Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz Intelligencs #1008 üzenetére

    Szia!

    Szerintem a 747-es végű tűnik gyengébbnek. Bár egyiknél sincs átallokált szektor, de ennél jóval nagyobb (háromszoros) az ECC-vel javított (hibaalgoritmus alapján hibamentesen javítva olvasott szektor), valamint a C4 és C6 tartalmaz értéket. Ezek azt jelentik, hogy 8 db olyan szektort már talált, amit hibamentesen nem tudott olvasni, még nem allokált át, de bejegyezte további vizsgálatra. Ha hibás írás miatt nem olvasható, akkor vissza fogja adni aktív területnek, de ha továbbra is hibázik, akkor átallokálja a későbbiekben. Ez még csak figyelmeztető jel.

    Örülnék annak, ha HDSentinel programjával is megnéznéd, és a riportot elküldenéd Neki. Ő sokkal jobban ismeri ezt a témát mint én. [link] A végkövetkeztetést mondja meg Ő. Nekem annyi hozzáfűznivalóm van, hogy sajnos a SMART nem mindig ad helyes eredményt. Az esetek többségében ~80-90% teljesen helytálló a diagnózisa, de van amikor csúnyán melléfog. Jó lenne tudni azt is, melyik milyen hőmérsékleten dolgozott. Sajnos a RAID winyók SMART-ja nem emelhető ki. (Nem értek egyet azzal, hogy ezt a funkciót a kártyagyártók nem támogatják, de ellene nem tudok tenni.)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák