Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haunty

    csendes tag

    válasz mikroii #83 üzenetére

    Elfelejtettem valamit. Román árakat említed.

    Igencsak meglepődtem a minap román ismerőssel beszélgetve. Mondtam neki néhány számot a magyar viszonyokról (persze forintban) ő meg mindíg átszámolta euróra, hogy megértse. Te mért euróban számolsz? - kérdezem tőle.

    Hát kiderült, hogy náluk már mindenhol kint vannak az árak euróban is, nem csak leiben. Ő állami alkalmazottként (kezdő hivatalnok) választhatta, hogy euróban kapja a fizetését. Abban kapja és saját vélemény szerint jól keres! Beszél norvégül, hollandul, angolul. Kérdeztem miért nem megy ki. Válasz: itthon is jól keresek, és odakint csak annyival lenne másabb, hogy mindent előről kéne kezdeni. Na meg náluk 2012-ben lesz euró... nálunk mikor is? Már nem emlékszem.

    Egyébként az árak ott is a magyar szint körül vannak. Ugyanúgy ahogy mi nem tudunk róluk semmit, ők sem tudnak rólunk. Azt képzelik, hogy mivel Magyarország tőlük kicsit nyugatabbra van az életszínvonal valami olyasmi lehet mint Ausztriában, szóval tőlük sokkal jobb. Szinte nem hitte el, amikor mondtam, hogy ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.

    Remélem nem untattam senkit, végül is ez nem egy román fórum. ;)

Új hozzászólás Aktív témák