, akiknek van eu lerakat?

[ Szerkesztve ]

(#11987) kicsiPistike válasza A texasi (#11982) üzenetére

kicsiPistike
(lelkes újonc)

Szóval akkor ez mégse jó, ha jól értem:
"2 hónap eltelt a rendelés óta, a terméket nem kaptad meg;
Open Dispute bőven indokolt!"

(#11988) m0ski válasza V/ (#11985) üzenetére

m0ski
(fanatikus tag)

Gyakorlatilag 2 TN van a csomaghoz. Egy LP kezdetű ami az Ali saját azonosítója és tényleg csak Kínában él, illetve a maláj, ami azután jelent meg csak a tracking oldalon, hogy a küldemény elhagyta Kínát.

(#11989) A texasi válasza kicsiPistike (#11987) üzenetére

A texasi
(senior tag)

A kettő nem zárja ki egymást ...

(#11990) molvany válasza MPet (#11986) üzenetére

molvany
(senior tag)

Ki kell elöször vállasztanod pl. a mobil telefonokat ( mint kategóriát ) és utánna kivállasztani, hogy pl. Németország, Anglia vagy Spanyolország - i raktáron mi van.
Ekkor fogja kidobni mely mobilok vannak az EU - ban már.
Nem régen csupa kíváncsiságból pont mobilt néztem, és egyik EU - s raktárakból sem küldtek Magyarországra.

molvany felhasználónak 404 Pozitív értékelése van a HardverApró -n. Továbbá 3 Rétegű Kijelzővédő Fólia gyakorlatilag minden létezö Mobltelefonra,Táblagépre, Navigációra,Fényképezőgépre. Raktárról azonnal. WhatsApp :+491737182060

(#11991) Faterkam

Faterkam
(őstag)

Sziasztok!
Rendeltem egy terméket akciósan aug. 01-én, és pár óra múlva lejár az eladó feladási ideje. Még mindig ezt látom: Awaiting Shipment Processing Time remaining: 10 hours 5 minutes
Ki lett fizetve. le is vonták, rendeltem is már tőle. ez lenne a 2. Mikor érdemes ráklikkelni az Extend Processing Time-ra, és ott mennyit érdemes megadni? Akciós termék volt, most drágábban adja. Lemondani nem akarom :/

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#11992) Teki1986

Teki1986
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Magyar Postán valahol utána lehet járni a csomagoknak? A probléma hogy csak sima China Post-os tracking number van, ami Kína után nem frissült és az eladó szerint Magyarországon van a csomag. Van ötletetek, hogy hogyan tudok utánajárni vagy ilyesmi?

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#11993) Met válasza Teki1986 (#11992) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Ha van érvényes csomagszám akkor tudsz, ha itt nézed akkor alul mutatja az mpl-es infókat is.

(#11994) V/ válasza Teki1986 (#11992) üzenetére

V/
(Topikgazda)

az eladó szerint Magyarországon van a csomag, ez nyilván blöff, mert nem könyveli a sem a nemzetközi posta szervezet, sem a Magyar Posta a sima China Post-os tracking number-t.

Helyi postán vagy a posta telefonos ügyfélszolgálatán az Rx111222333CN formátumú nemzetközi postai nyomkövetős küldeményt tudják követni. Nincs küldemény név szerinti nyilvántartás, ha nem tudják neked kézbesíteni, miután visszavitte a postás akkor írják be a kézbesítő könyvbe, akkor már tudsz rákérdezni, hogy nincs-e kézbesítetlen csomag náluk a nevedre.
Más formátumú számok nem követhetők hivatalos csatornán egész a kézbesítésig, legfeljebb a szállító posta oldalán amíg közvetlen az ő hatáskörükbe van.

[ Szerkesztve ]

(#11995) molvany

molvany
(senior tag)

Az utóbbi idöben nem tudok zöldágra vergödni ezzel az " új szállítási módokkal ".
Az eddigi regisztrált CN már nem követhetö ( valószínü Kínán kívül ).
Valamikor egy DHL Xpress szállítás 3 - 5 napnak volt megadva.
Most csak DHL - t ír ami pl. Németországba 8 - 17 nap. ( csak tippelek, hogy ez DHL Xpress akarna lenni ).
Jelenleg is van egy vásárlásom, ami a hirdetésben " Regisztrált Kínai küldemény ", de mégis azt írja, hogy nincsen TN követési lehetöség.
A hab a tortán, hogy elküldte, de így : China Post Ordinary Small Packet Plus

Tehát néha már valóban nem tudom, hanyadikán is van elseje Kínában :F

molvany felhasználónak 404 Pozitív értékelése van a HardverApró -n. Továbbá 3 Rétegű Kijelzővédő Fólia gyakorlatilag minden létezö Mobltelefonra,Táblagépre, Navigációra,Fényképezőgépre. Raktárról azonnal. WhatsApp :+491737182060

(#11996) V/ válasza molvany (#11995) üzenetére

V/
(Topikgazda)

XXxxxxxxxxxCN formátumút tudom követni, az egyebek pl: ez China Post Ordinary Small Packet Plus, sima kis csomag száma van, de nem igazán nyomon követhető postai dolog.

(#11997) kicsiPistike válasza kicsiPistike (#11978) üzenetére

kicsiPistike
(lelkes újonc)

Sztori folytatása:

Visszaírt az eladó, hogy ellenőrizték a hajózási cégnél a csomagot és megérkezett Magyarországra. Várjak 3-4 hetet és aztán érdeklődjek a postán.

A lejárati időt pedig meghosszabbította 10 nappal, most már nem augusztus 28, hanem szeptember 09-e a vége!

Ezt lehet??

Nekem ez egyre gyanúsabb.

[ Szerkesztve ]

(#11998) A texasi válasza kicsiPistike (#11997) üzenetére

A texasi
(senior tag)

Nyiss Dispute-ot és majd az AliExpress rendet vág!

(#11999) kirkri válasza kicsiPistike (#11997) üzenetére

kirkri
(PH! addikt)

Nem ellenőriztek ők semmit, bevált szokás, hogy nyugtatják a vevőt és bíznak benne, hogy hamarosan megkapja a terméket. Ha meg nem, akkor úgyis ír megint a vevő, de ezzel nyernek 1-2 hetet.

16 éve a Prohardveren!

(#12000) iarnad

iarnad
(újonc)

Sziasztok!

Rendeltem Aliexpressről egy csomagot (összesen 5 dodó), viszont nem leszek otthon, illetve a szállítási címen, amikor megérkezik (feltehetőleg). Ilyenkor mi a teendő? Postán mennyit áll, mielőtt visszaküldik?
A válaszokat előre köszönöm!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.