Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szotyi25

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném. Adott egy qnap ts251 nas egy 3 és egy 2 TB-os merevlemezzel. Sajnos tudatlan voltam és a nasra bíztam hogy miként kezeli a lemezeket. Tömbösítette a 2 lemezt egynek. 3 éve még azt hittem ez nem fog betelni mivel poresz nincs rajta csak képek, videók, filmek. De nem így lett!
    Vettem egy 8TB lemezt bele. Egy informatikus a cégnél azt mondta a leggyorsabb linux alatt átnyomni egy gépbe, Ő így csinálta magának a lényeg hogy ext4 re legyen formázva az új. Átmásoltam és beraktam a 8TB lemezt a nasba ami természetesen formázta magának. Na akkor másolás újra de nincs meg a nas. Rákérdeztem a qnap fórumban hogy kéne másolnom Ők az usb másolást javasolták megpróbáltam, de a nasba visszarakva a 2 és 3 TB lemezeket nem tudja beolvasni azokat. A lemezek megvannak a foglalt helyet felismeri de nem tudom átmásolni, nem tudja beolvasni. Van remény és valami módszer hogy visszanyerjem a rajta levő adatokat, vagy ezt elbuktam? Adatmentésre elvinni nincs értelme, mert a 90% az mese és film.
    Köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák