Hirdetés

Aktív témák

  • Indi85HUN

    csendes tag

    Sziasztok
    Igazából lehet, hogy inkább a táp a ludas, ezért sorry, ha rossz helyre nyitottam, de első sorban az új alaplapra gxanakodtam.

    A helyzet a következő:

    Tegnapi nap vettem egy Asus TUF H310M Plus Gaming alaplapot egy i3-8100-al. Ez egy belépő szintű 8th gen alaplap, a Plus Gaming csak egy jó kis marketingfogás. :D

    Előző konfig egy 775-ös öregecske volt X5450-el, alakítva, BIOS módosítva, stb, kifogástalanul működött évek óta.

    A táp egy 420W-os Chieftec, sose volt vele semmi para.

    Előző konfig házból ki, az új konfig házba be.
    Szintén új 8GB Geil RAM-mal együtt, meg az eddigi kevesebb, mint egy éves Gigabyte 1050 Ti OC karival.

    TUF GAMING feliratú állapotjelző LED felirat világít az alaplapon, bekapcsolom... Kapcsolnám, de nem pörög fel egy venti se, se postscreen, semmi.
    Magyarán érzékeli, hogy áram alatt van, billentyűzet, egér világít ahogy kell, kikapcsolt állapotban ugye.

    Van itthon egy másik, alaplap dokumentációja szerint kompatibilis Kingston RAM, Geil helyett betettem ezt, így se jó.
    VGA-t kiszedtem, próbáltam az integrálttal, a szitu ugyan ez.
    2 WD HDD lehúzva, csak PW gomb bekötve, szintén semmi, csak a LED meg a perifériák világítanak, de semmi se moccant meg bekapcsolásra.
    Mindent lehúztam, csak a tápkábel bedugva hátul, minél kevesebb hibaok legyen, szintén semmi.
    Végső megoldás, vegyük ki a RAM-ot (amúgy egyenként, mind a kettő slotban ezek előtt kipróbálva), szintén semmi.
    Minden hibajelenséget kizártam úgy érzem, mert végül már nyersen csak az alaplap + CPU volt jelen. CPU, alaplap, RAM-ok, minden új.
    És próbáltam -a power gombra gyanakodván- a 2 alaplapi PIN zárását is lapos csavarhúzóval.

    És most derül ki, hogy miért gondolok még tápra:
    Jó, hajnal 1kor művelet felad, mondom hozok meló helyről másik alaplapot, ugyan is ott vettem, kettőt egymás után hibásan nem foghatok ki alapon. (Csak értékesítünk, így az itteni bemérés nem lehetséges.)
    Vissza az előző konfig, és...
    Ugyan ez a helyzet, minden ugyan így végigzongorázva.
    Sose volt ilyen, pedig számtalan gépet raktam már össze magamnak és barátoknak 15 év alatt.

    Lehetséges, hogy valami gond a táppal adódott, és nem az első gyanú az igaz, hogy az új alaplap hibás?
    Csak pont ilyenkor, amikor csere van, és így kivárta a kellő pillanatot? :D

    Ugyan is a régi alaplapból csak a VGA lett kiszedte a művelet során, szóval egy rosszul visszatett proci, és emiatti lábhajlás is kizárva.
    Hozzá tenném, az új alaplap lábai is direkt LED átvilágítás alatt, nagyítóval végignézve.

    Kérlek titeket, adjatok tippet, plusz hasonló tapasztalatokat osszátok meg, minden segítséget előre is köszönök szépen! :)

    (Elnézést, ha hosszú lett, csupán minden infót meg szerettem volna osztani, hogy Ti is tágabb képet kapjátok.)

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Indi85HUN #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák