Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trance89

    őstag

    válasz beyruth82 #24 üzenetére

    "Az online hírtartalomfogyasztási statisztikák engem igazolnak. Az fb-n keresztül többen olvasnak híreket, mint alkalmazasokon, böngészőkön vagy bármi mason keresztül."
    Pont emiatt butul el a társadalmunk...

    [ Szerkesztve ]

  • válasz beyruth82 #24 üzenetére

    Ez oké, hogy a többségének jó a fb, de a többség nem jelenti azt, hogy jól csinálják, vagy hogy igazuk van, vagy hogy jó kis nekik. Tehát ez mint hivatkozási alap szerintem nem jó. A többség szereti a gyors éttermeket, mégse gondolnám, hogy alapjában véve ez egy jó módja az étkezésnek.
    Ezzel nem azt mondom hogy a böngésző a legjobb, de nem látom a problémákat. Ugyanis nem gyorsan akarok tartalmaz fogyasztani hanem, híreket olvasnék. A tempó meg hülyeség, ez nem fútóverseny.
    Re: ergonomic
    Ha csavarhúzód akkor meg minden csavar. Nem értem.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • totron

    addikt

    válasz beyruth82 #24 üzenetére

    Nyetott ajtókat döngetsz. Annyit mondok csak, hogy hibás értékelés az, hogy egy integrálás az már jó. Pont ezért tud működni ez a fajta rendszer. :( De látom meg is beszéltétek már.

    Nem tudom mi a szebb, ha egy generáció a Tök-Tök szintjébe nevelkedik bele és fizikálisan az idegpályák-szinapszisok egy jó része eleve ki sem alakul vagy ha valaki élete dereka táján rogyik le szellemileg.

    (#29) benedekco, sokakat ismerek, akiknek az alapértelmezett beviteli sebesség az átfutás. Elmondásuk szerint így is bemegy az infó, s láss csodát, van, akinél tényleg, teszteltem a szövegértést. Na de a többségnek nem! S nem is céljuk. Hogy fognak így szép, kerek-kövér, tartalmas disszertációk születni, ha már az input kultúrája is erősen gyatra?

    (#31) Gynt, Egy Fb-hírfolyam soha nem volt elfogulatlan, volt is, van is baj tehát. Egy párhuzamos valóságban, ahol csak betárcsázós internet van és azon belül is a látogatott oldalak szerint történik a számlázás, nos jól járnak a Fb-only felhasználók. Nem is nagyon tudom hibáztatni őket: ez az átok (Fb) a végtelenségig userfriendly, rá is cuppantak a tömegek, így kimaxolva az emberi gyarlóság és ösztönösség minden előcitálható bugyrát, ők ezen a ponton léptek be a rendszerbe, nem előbb. Így igen, nekik ez van meg. Hozzá kell tenni, hogy van értelmes dologra is használva, gondolok itt a tematizált, tudás alapú csoportokra, bár az ember ott is ember marad... Nem egyszerű. Ha valaki éjszakai műszakja közben véletlen rákönyökölne a Beszántás&Sóval Behintés gombra a Nagy Pulton, nem tudnék neheztelni rá.

    (#32) btprg, ok, értem a gondolatot és van is igazság benne, hogy csak a címkék változnak és felesleges romantizálni, idealizálni az aktuális posványtól térben vagy időben eltérő mást, de a nemessy mivolt, mint olyan, hadd ne legyen már tulajdonság (mint képesség). Nem voltak azok tudósok, csak volt y a névben és a franciát betanulták persze, mint társalgási nyelvet, sok esetben merő sznobizmusból. Amire te gondolsz, az 1-1 kiművelt példányra vonatkozott, mikor nagyon megtolták az oktatást a sarj felé, hogy jobb party legyen, az ilyen mozzanatok előszeretettel kerültek aztán filmvászonra is, de általános nem volt.

    (#35) Thorgador, attól a közgondolkodás, egymásra hatás marad az, ami. Sőt, aki kívül van, még arra is vetül a Nagy Teljesítmény dicsfényéből (hatásából).
    Inkább egy olyan kimutatás volna az érdekes, hogy fajlagosan mit sikerült kinyernünk a technikából: mennyi Fb-nak köszönhető helyes tájékozottság egy ugyanolyan osztálybeli, x évvel azelőtti világlátásához képest.

Új hozzászólás Aktív témák