Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atidzsiforc

    őstag

    Hali, gondoltam nyitok neki egy topicot, hátha van itt rajtam kívül, aki játszik vele.
    Aki meg nem, az meg próbálja ki.[link] :))

    Gameplay videó.

    [ Szerkesztve ]

    r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

  • Cooper911

    senior tag

    válasz atidzsiforc #1 üzenetére

    Én most találtam rá. Szerintem brutál jó! Javaslom mindenkinek a kipróbálást mivel ingyenes.
    Az örökös silver VIP tagság (prémium) 10 euró az sem egy kibirhatatlan összeg.
    Még annyit, hogy a játék MMO, de vannak single küldetések és challange-ek is.

    Aki esetleg nyomatná velem, az dobjon egy privátot a steam nevével.

    [ Szerkesztve ]

    [Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

  • Cooper911

    senior tag

    AirMech – MOBA vagy akció RTS?

    FONTOS! A hozzászólás végén fontos infó a regisztráláshoz!

    Nemrég találtam rá az AirMech nevű játékra ami rendkívül érdekes és magával ragadó.
    Mi is az AirMech? Nehéz dolgunk van mert nagyon olyan mint egy MOBA (Multiplayer on-line Battle Arena) de itt lehetőségünk van egységeket is gyártani ami a MOBA-ban nem szokás. Akció stratégiának mondhatjuk, de itt nem irányíthatjuk a legyártott egységeket a szokásos módon, hiszen csak „főhősünket” a mech-et irányítjuk és segítségével adunk ki parancsokat az egységeknek.
    Nézzük, hogyan is zajlik ez a gyakorlatban: Van egy mech-ünk ami képes a földön járni illetve valamilyen repülő szerkezetté alakulva repülni. Repülés közben tud szállítani egységeket illetve mindkét formájában tudja lőni az ellent. A pályán adott a mi bázisunk és az ellenfél bázisa, valamint kisebb elfoglalható erődítmények. A bázisunkból bizonyos időközönként gyalogos katonák (creepek) jönnek ki és próbálják elfoglalni a szabad erődítményeket. Egy MOBA-nál itt őket segítve különböző skillekkel-varázslatokkal kéne megnyernünk a játékot. Az AirMech-ben viszont bázisunkon, vagy az elfoglalt erődítményekben egységeket gyárthatunk. Akár gyalogosokat, járműveket, tankokat gyárthatunk és ezeket a gyárból kiemelve és letéve erősíthetjük a védelmünket. Az egységeket letehetjük egy egy speciális paranccsal is, pl „foglalj!” ekkor az egység elindul elfoglalni a legközelebbi szabad épületet. Kicsit bonyolultnak hangzik, de pofon egyszerű és könnyen megismerhető. Ebben segítségünkre van a tutorial is.
    A Mech-ekről még annyit érdemes tudni, hogy a MOBA-kkal ellentétben itt nincs ezernyi skill meg varázslat, csupán néhány skill amik viszont jól használhatók.
    A sok varázslat helyett itt vannak ugye a gyártható egységek, amikből újabbakat és fejlettebbeket is el tudunk érni, illetve megvan, hogy mit érdemes vinnünk egy adott csatába magunkkal. (8 -féle egységet választhatunk és csata közben ezekből gyárthatunk.)

    A játék grafikája teljesen rendben van, szép látványvilággal rendelkezik, kicsit rajzolt-mangás beütése van, erre ráerősítenek a pilóta karakterek is akiket szintén mintha valamelyik mangából szalajtották volna. Az egységek nincsenek túlcsicsázva, így egy mozgalmas csatajelenet közepette is jól kivehető, hogy ki kivel van.
    A hangok jól eltaláltak, zene csak a menüben van, a rövidsége ellenére nem idegesítő, inkább magával ragadó, illik a játék hangulatához.
    Itt jegyeznék meg egy személyes kötődést, engem a játékmenet nagyon emlékeztet egy ős-RTS-re a Dune2-re. Hogy miért? Mert abban a játékban nem volt még csoportos kijelölés és jobbklikkes attack-move, hanem egységre rákattint move oda másik egység attack oda és így tovább. Itt is az egységeket egyesével kell irányítanunk nem tudunk egy hordányi tankot egyszerre útnak indítani. Nem kell megijedni így is nagyon jól kezelhetők az egységek.

    Az AirMech ugyan még csak béta, de nagyon összeszedettnek tűnik, minden a helyén van, minden adja magát. A frissítések is szép rendszeresen érkeznek, a fejlesztők szerint még sok mindent szeretnének belepakolni. Tetszik, hogy nincs külön launcher-e a programnak, saját maga intézi a frissítést, a játékon belül megtekinthetjük az újdonságokat, a statisztikánkat, a patch-ekben történt változtatásokat. (érdekesség, hogy ha a patchnotes-ben vagy akár a chatbe beírunk valami olyat ami a játékban létező egység pl bomber akkor a progi azt kiemeli sárgával és ha rákattintunk akkor egyből beadja az egység infókártyáját)

    A játékban rengeteg játékmód van:

    Solo: Egyedül játszhatunk gépi ellenfelekkel 1v1, 2v2, 3v3 csatákat illetve túlélő módot.
    Co-op: Egy humán játékossal játszhatunk gép ellen illetve túlélő módban. (2v2, 3v3, 4v4)
    Standard meccs: Csak humán játékosok egymás ellen (2v2, 3v3, 4v4)
    Challenge: Különböző feladatokat kell végrehajtanunk (fejlesztés alatt)
    Custom: Speciális beálításokkal létrehozott csata
    A Túlélő módokban a bázisunkat kell megvédeni a hullámokban érkező gépi ellenfelektől (Tower deffense-re hasonlít.)

    Ezen kívül ott vannak még a Quest-ek amit én inkább achievments-nek hívtam volna, sokféle dolog teljesítéséért kapunk játékbeli pénzt és gyémántot, pl a napi belépésért, a napi első győzelemért, bizonyos szint eléréséért, de vannak olyanok is amit játékon kívül tudunk teljesiteni.

    Ha éppen nincs kedvünk játszani de tanulnánk másoktól akkor nézhetjük mások meccseit is. Itt is lehetőségünk van kiválasztani hogy milyen típusú meccset szeretnénk nézni. Ha már elkezdődött a játék, mi akkor is az elejéről fogjuk végignézni.

    Egy fontos dolgot a végére hagytam, a micromanaggement-et. A játék free to play tehát ingyen is játszhatunk vele. Sok egységet kreditért is ki lehet fejleszteni, néhány speciális egységért illetve Mech pilótáért viszont gyémánttal kell fizetnünk amit csak nagyon nehezen tudunk gyűjteni (pl napi belépésért 10, napi első győzelemért 20), viszont tudunk vásárolni. Nem kell megijedni az elején a questek teljesítéséért is kapunk gyémántot így viszonylag sok használható egységre szert tehetünk. Érdekesség, hogy az egységeket akár valós pénzért is kifejleszthetjük. Természetesen vásárolhatunk VIP tagságot (prémium accountnak felel meg) de akár külön xp vagy credit növelőt is. Aki kipróbálta és tetszik annak javaslom a silver VIP tagságot (végleges!), ami 10 euró és kapunk mellé sok extrát (xp-credit szorzó pár hét gold VIP tagság).

    Lehet, hogy kicsit túl részletes lett ez a leírás, de próbáltam minden fontos dologról írni azonban ezt mindenkinek ki kell próbálni aki szereti az RTS-eket vagy a MOBA-kat. Megmondom őszintén több MOBA-t próbáltam egyik sem fogott meg de ez a játék nálam telibe talált és rabul ejtett. Próbáld ki te is!

    Aki ezen a linken regisztrál az kap 1000 Creditet!

    [Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

  • K3NZO

    senior tag

    Én is most találtam rá a játékra és nagyon tetszik! Persze meg is akadtam a egy chalange-ben. hogyan tudom megölni 5x Natashat? Hol találom?

    "Per aspera ad astra"

  • K3NZO

    senior tag

    válasz K3NZO #4 üzenetére

    Közben megtaláltam. Challenges 15-ben lehet megtalálni és megölni.

    "Per aspera ad astra"

  • K3NZO

    senior tag

    Nem nagyon pörög ez a topic, remélem ez azért változni fog :)

    "Per aspera ad astra"

  • K3NZO

    senior tag

    Minden nap írok valamit hátha valaki rám talál:D

    "Per aspera ad astra"

  • Cooper911

    senior tag

    válasz K3NZO #8 üzenetére

    Örülök, hogy neked legalább bejött a játék :)

    [Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

  • K3NZO

    senior tag

    válasz Cooper911 #9 üzenetére

    Mára én is felhagytam vele. Gép ellen elég unalmas játszani, PVP pedig kizárt, mivel annyira kevesen játszanak :(.

    "Per aspera ad astra"

  • K3NZO

    senior tag

    XBOX Live-on feltámadtam. Akinek van kedve egy kis Co-op - hoz jelezze.

    Szerintem Xbox-on sokat javult a játék :). Átláthatóbb lett.

    "Per aspera ad astra"

Új hozzászólás Aktív témák