Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz Freddy TNT #383 üzenetére

    A Promise olyan controllert készít, ami komplett mikrogép. A működési környezetét (adatait, változóit) teszi a winyóra (bios setup alapján). A proc típusjelzése ez a nehezen kikereshető szám. Nekem is több órám ment anno rá míg megtaláltam. (Sajna nem tettem el a címet.) A gyártó fantázianevet ad a kártyának, nem tünteti fel a chip-et. Sajnos, hisz bárhová kerül, a fentiek alapján azonos a működése (nagyon jól vihetőek át konfigurációk egyik vezérlőről a másikra !! ilyen még a HPT).

    Az alaplapod leírását meg valószínűleg elkeverték. Sokkal jobban jártál volna a Promise vezérlővel. Az SP1 meg nyilvánvaló, hogy a 48 bites lba miatt kell. 128GB korlát.

    99%, hogy Sil 3112 lesz az a vezérlő ha kifejezetten sata. 0680 ha kétcsatornás pata, és esetleg az egyik pata csatornát osztották master/slave sata csatira átalakítóval. Így lehet vezérelni 4 winyót raid-ben, de hibrid lesz. (Remélem nem csináltak ilyent. Olcsóbb, de sz@rabb is.)

    Sajna az alaplapi vezérlők bios-a együtt kezeli az egész alaplapot, így annak a raid része külön nem cserélhető. BIOS update esetén csak az alaplapit használd. A vezérlőét NE engedd rá, totál hátast dobhat az alaplapod.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák