Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicamuso

    tag

    Sziasztok!

    Mindenkit tájékoztatok, hogy ha teheti mobiltelefont a KINGTEL-től ne vegyen.

    Történet:
    Tavaly júniusban az akkor még működő azóta bezárt 9. kerültet Ferenc körút 3. szám alatti boltjukban vásároltunk páromnak egy Iphone 8, Telenor függő készüléket.
    Mai nap folyamán a készülék elnémült "No Service", majd Telenor tudatta, hogy bizony nincs fizetve a részlet így letiltották.
    Még csak azt sem mondhatom, hogy nyomott áron vettük a készüléket, nem volt gyanús egyáltalán. Az értékelések alapján pedig egy megbízható shop képét kelti.

    A boltba egyelőre még nem voltam, de félő, hogy mivel a Ferenc körúti megszűnt széttárt kézzel el fognak hajtani, illetve ahogy láttam a tulajdonló cég sem egyezik az ÁFÁ-s számlán láthatóval, egyedül a logójuk van rajta illetve az utalási kivonaton a Kingtel a számlatulajdonos, kártyás fizetés volt.
    2018-ban még nem volt a garanciájuk közt a már a webshopban feltüntetett örök garancia a letiltásra. Így ez az általuk kiállított jótállásjegyen sem szerepel.

    Tudom, miért nem kérdeztem meg, miért nem kértem papírokat, hogy nincs részlet a telefonon, függetlenül attól, hogy nem mondták maguktól ezeket. Naivság volt.

    Szerintetek érdemes feljelentést tenni ha nem tesznek semmit? Járt már így valaki, hogy boltban számlával vett készüléket tiltottak?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • vicamuso

    tag

    válasz merqree #2901 üzenetére

    Igen használt készülék volt a shop-ban kiállított darab. Telenor függő és nem tudtam róla, mert nem lett említve.
    Igen a Telenor-tól kapott infó alapján tartozás van rajta, de adatot a GDPR miatt nem tudnak kiadni így igazolást sem annyit tudott megmondani, hogy nem a készülék hibás valóban hanem a Telenor blokkolta az IMEI alapján a készüléket.

    Mai nappal bemegyek meglátjuk mit tudnak tenni.
    A legnagyobb probléma, hogy a Ferenc krt -i shop megszűnt és az ÁFÁs számlán nem a Kingtel Kft. pecsétje van hanem egy másik cég a Phonetastic Team Kft., amit lecsekkolva még él bár végrehajtás alá van vonva....

    [ Szerkesztve ]

  • vicamuso

    tag

    válasz merqree #2903 üzenetére

    Az Iphone részleteit nem nekem kell kifizetni nem a párom nevén van az előfizetés és a hozzátartozó részletfizetés. Egyösszegben vásároltam a készüléket. (Telenor annyit mondott, hogy fizesse ki akinek a nevén van az előfizetés ezáltal a részletfizetés és plusz pénzért természetesen leveszik a tiltást és újra használható a készülék...)

    Hivatalos papírom az ÁFÁS számla van ráadásul cégre lett vásárolva és a jótállásjegy ami KINGTEL-es. Mindkettő pecséttel aláírva tehát hivatalosnak mondható.

    Meglátjuk.

    Köszi!
    Mindenesetre egy infó ha valaki KINGTEl-től venne telefont, hogy óvatosan.
    Bár mostmár láttam a webshopukban, hogy minden eladott készülékre örökös garancia jár a szolgáltatói letiltásra... (jelentsen ez bármit.)
    Tehát elméletben ha valaki hasonló szituba kerülne mint mi már van garanciája és cserélik gondolom másik készülékre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák