Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nobbigstein

    tag

    Sziasztok!

    Egy HP 8200 Elite MT PC-m van, ST3500413AS rendszerlemezzel. Két idősebb, sokat használt ST3500320NS lemezt használtam a torrentezett adataim tárolására. Tudtam, hogy bármelyik lemez bármikor tönkremehet, az egyik lemezzel ez mégis olyan módon történt meg, amit nem nagyon értettem.

    Megkértek, hogy mentsek le egy 400 GB-s lemezről adatokat. Leállítás után az egyik ST3500413AS (1.) lemezt kihúztam és a helyére csatlakoztattam a lementendő lemezt. Amikor újraindítottam a gépet, azt láttam, hogy nem látja a másik ST3500413AS (2.) lemezt a gép, csak a lementendő lemezen lévő 3 partíciót. Az adatok lementése után (ami kb. 100 GB volt) leállítottam a gépet, és visszatettem a régi lemezt. Ekkor a 2. lemez elég meleg volt. Azt láttam, hogy az 1. lemezt felismerte a gép, a 2-at nem. Éreztem, hogy a lemez felpörög, de már a biosban sem jelent meg a lemezek között. Lehetséges, hogy a csatlakoztatott lementendő lemez nyírta ki valahogyan a 2. lemezt? Sok fontos adatok nincs rajta, de mégis idegesítő egy kicsit a dolog.

    Van valakinek valami ötlete? Köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák