Hirdetés
-
Digitális Állampolgárság Program
lo Talán láttátok utcán a hatalmas "legyél te is digitális állampolgár" reklámokat. Ugyanis született egy...
-
Jövő tavasszal érkezik az NZXT AMD X870E-s alaplapja
ph A cég két színben készülő újdonsága hozza a termékkategória sztenderdjét, és persze a letisztult dizájnját is messziről felismerjük.
-
Beült egy AI-cég igazgatótanácsába James Cameron
it A Titanic rendezője a Stability AI igazgatótanácsához csatlakozott.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Meridian
senior tag
Mindeközben meg küldik el az IT-s embereket...
-
Az egyik nagyon hasznos dolog helyett a másik nagyon hasznos dolog.
A tej élet, erő, egészség.
-
aktív tag
-
KROK640
veterán
Ebben a harcban minden pofon jó helyre fog menni
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
elfelejtette
veterán
válasz Janika--1982 #3 üzenetére
A saját sírunkat ássuk, szóval no problem.
"Nem tudom, hogy Mamának vagy Dan hadnagynak volt-e igaza, hogy van-e rendeltetésünk, vagy csak ide-oda sodor bennünket a véletlen, mint a szél, de azt hiszem, kicsit mindkettő igaz." Forrest Gump
-
Taranti
senior tag
Love, death & robots - Three Robots: Exit Strategies.
Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.
-
Rive
veterán
Alapítsanak még néhány coint aminél AI-t lehet bányászni...
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
Polllen
nagyúr
Alapvetően a blockchain és "AI" is remek eszköz bizonyos problémák megoldására. Mértéket viszont nem tudunk tartani, így most ezt nyomják a nagycégek eszetlenül...
"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"
-
thomasa
senior tag
Annyira várom már a trend változást, hogy ne minden adatot is gyűjtsünk, hanem csak a legszükségesebbet. Fogadjunk 90%-át ki sem elemzik.
-
Gargouille
őstag
...de azért mindenki érezzen csak lelkiismeret furdalást, ha elfelejti leoltani a villanyt a klotyóban, vagy bedugva hagy egy töltőfejet éjszakára.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
IgnisFatuus
aktív tag
Még pontosabban mindenki energiát akar mert szűkös a készlet, így ahonnan lehet onnan próbál mindenki szerezni. Most direkt sarkítva ez a két szektor van kiemelve hangulatkeltés és szenzációhajhászás céljából, mert ezek divatos témák... a nagy IT felhők is sokat esznek és sok esetben feleslegesek, de az most nem elég divatos téma...
Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14
-
growler
őstag
Nagyon és mielőbb szükség lenne a fúziós erőművekre!
Mert különben "Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka"
(Ez ugye nem dakota közmondás?)[ Szerkesztve ]
-
-
Robitrix
senior tag
válasz Gargouille #11 üzenetére
Amúgy a dologban van egy kis ismeret hiány. Nem neked hanem általában. Egy bedugva konnektorba hagyott telefon töltő mikor nem tölt telefont a felvett energia esetében 0 watt. A dolog vélhetően onnan ered, hogy régebben amikor még tekercsek végezték a letranszformálva az áram és egyenirányítva még primer és szekunder tekercsek voltak bennük, akkor volt áram felvétel csak bedugva is. A mai telefon töltök semmit nem fogyasztanak, ha csak úgy magukban bedugva vannak a konnektorba...
-
gabor7th
addikt
Mostnában már sok cikk jelent meg az AI-ról, vagy inkább LLM-ről, hogy mik a korlátai és ezek a korlátok maradnak is. A korlátok között van, hogy hogy is mondják... halucinál.
Kiderült az, hogy a LLM technológia sohase fog igazából gondolkozni és mindig tévedni fog egy jelentős százalékban.
Ha pedig mindig tévedni fog jelentős mértékben, akkor komoly cégek nem alkalmazhatják.
Tehát ez az egész egy zsákutca lesz pénzügyileg.
Szóval a bevételi oldala enyhén szólva nem áll biztos lábakon a dolognak, ami viszont a költség oldalát illeti, az nagyon komoly, erről is volt már sok cikk.
Ráadásul ez nem egyszeri költség lesz, az adatközpontok non-stop generálják majd a költséget. Sokat. Amikből rengeteget terveznek felépíteni.
Nem tűnik fenntartható és okos dolognak. Kell hogy legyen valami jobb mint LLM.
A másik meg igen, környezetvédelem... azt el lehet felejteni.
A másik meg, hogy nemcsak hogy téved a cucc, de... igazából nem is ad annyi plusz értéket, hogy igazán azt kellenjen mondani az emberiségnek: pusztuljon a bolygó ez annyira jó, megéri. Közel se ad annyi pluszt.
A döntéshozóknak rá kellene erre jönni a cégeknél. Egyre többen veszik észre a "kis" átverésüket...
Már egyes nagy kockázati befektetők se lelkesek, ahogy kezdik megérteni az LLM határait:
"Bár a mesterséges intelligenciák körüli felhajtás és hírverést a jelek szerint továbbra is teljes erőből tolják a nagy technológiai vállalatok, egyre erősödnek azok a hangok is, amik szerint valójában csak a legújabb lufit tisztelhetjük az MI személyében. Ezekhez most csatlakozott a világ egyik legnagyobb befektetési bankja, a Goldman Sachs is, ami finoman szólva is negatív prognózist fogalmazott meg a gépi értelmekre alapuló üzletekkel kapcsolatban."
"Jim Covello, a Goldman Sachs globális részvénykutatási vezetője szerint ugyanis azok, akik a mesterséges intelligenciába történő befektetéseikből történő meggazdagodást remélnek, valószínűleg teljes tévúton járnak. Véleményét a pénzügyi szakember arra a tényre alapozza, hogy bár az MI-s befektetések irdatlan pénzeket emésztenek fel, valódi értékteremtő és jövedelemtermelő tevékenységet nem nagyon lehet várni tőlük."
Ha meg elkezdik játszni, hogy másoktól veszik el az energiát... ők sokkal feleslegesebbek, vegyék el inkább tőlük.
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Robitrix
senior tag
AI-nak adni az áramot, amit a kriptobányászat fogyaszt valamivel értelmesebb dolog.
-
peppa
tag
Ez egy általános megközelítés kb olyan, mint az oltások jók/rosszak.
Ha valaki apró részletekig ismer egy témát, az meg tudja mondani hol téved az ai és a konkrét helyzetben tud alkalmazhatóságot, költséghatékonyságot mérni. pl.: Orvosi diagnosztikában és fejlesztőknél konkrét helyzetek vannak ahol hatékony és biztonságos megoldás valósítható meg ezekkel a technikákkal.Általánosságban ilyet nyilván nem lehet állítani, csak konkrét helyzetre. Ha fogalmatlanul megbízik valaki az ai-ban és mindenre is ezt akarja használni emberi munka helyett, arra nyilván nem sok jó dolog jósolható.
-
Rive
veterán
Mielőtt elszaladnak a lovak: csak attól, hogy valami (pénzügyi, befektetési) buborék még nem azt jelenti, hogy ne lenne alapvető, fontos tech.
Példának okáért a teljes dotkom szektor ma többszöröse már annak, mint amekkoraként anno lufinak összeomlott...
A többire meg érdemes inkább, mint gyerekbetegség nézni, nem pedig mint fatális hiba.
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
mepet
addikt
En informatikai szakemberkent az informatikai szakemberek mellett allok. Marpedig az AI az o munkajukat veszelyezteti. A kriptot tamogatom, hiszen az a bankszterek allasat veszelyezteti, szvsz ok ideje, hogy menjenek a levesbe.
A kripto amugy is a jovo. Az AI meg egy veszelyes, mellekvagany a jovobe robogo vonat utjan. Lehet Lazarra kene bizni ezt is, es akkor kisiklana meg idoben a vonat.
-
-
gabor7th
addikt
"Orvosi diagnosztikában és fejlesztőknél konkrét helyzetek vannak ahol hatékony és biztonságos megoldás valósítható meg ezekkel a technikákkal."
Emlékszem talán pont itt az Itcafe-n volt cikk ami bemutatta, hogy a valóság nagyon más és nagyon rosszul teljesített orvosi diagnosztikában az AI.
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
-
thomasa
senior tag
AI mint Orvoslás: Lehet, hogy szkeptikus vagyok, de szerintem nem pont azt és úgy kutatják, amit kellene, hanem, hogy minél több gyógyszert vegyél, és egyre függőbb legyél. A végén meg nyugdíjazás után 2 nappal dögölj meg. Kb, mint a nyomtatók mesterséges elavultatása. "összeesküvés elméletek off"
-
gabor7th
addikt
Van ilyen: Link
És volt ami teljes csődről szól és hogy ez rossz ötlet és van olyan is, hogy sohase fogja kiváltani az orvost, max. segíti a munkáját.
De olyan sok a marketing cikk, hogy nekem se sikerült újra megtalálni amit legjobban akartam...
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Tasunkó
senior tag
Ez már olybá tűnik mint az Nvidia videokártya hattyúk tava balettelőadás. Egyszer videokari, egyszer bányásztörpe, egyszer AI. Csak az energiafelvétel valós és hogy Nvidia. Ezután az Nvidia áramfelvétellel láthatatlanná tévő szerkezetnek kéne jönni, ismerve az emberiség nagy álmait.
Kérek egy számot a jútútú
-
Robitrix
senior tag
Azért a AI-hoz nem egészen grafikai kártyákat használnak, hanem speciális gyorsító kártyákat. A kripto bányászatnál használnak akár normál grafikai kártyát is, de van olyan amit eleve bányászathoz gyártanak és lemarad róla a videó kimenet. Amúgy meg igen gyakran a bányászatnál vissza van fogva a grafikai kártya teljesítménye. Mivel ott szempont a gazdaságosság is. Bizonyos szintnél, ha emelik a teljesítményét a kártyának, akkor nem arányosan növekszik vele a kártya áramfelvétele. a mondjuk 20%-kal magasabb órajel lehet 80%-kal több energiát igényel így nem éri meg csutkára hajtani a kártyát. az AI-hoz használt gyorsító kártyák esetében viszont nem fogják vissza a teljesítményt, mert nem az a cél, hogy minél olcsóbban működjön. Vagyis vélhetően egy AI futáshoz készült számítógép több energiát használ, mint a bányászathoz használt hardver. Bár mára egyre kevésbbé éri meg szabvány grafikai kártyákból építeni bányászathoz használt hardvert. A direct bányászati hardverek hatékonyabbak. A kripto bányászatnál is egyre nehezebb olcsó energiához jutni. És egyre kevesebb országban tűrik meg a kriptobányászatot. Egyre kevesebb harmadik világ belei ország engedheti meg magának, hogy a megtermelt energia egy nem kicsi része a bányászatra menjen el ahelyett, hogy az országban használják fel a lakosságnak vagy az iparnak.
-
válasz arnyekxxx #32 üzenetére
Kevered a hagyományos neurális hálókat, az LLM-eket, és a (még nem igazán létező) valódi AI-kat.
Orvosi célokra felügyelt tanítású és ellenőrzött eredményű NN-eket használnak, méghozzá tipikusan 3 állapotú kimenettel: biztosan negatív, biztosan pozitív, és ember által eldöntendő.A tej élet, erő, egészség.
-
arnyekxxx
veterán
Ők ezt máshogy látják
-
Robitrix
senior tag
Ráadásul éppen áprilisban feleződött meg a bányaszatért kapható mondjuk bitcoin ára. Nagyjából úgy 4 évente feleződik meg az összeg. Már csak 3,125 bitcoin. Április előtt még 6,25. 4 évvel korábban 12,5 azelött 4 évvel 25 , amikor meg indult a bitcoin bányászat akkor még 50 bitcoint lehetett kapni. Így ilyenkor sokan kiszállnak a bányászatból mert fele áron ugyan annyi teljesítményt, energiát és időt beleölve már nem éri meg. bitcoint már csak igen kedvező körülmények közt speiálisan arra készült hardveren éri meg bányászni.
-
Robitrix
senior tag
válasz arnyekxxx #32 üzenetére
Azért ez attól függ, hogy mennyivel pontosabban képes diagnosztizálni egy AI által támogatott rendszer. A diagnosztikai vizsgálatok azért úgy zajlanak, hogy megcsinálják a vizsgálatot, CT, ultrahang, MR stb. Aztán a képeket megnézi egy erre specializálodott orvos eldöntendő a felvételekről, hogy mi van. Ezért is kell pár napot várni az eredményre. Aztán, hogy egy ember képes jobban kiszúrni egy felvételen az eltéréseket vagy egy AI támogatott diagnosztikai program az már egy más kérdés. Az ember se tévedhetetlen. Így megesik, hogy nem vesz észre valamit ami már látszik a felvételen. A végső szót persze ember fogja eldönteni az AI legfeljebb csak felhívja a figyelmet valamire. De persze igaz a dolog, hogy több szem többet lát. Még akkor is, ha ebből az egyik szem egy Ai által támogatott diagnosztikai program. Nyilván fejlődik az ember is. Aki mondjuk már a 8567. MR felvételt látja jobban észre vesz valamit, mint az aki az 5. felvételt látja. MI ahogy az AI programok is fejlődnek.
-
KROK640
veterán
"de van olyan amit eleve bányászathoz gyártanak és lemarad róla a videó kimenet" - mégse ezekből volt hiány a cripto láz idején, hanem a normál kártyákból. Mert ugye ha pukkan a lufi, abból ki lehet szállni.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
peppa
tag
Emlékszem talán pont itt az Itcafe-n volt cikk ami bemutatta, hogy a valóság nagyon más és nagyon rosszul teljesített orvosi diagnosztikában az AI.
Bizotsan van még sok olyan helyzet, ahol rosszul teljesít, de ez nem azt jelenti, hogy csőd és semmire nem jó. Azt kell megnézni, hol teljesít jól!
Én konkrétan ismerek olyan embert, akik ML alapú gépi diagnosztikát fejlesztenek, ami egy konkrét fajta tumor sejt szintű megjelenésénél jelentősen korábban tud jó hatásfokkal és gyorsan diagnosztizálni egy sima vérvétellel.
Tehát van olyan helyzet ahol hasznos, és biztosan van 100 másik ahol nem. Nem az orvost helyttesíti az AI, hanem ez egy eszköz amit, ha tudunk a helyén kezelni akkor tud hatékony is lenni.
-
peppa
tag
Orvosi célokra felügyelt tanítású és ellenőrzött eredményű NN-eket használnak, méghozzá tipikusan 3 állapotú kimenettel: biztosan negatív, biztosan pozitív, és ember által eldöntendő.
Amiről én olvastam, az egy olyan megközelítés volt, hogy szándékosan nem adott biztosan negatív eredményt. Ennek jogi és elvi oka is volt: abban nem lehet biztos, hogy nincs ott semmi. Azt tudta mondani amikor biztosan felisemert egy mintát, vagy nem biztosan és eldöntendő. Ha csak ennyit tudna jó hatásfokkal, az brutális terhet vehet le az orvosokról. Szerintem a mintafelismerési képességére fogunk tudni nagy biztonsággal építeni.
[ Szerkesztve ]
-
Robitrix
senior tag
persze elvégre egy otthoni felhasználó mihez kezdene egy olyan videokártyával, aminek nincsen videó kimenete? Aminek viszont van az jó mind a két célra, de ha nincsen belőle elég hiány lesz és felveri az árat. Bár mondjuk mára már nem igazán otthon is használható grafikai kártyákból építik fel a bányászatra szánt eszközöket. Nem is minden kártya alkalmas megfelelő hatékonysággal bányászni. Vagy technikailag nem alkalmas már a kártya hozzá. Mára már nem elég egy 6-8 GB VRAMos kártya a dologhoz. Ráadásul akinek lassú a hardvere az lemarad a tranzakciós lánc hitelesítéssel. A kripto bányászat lényegében ezt jelenti. Láncokba van felfűzve a végrehajtott tranzakciók és ezeknek a láncoknak a hitelestését kell elvégezni bányázat ürügyén. Aki elsőnek teszi közzé a hitelesítés eredményét az kapja meg a hitelesítésért járó jelenleg 3,125 bitcoint. Így ma már esélye sincsen egy teljes láncot otthon végig hitelesíteni egy magán személynek. Mire az ő harmat gyenge hardvere végezne a dologgal, addigra 167 darab célszámítógép vagy bányász farm az 1000-szer nagyobb teljesítményű hardverével már régen megoldotta a kérdést és eltette az érte járó bitcoint. Persze van azonnali hitelesítés is, mikor online kell hitelesíteni egy kifizetést, mikor végzik a fizetést, de ott is kérdéses, hogy mennyire rúgna labdába egy otthoni számítógép. Olyasmiért is fizetnek valamit de az milliomod bitcoin értékek. Na ezért bitcoint már saját hardverrel nem igen bányászunk, mert esélytelenek vagyunk benne, hogy pénzt keressünk vele. Ráadásul szó van róla, hogy emelnék időnként magának a tranzakciós láncnak a hosszát is. 2-4-szeres hosszra. Ami által 2-4-szer annyi energiát és időt kell beleölni az egyre kevesebbet fizető folyamatba. Bár elvileg a becslések szerint úgy 2130 környékére végeznek a bányászattal. Bár szerintem öngólt lönek a dologgal mert azt se tudom, hogy 20 év múlva lesz-e valaki aki hajlandó bitcoint hitelesíteni. ha tartják a nagyjából 4 évente feleződő díj fizetés, akkor 20 év múlva már csak 0,1 bitcoint fizetnek egy lánc hitelesítésért. Miközben emelkedik a számítási igény és a felhasználandó energia ára. Persze más kriptonvaluták esetében nem tudom. De szerintem a bitcoin kinyirja saját magát bányászati szempontból. Nem túl esélyes, hogy kibányászák mind a 21 millió darabot. Ráadásul mivel korlátozott számban áll rendelkezésre belőle az eddig kibányászott bitcoinnak is egyre jelentösebb része válik inaktívá. Elvesztik hozzá férhetetlenné válik meghal a gazdájával együtt a tálca ami kezeli stb. A dolog pont olyan mint a 6000 éve bányászott arany. Az eddig kibányászott arany egy jelentős részét elvesztette az emberiség. a teljes kibányászott mennyiség beolvasztva bele férne egy 300*300*300 méteres kockába. De nnek jelentős része, el lett ásva mondjuk 2135 évvel ezlütt valaol vagy elsüllyed egy hajóval a tengeren vagy egyszerüen kidobtuk a szemétbe valami elektronikai alkatrészben stb. Hiába bányásznak ki évente 3000-3500 tonnát mégis fajlagosan egyre kevesebb van. nem véltlen emelkedik tendenciában az arany ára. Kereslet -kinálat hatása.
-
KROK640
veterán
Most leírtad szépen, hogy miért volt már induláskor halálra ítélve az egész, és miért nem több ez az egész cripto egymás átverésénél.
Egyébként sokáig megérte otthon bányászni, nem lett volna bányászláz 2017-ben, meg 2020-ban. Aztán 2022 nyarára meg a sok önjelölt wall street farkasa bontotta bányát és hordták nekem is áron alul a videókártyákat, mert hogy ki is kell szállni a nagy buliból.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
ergoGnomik
tag
Mihez van szükség small dick energy-re a mesterséges intelligencia iparban?
-
peppa
tag
Szerintem pont ez az szép a bitcoinban, hogy adaptív a bányászat nehézsége. Az elégetett energiával tudjuk mi emberek meghatározni, hogy nekünk mit ér meg. Rajtunk múlik, nem a bitcoinon, hogy mennyibe kerül fenntartani, persze ha sokan meg akarnak rajta gazdagodni, akkor drága lesz, ha a kutyát nem érdekli, akkor egy PC-vel is lehet majd újra bányászni. Ez szerintem nagyon elegánsan ki lett találva.
-
TomMusic
őstag
2017-ben voltam egy blockchain konferencián. Akkor még ment a találgatás, hogy ez mire lehet jó a közeljövőben.
Azóta eltelt 7 év, és hát most nem írnám le mire futott ki azóta ez a technológia.
Az AI legalább segít nekem programot írni, információval ellátni (a google keresője már rég használhatatlan ahhoz képest, mint amilyen volt régen).
A kriptobányászat meg ... miért is jó nekem? (Költői kérdés.)Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbáltam a lehető leghosszabbra nyújtani.
-
KROK640
veterán
+1 Teljesen egyetértek. Már 2009-ben nem sok értelmét láttam, és bizonyos szempontból ez tragédia is volt, mert ha akkor nekiállok bányászni mostanra milliomos lennék. De tulajdonképp nem sok értelme van. Ellenben ahogy írtad az AI tud segíteni sokmindenben.
#44 peppa : negatív fedezete van. Itt a probléma
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
ddekany
veterán
Az AI-val alapvetően kétféle gond lehet a jövőben:
1. Továbbra is szarul működik (pukk)
2. Túl jól működik (nyekk)Valahogy a kettő közé kellene belőni. Csakhogy, ez gyakorlatilag nem emberi döntésen múlik, hogy hova lesz belőve. Hanem azon, hogy "matematikailag" mennyire nehéz probléma a gondolkodás és megértés. Esetleg hogy ha nem annyira nehéz, mint régen hittük, akkor eltrafálják-e a kutatók a receptet (egy részét már úgy néz ki eltrafálták, de ez még kevés).
-
hokuszla
senior tag
lesz valaha még újabb hír az itcafen?
10600k 16GB 1660s 5TB
-
Robitrix
senior tag
a dolog legalább is a bitcoinra igaz. A többi kripto valuta esetében nem tudom a szabályokat. Bár elvben úgy 2130 környékére teszik az utolsó bitcoinok kibányászását, de azért nem igen jön ki a matek.
most egy teljes lánc hitelesítéséért 3,125 bitcoint lehet kapni.
ha tartják a 4 évente felezödést nagyjából akkor.
2028 1,5625 bitcoin
2032 0,78125 bitcoin
2036 0,390625
2040 0,1953125 bitcoin
2044 0,09765625
2048 0,48828125
2052 0,244140
2056 0,12207
2060 0,061
2064 0,0305 bitcoin
2068 0,010526
2072 0,00763
2076 0,0038147
2100 0,0000596
vagyis 2100-ban a mai szabály szerint egy lánc teljes hitelesítése 0,0000596 bitcoint fog érni. Hacsak nem lesz egy bitcoin 100 millió dollár ki fog ezért gépet bekapcsolni és akkor már csilliónyi költséggel atomerőmüvi teljesítményt bele ölni???? ráadásul szó van róla, hogy megduplázzák vagy meg négyszereznék esetleg a lánc hosszát. Ami által már ezért 2-4-szeresére növekedne a szükséges számítások mennyisége. Tényleg halott dolognak tünik.... Amikor kitalálták a bitcoint valamikor 2008 környékén nem igen gondolták át. Csak arra spekuláltak, hogy ne lehessen az egyre gyorsabb gépekkel hamar kibányászni mind a 21 millió bitcoint. De létezik olyan coin, amit eleve semmire nem szánnak gyakorlatilag. sitcoin a tipus neve(szemét coin) csak egy célja van a spekuláció. Minden héten csütörtökön talán kitalálnak valami új coint és mondjuk eladhatóvá tesznek belőle 500 millió darabot 1 dolláros áron. Beindul kereskedés és elkezdik lejegyezni(elektronikusan) az ár meg elindul a kereslet hatására felfele. Több millió darabra adanak vételi megbizást ami által pillanatok alatt felmegy az ára mondjuk 10 dollárra. akinek sikerül az elsö pár tucat vásárló közt vásárolni olcsón az aztán túl is ad rajta és máris keres darabonként mondjuk 9 dollárt. Aztán persze el is kezd zuhanni az ár és 1-2 hét múlva megy a kukába az egész és el is felejtik az egészet. Aki időben kapcsol az keres rajta, aki a végén beleragad a már zuhanó árfolyamnál az rábaszik. (egyfajta pilota játék. ) A cég ami hetente adja ki a coinokat persze felszámol a tranzakciókért egy minimális pár centnyi tranzakciós díjat. Meg van hirdetve elöre, hogy csütörtökön mondjuk 12:00:00-kor indul a kereskedés. X darab(pár tíz millió és 1000 millió közti darabszámmal) Amiből kevesebbet adnak ki az drágábban indul. Persze csak a kiadó cég szerverein át lehet kerekedni, elektronikus(API hiváson át) és kézi megbízásokon keresztül. Apróbb gond, hogy a kereskedés indulásának első pár tized milliszekundumában több ezer vételi ajánlat érkezik be, ami robbanás szerűen tolja fel fele az eladási árat. Nagyjából annak van esélye szakítani pénzt, aki az első pár tucat ajánlatba sikerül bejutni. Nyitni kell a cégnél számlát betenni valodi pénzt rá, aztán ha elindul a kereskedés akkor onnan fedezödik a vásárlás mindig az éppen aktuális árfolymon. Ja én is próbáltam rá programot írni, de nem igazán sikerült időben bejutni a aktuálisa feldolgozás alatt álló tranzakciós lánc legelejére, hogy még olcsón lehessen venni, Azért egy európából indított tranzakció eléri az amerikai szervert az jó pár 10 millisec idő. Persze probálja úgy ütemezni a vételi ajánlatot az ember, hogy valamivel az elvi nyitási időtt indit, hogy nagyjából akkor érkezzen be a vételi ajánlat, amikor indul a kereskedés, hogy az elsök közt legyen, akik még alacsony áron vásár. Aztán ha sikeról megvenni mondjuk 2 dollárért, akkor eladja gyorsan az ember még mondjuk 10 dolláros árfolyamon pár másodperc múlva. Ez a SITCOIN... nagy lenyúlása a lúzereknek, de legalább nem bányásznak hanem csak ügyeskednek vele.
-
KROK640
veterán
Azt látom nagyjából hasonló helyről tájékozódunk. Azonban a shit coin nem feltétlenül csak olyan lehet mint amit leírtál, hanem ott volt a Musk meg a mindenféle influencer féle coin is, ahol lassabban hetek, hónapok alatt játszódik le ez a dolog, és általában a coin indítója megtart magának X darabot amiből a csúcsközelben kiszáll, így ő az indulás után pár héttel már óriási haszonnal ki is tud szállni, sok "befektető" meg pórul jár, hiszen tele lesz értéktelen coinnal.
Egyébként vannak emberek akik stabilabb (nem shit) coinokkal csa kereskednek, míg mások bányásznak is. Bányászni én sem bányásztam soha, de itt a coin működési elve is a bajom, mint azt már korábban leírtam : hogy negatív fedezetre akarnak pozitív értéket felhúzni.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S23 BLACK DS 256GB, független, alig használt, tökéletes állapot, 2.5+ év garancia
- Samsung Galaxy S24 8/256 (7 ciklus az aksiban)
- Apple Mac Studio / M1 Max 10C CPU / 24C GPU / 32G RAM / 512GB / 60 nap Garancia
- CTO MacBook Pro 16" M1 Pro Chip 32 GB RAM / 512 SSD / Magyar / 60 nap garancia
- Eladó bontott MacBook Air M1 (13")
- Eladó Nokia 6303 Normál Állapotú Független Fekete Gyűjtői Darab Hibátlan Müködéssel Jó Akkuval
- Eladó Samsung E250 Normál Állapotú Független Szürke Gyűjtői Darab Hibátlan Müködéssel Jó Akkuval
- Eladó Samsung D600e Szép Állapotú Független Barna Gyüjtöi Darab Hibátlan Müködéssel Jó Akkuval
- 2 darab egyforma Lego Technic 42095 infrás távos lánctalpas kaszkadőr autó eladó olcsón
- ASUS RTX 4070 12GB DUAL WHITE OC Edition AQUA GARANCIA 2026.12. Kiemelten szép!
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest