Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:05:36

Mobilarena

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10501) kirkri válasza Bendegúz98 (#10500) üzenetére

kirkri
(PH! addikt)

Számot befoglalhat anélkül is, hogy feladná a csomagot. Ha zárod a dispute-ot és mégsem adja fel, akkor futhatsz a pénzed után. Ha már ezt az utat választottad, akkor azt azért várd meg mielőtt zárnád a dispute-ot, hogy működjön a TN. Ilyenkor szerencsésebb a pénzt visszakérni és megrendelni újra a terméket.

[ Szerkesztve ]

16 éve a Prohardveren!

(#10502) Bendegúz98 válasza kirkri (#10501) üzenetére

Bendegúz98
(senior tag)

Koszonom, most mar ebbol kell kihoznom amit lehet, meg van 3 nap es ha nem valtozik akkor escalate

(#10503) V/ válasza Bendegúz98 (#10500) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Sokat segít ilyen kéréskor, ha megadod a nyomkövetési számot, nem igazán tudunk visszaélni vele és semmilyen személyes adatodat nem ismerünk meg. Addig csak a sötétben tapogatóznánk a válasszal.

[ Szerkesztve ]

(#10504) Bendegúz98 válasza V/ (#10503) üzenetére

Bendegúz98
(senior tag)

RI964012235CN
Ezt adta pontosabban a dispute levelezesbe ezt irta be.
Dispute History
2016-04-08 20:42 Reject RI964012235CN
2016-04-05 00:17 Open Dispute Dear! I left a message for You in the message center, but you have not answered for me.(2016-04-01 05:29) I ordered '3 PCS New Receiver Earpiece Front Frontal Speaker for ZOPO C2 C3 C7 ZP100 ZP980 zp990 Cell phone Free shipping' You sent loud speaker for Me. I don't need them! Please correct Your mistake, and send what I ordered, or refund money. Best regard
Status:
Awaiting your acceptance of seller's solution Gondolom most nekem kell lepnem
Csak nem tudom mit, ezert volt a keres/kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#10505) V/ válasza Bendegúz98 (#10504) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Küldd el neki ezt az üzenetet: Parcel#RI964012235CN is invalid, China Post has not received any parcel associated with !
Ezen a linken nézve. És rákérdezni mikor szeretné elküldeni?
Nem kell lezárnod ahhoz hogy elküldje.

[ Szerkesztve ]

(#10506) Bendegúz98 válasza V/ (#10505) üzenetére

Bendegúz98
(senior tag)

Koszonom, de 3 nap mulva lezarja az ali ha akarom ha nem. Nem? Mert nagyon nem akar valaszolni semmire. Mondjuk tanulopenz volt, ilyen esetben penzt vissza, es majd rendelem mastol. En voltam a hulye, gondoltam ha mar elkuldott 3 mast, ne erje annyi kar ....

(#10507) V/ válasza Bendegúz98 (#10506) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Az a gond hogy válaszolt, és neked reagálnod kel valamit, minimum azt hogy kamu a nyomkövetési szám, az üzenet elküldése nem zárja le a dispute-t.

(#10508) kirkri válasza Bendegúz98 (#10506) üzenetére

kirkri
(PH! addikt)

Ha a számláló lejárta előtt pár órával még nem működik a TN, akkor eszkaláld.
Ezt meg is írhatod, neki, hogy kapkodja magát a postázással.

16 éve a Prohardveren!

(#10509) vizimento

vizimento
(senior tag)

Status:
Dispute Escalated – Investigation Pending

Reminder:
Our Case Management Team will conduct the final arbitration and make their judgment based on the evidence submitted.

Ez azt jelenti, hogy az Ali már "vizsgálja" a dolgot, mert az eladó nem jelzett vissza semmit az időn belül?
Általában ilyenkor mennyi időbe telik ez nekik?
Azért fura, hogy ezt irja, nem pedig azt hogy jön a visszafizetés, mert ugye ők már egyszer irták, hogy vagy paritial refund vagy küldjem vissza és akkor full refund. Erre én azt irtam legyen a paritial. De azóta se tőlük üzenet, se az eladótól. (Pár napja...)

Komplett bányafarm eladó: ETH = 1,25 GH/s!!!

(#10510) Makifeju

Makifeju
(kvázi-tag)

Némi segítséget kérek!!!!
Mi a pöcöm ez???
Ha be akarok lépni az alira a bejelentkezésnél ezt dobja:

Sign in with QR Code

Sign in with Account

Signing in with a QR code is more secure

Use the AliExpress app to scan the QR code

De sehol semmi bejelentkezési rublika vagy amire kattintani lehetne,csak ez a hülye szöveg!
És fél óra mire egyáltalán betölti a főoldalt. Nem segített semmi. A gép fullra pucolva,böngészőváltás se...

[ Szerkesztve ]

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#10511) WOT-H-A-C válasza Makifeju (#10510) üzenetére

WOT-H-A-C
(MODERÁTOR)

Nálam nincs ilyesmi, simán belépek , ahogy szoktam.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#10512) Makifeju válasza WOT-H-A-C (#10511) üzenetére

Makifeju
(kvázi-tag)

Most már én is. Viszont jó lenne tudni mi a pöcs volt ez.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel??

[ Szerkesztve ]

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#10513) vizimento válasza vizimento (#10509) üzenetére

vizimento
(senior tag)

System: Process Funds
(Final resolution: No return partial refund 11.50 USD
Seller's responsibility: YES)

Seller: Propose Solution

Nálam a dispute detailban pedig ez van:

Status:
Dispute Finished

Reminder:
This dispute has been processed. (Details)

És egyetlen gomb: "Dispute Survey"

Ilyenkor kell még valamit tennem? Vagy ez az azt jelenti, hogy sinen a dolog és jön a partial refund?
Mire szolgál az a gomb? Jólértem, hogy "felülvizsgálja", tehát akkor kéne rányomnom, ha nem felelne meg a partial refund?

(#10514) mzso

mzso
(PH! addikt)

Beteg ez az aliexpress eladó. Először felajánlja, hogy küld újat, vagy visszautalja a pénzt.
Utána meggondolja magát és csak visszautalni akar, és nem ismeri el hogy rosszat küldött. (De akkor miét utalna vissza?) Nem tudom miért jó neki ez a színjáték. Biztos azt akarja, hogy ne tőle vegyek...
http://abload.de/img/my_aliexpress_manage_dbudt.png

Ehh most vagy tőle tudom megrendelni ugyanazt, vagy 40%-kal drágábban...
A másik eladó ahol olcsó volt meg 1,5 hónapik húzta vonta a dolgot és még mindig nem adta fel. (és közben váltig állította, hogy fel van adva)

[ Szerkesztve ]

(#10516) Genova1983

Genova1983
(tag)

Nagyon szépen érkeznek a 03.29-es rendelések.Ma jött három csomag is (kettő ajánlott és egy sima,bedobós).
Most valahogy jobban pörög nekem az egész mint a 11.11-es akció után.

(#10517) Makifeju válasza mzso (#10515) üzenetére

Makifeju
(kvázi-tag)

Ezt mondjuk én sem értem.
De tényleg így van,ha ár szerint rendezed,a nagy része eltűnik a találatoknak.
Bolondok ezek a sárgák! :D

(#10518) maj-viktor válasza Genova1983 (#10516) üzenetére

maj-viktor
(őstag)

JA én is azt tapasztalom, hogy mostani rendeléseim akár 2hét alatt is itt vannak, szemben az átlag 1hónappal... mondjuk ennek csak örülök! (persze mindig akar 1-1 fekete bárány, ami se kép - se hang és 1,5hó után sem jött - jön meg... és TN-es, szal látom, hogy mozog, csak lassan)

JunkieeeBoy.blog.hu - bit.ly/EBAYkezdoknek & bit.ly/ALIEXPRESSkezdoknek http://bit.ly/RendelesKulfoldrolAFAVAMterhek_1resz & bit.ly/banggoodkupon2018 FaceBook.com/SJ4000HUN & FaceBook.com/DronHUN & FB.com/MadeInCsajna

(#10519) Kernel válasza Genova1983 (#10516) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Nekem is jól jött, LCD háttérvilágítás javításához való LED-ek, két hét alatt. Az ügyfélnek sem mindegy, hamarabb kész lett a TV-je, mint gondoltam.

Viszont ilyet még nem kaptam, hogy ajánlottként jött, a postásnál alá kellett írni az átvételt. Eddig csak eBay-eztem, ott nem volt ilyen, eddig legalábbis.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10520) Sqveeze válasza kpal (#10499) üzenetére

Sqveeze
(kvázi-tag)

Nem is akármilyen műszaki cikk :D Amelyik $50 volt annak az erdeti ára $100 lenne. Amelyik pedig $90 annak az eredeti ára $250 lett volna ha itthon veszem.

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#10521) Genova1983 válasza maj-viktor (#10518) üzenetére

Genova1983
(tag)

Igen egy-két lassabb mindig akad nekem is.Pl. egy 02.13-án rendelt pár dolláros cuccom pénteken jött csak meg,pedig az is követhető CN postával jött,de nagyon lassan mozgott.

(#10522) vizimento válasza vizimento (#10513) üzenetére

vizimento
(senior tag)

Erre senkinek semmi ötlet? Kell itt még valami tennem?

(#10523) A texasi válasza vizimento (#10522) üzenetére

A texasi
(senior tag)

Neked ezzel semmi teendőd nincs már;
csupán türelmesen kivárni,
hogy megjelenjen a számládon a Partial Refund - forintra konvertált - összege!
:K

[ Szerkesztve ]

(#10524) vizimento válasza A texasi (#10523) üzenetére

vizimento
(senior tag)

Köszi!

És a "Dispute Survey" az mire való?

(#10525) hitchins

hitchins
(őstag)

Sziasztok

Elnezest nem volt idom meg utanolvasgatni es ez volt az elso rendelesem Aliektol, de ha jol ertem ha par euros dolgot rendelek akkor elvileg az nem vamkoteles ugye?
Tobb dolgot rendeltem. Kulon kilonerkeztek.
A legdragabb cucc sem volt tobb mint 10 euro.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#10526) Dealer95 válasza hitchins (#10525) üzenetére

Dealer95
(őstag)

Igen, vámmentes :)

(#10527) hitchins válasza Dealer95 (#10526) üzenetére

hitchins
(őstag)

Koszi a gyors valaszt. :R
Ha cegtol rendelek akkor 22 euro a hatar?

(#10528) maj-viktor válasza hitchins (#10527) üzenetére

maj-viktor
(őstag)

Yep ~6.000 Ft érték / csomag-ig jó vagy... a 22€-s határ

JunkieeeBoy.blog.hu - bit.ly/EBAYkezdoknek & bit.ly/ALIEXPRESSkezdoknek http://bit.ly/RendelesKulfoldrolAFAVAMterhek_1resz & bit.ly/banggoodkupon2018 FaceBook.com/SJ4000HUN & FaceBook.com/DronHUN & FB.com/MadeInCsajna

(#10529) hitchins válasza maj-viktor (#10528) üzenetére

hitchins
(őstag)

Koszonom :R

(#10530) feroooo31

feroooo31
(tag)

Ez a reward point ez minden elköltött dollár után 1 pontot jelenti? Van valami előnye?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#10531) Nwis86

Nwis86
(fanatikus tag)

Sziasztok
Valaki tudna segíteni, hogy lehet pontokat szerezni amiket beválthatnék kuponra? Más odalakom a megrendelt érték után lehet kapni, itt nem tudom hogy van de 0 pontom van, mikor évek óta kb mindent csak alin veszek, most is ép elköltöttem 20ezret, de kb 2 hetente veszek valamit, idén eddig volt vagy 50 rendelésem, persze sok minden csak pár 100Ft-os tétel, de azért akadnak drágábbak is, pl telefon, dron stb és 0 ponton van :(

Na közbe kicsit kutakodva ezt írja

"Reward points: 1171
A3 level member"

Viszont a pontok menüpontnál meg azt írja hogy 0 pontom van, így kuponra se tudok beváltani.

[ Szerkesztve ]

(#10532) lacibacsi

lacibacsi
(PH! addikt)

Sziasztok! Meglepő módon két hét alatt megérkezett egy apró biszb@sz rendelésem. Vagyis a nyomkövető rendszer szerint két napja érkeztették a lakóhelyem szerint illetékes postahivatalban. De tegnap nem hozta a postás és tegnap este amikor hazafelé személyesen érdeklődtem, hogy vajon van-e valami csomagom, akkor nem találtak semmit. Ez hogy lehet? Tutira nem ÁFA- vagy vámköteles, mert csak egy 2 dolláros kulcstartó van benne (próbavásárlás :B ).

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#10533) beg válasza lacibacsi (#10532) üzenetére

beg
(MODERÁTOR)

Mert kamu tracking számod van.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10534) lacibacsi válasza beg (#10533) üzenetére

lacibacsi
(PH! addikt)

Na de egy kamu tracking szám hogyan vezethet a városom főpostájához? Ki írja, vagy hogyan képződnek a nyomkövetés pontjai? Oda nem folyamatosan jelentenek az egyes állomások (posta, repülőtér, vám, hazai posta, stb.)?

(#10535) beg válasza lacibacsi (#10534) üzenetére

beg
(MODERÁTOR)

Mi a TN első kettő és utolsó kettő betűje? (vagy be is írhatod a teljeset ha gondolod)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10536) V/ válasza lacibacsi (#10534) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nincs jelentési "kötelezettség" A nemzetközi posta szövetség adatbázisába a nemzetközi ajánlott küldeményeket a csatlakozott országok postái könyvelik, a vámolási információkat is ők írják, más nem kezeli. De hogy pontosan abban az időben írják-e be amikor pont aktuális, arra nincs garancia.
De egyébként kaphatsz úgyis kamuszámot, hogy az nem a te csomagodé, ebben az évben már kétszer akartak ilyennel átvágni.
Annyi megjegyzés nyomkövetési témában kért segítség esetén csökkenhet a hsz-k száma ha a szám is megosztásra kerülne

[ Szerkesztve ]

(#10537) lacibacsi válasza V/ (#10536) üzenetére

lacibacsi
(PH! addikt)

YT1609916214415891

És hazudtam... Már szombaton megérkezett papíron a postára. Lehet, hogy tényleg átverés, mert 45-60 napot ír szállításra az eladó. Ez így nagyon gyors lenne... Gondolom, hogy azért a vita indítással még várhatok, elvégre a 60 nap még nagyon messze van.

(#10538) kpal

kpal
(PH! nagyúr)

Olyan elfordult már ,hogy valaki 2 hónap után kapja meg a csomag és közbe vissza is kapta az árát ?

(#10539) Turbobacsi válasza kpal (#10538) üzenetére

Turbobacsi
(senior tag)

igen.. (én paypal segítségével újra kifizettem, mert olyan vagyok)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10540) agyaska1

agyaska1
(újonc)

Helló !A tapasztalatomat osztanám meg veletek .Már többször vásároltam egy eladótól ,megbiztam benne.Utoljára nem érkezett meg az árú ezért vitát inditottam .Mondtam neki ne adja vissza a pénzt hanem egy értékesebb cuccot rendelnék tőle.Mondta, hogy fizessem be a különbözetet Paypal számlára és szüntessem meg a vitát.Én hülye meg is tettem.Attól fogva nem válaszolt a leveleimre.Az alapár 9 euró volt meg 15 eurót küldtem paypal-ra. Kb egy hétig vártam ,majd paypal-on vitát inditottam.Egy levelet kaptam tőlük paypal-ra ,az jött le nekem , hogy nem is az a személy irt aki az aliexpress-en.Csodák csodájára visszakaptam az összeget ,már másnap.Majd "alin" is felvettem a kapcsolatot a vevőszolgálattal ,elpanaszoltam a bánatom.Ma jött a levél hogy minden ok,pár nap mulva meglesz a 9 euró is.Bevallom ,nem biztam benne! :C

(#10541) V/ válasza lacibacsi (#10537) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ha nem futár cég, hanem kínai, hong kongi postát irt az eladó, akkor ez egy kicsit valótlan és ez biztosan nem postás szám, ilyet a Magyar Posta nem könyvel, így nem is kerülhet be a postai adatbázisba. 40-50 nap lesz kb.
És hazudtam... Nem, te leírtad amit láttál, csak annyi.

(#10542) Taktoj

Taktoj
(fanatikus tag)

Mi tortent s mikor? Nem találom a brand futócipőket pl salomont szeretnék venni de vagy 0 ertekeleses van vagy friss elado, nike t sem talalni csak furcsa pipaval egyeb markakra szinte talalatot sem ad . van valakinek infoja hogy mi ez a radikalis valtozas?
Kpal nekem pont most volt ilyenem / sokadszorra/ kb 55 nap ibditottam vitat hogy nincs itt a cumo meg kamu a tn erre valaszolt valamit meg 20 napra kitolta a kiszallitasi hataridot. Gondolom akkor adja fel a hulyw, a lenyeg hogy 20 nap mulva jott a refundos mail, 2 nap mulva meg a postas a csomaggal.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#10543) marontoni63

marontoni63
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni , megérkezett az első rendelésem az Alin és nem tudom ,hogyan kell visszajelezni , hogy minden rendben.
Köszönöm!

(#10544) V/ válasza marontoni63 (#10543) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Oldalt a terméknél Confirm order received gomb

(#10545) marontoni63 válasza V/ (#10544) üzenetére

marontoni63
(lelkes újonc)

Köszönöm az meg volt ,de valami csillagokat is kell még jelezni azt hiszem...?

(#10546) feroooo31

feroooo31
(tag)

A reward pontjaim alapján több, mint 2000$-t elköltöttem az Alin de ezt én kétlem.

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#10547) V/ válasza marontoni63 (#10545) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Rögtön utána ott szokott lenni a vásárlás értékelése. Azt vagy kitöltöd vagy nem.

(#10548) Bendegúz98

Bendegúz98
(senior tag)

Ha az alinal kotott ki a disput es vizsgalja, kerdez valamit, vagy latja a dispute historyt es az alapjan dont? Vajon a sima levelezest is figyelembe veszi? Vagy mi ilyenkor a szokas? Es ha dontott az szentiras?

[ Szerkesztve ]

(#10549) maj-viktor válasza Taktoj (#10542) üzenetére

maj-viktor
(őstag)

Replikát nem árulhatnak... így "módosított" logóval rakják fel a képet az adott kamu hamis márkáról... Nike esetén dupla pipa, Adidas esetén 3csík helyett 4csík, stb. (rá írsz az eladóra - küld neked "valós képet")
Csak az ali szabályai szerint nem árulhatnak replikát... de árulnak... így a kép nem lehet az eredeti termékről replika árulása esetén... ilyen egyszerű a történet! (amúgy ezek az eladók rendszerint gyorsan eltűnnek...)

Én is szoktam néha-néha 1-1 ilyen terméket rendelni, de 1hónap alatt eltűnnek az ilyen eladók... valszeg törlik őket - jelentik, stb. (így pl. nem tudok újra rendelni)

Volt egy tök jó napszemüveges eladóm / fehérneműs... mind2 köddé vált sajna!

(#10550) maj-viktor válasza feroooo31 (#10546) üzenetére

maj-viktor
(őstag)

Van egy oldal, ahol leírják a pontos számítást... kapsz a vásárlás után pontot, meg ha naponta vásárolsz, azért is, stb.

Itt:
http://home.aliexpress.com/membership.htm

Total reward points for orders: x
Value of orders: x
Total reward points for feedback: x
Feedback left: x
Total points for daily shopping: x
Number of days shopped: x

ewards for orders
Earn 1 point for every US $1 you spend. If one order contains more than 10 pieces of the same product, points will be awarded for 10 products only.
+
Rewards for feedback
Earn 1 point each time you leave feedback on a product.
+
Rewards for shopping daily
Earn 5 points for each day that you buy products on AliExpress.com.

AliExpress Rewards - Member Levels
Member levels:
Your AliExpress Rewards member level is based on the number of reward points you have accumulated over the last 365 days. Please note that you lose points that are older than 1 year, which means that your membership level might drop.

1pont = 1$ vásárlás
1pont = 1 érétkelés
5pont = napi vásárlás

Nekem is van vagy 3000 pontom, így A4-es vagyok... de ez nem azt jelenti, hogy 3000$-ért vásároltam!
2000 felett vagy A4-es

Amúgy ezek a pontok nem úgy használhatóak fel, mint webshopok esetén, azaz pl. hogy levásárolható... szimplán csak "gyorsabb refund ügyintézést kapsz, ha A3-A4-es vagy, stb."... semmi hú de nagyon extra!

Banggood esetén van "levásárolható pont", azt jobban szeretem... meg review után kapsz, stb. ilyen 10centeket.... 1-5%-os levásárlás pont

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.