Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Ringman #51169 üzenetére

    A felvetés jogos. Én egyébként vagylagosan akartam írni (vagy esetszám, vagy elhalálozás..) ehhez képest viszont összekötöttem egy és-vel.

    Viszont elgondolkodtam és számolgatva durva konklúziókat kellett levonnom (a kettes pont lesz az izgalmasabb).

    1,

    Az elhalálozások megugrása nem a fertőzöttség kezdeti szakaszában történik, hanem átlagosan 10-14 nappal az adott eset 'kezdetétől'. Ez alapján 10-14 napja az alábbi új esetszámok voltak.

    10 napja - 1293
    11 napja - 950
    12 napja - 920
    13 napja - 1025
    14 napja - 1173

    Átlagolva: ~1070

    Ha a hétvégi adatokat figyelembe vesszük és azt, hogy hétvége utáni nap általában alacsonyabb és hasonló tendenciát számolunk, akkor ez alapján:
    ~ 2500-2700

    és kb 2,5x-es növekedés.

    ~ 2 hét múlva könnyen lehet ez a szám már napi 150 is.

    Viszont, ha megnézzük a két lenti fotót is, akkor elmondható az, hogy lassan döntési kényszer lesz. Mi az, amit humán tényezők szempontjából elbír a magyar egészségügy?

    ~ 2-3 hét múlva nem csak magasabb lesz esetszám, de ~2,5x nagyobb számú beteg kerül a kórházakba is... Ez rohadt gyorsan telítheti a második vonalas kórházakat is :(


    Már a napokban is lehetett olvasni arról, hogy volt olyan, akit átirányítottak más kórházba, majd vissza a saját kórházába ( :F )

    Most indulnak el a második hullámos kórházak, amiben szintén biztosítani kell az ellátó személyzetet.

    - Ha 'befullad' a humán erő miatt az ellátás, ha nő a további túlterhelés - akkor százalékosan rosszabb lehet az elhalálozási rendszer is.
    - ez érinthet más műtéteket is Covid-tól függetlenül.

    Telítődés mellett már jobban meg kell nézni a 'végső számokat', hogy meddig fenntartható ez.

    2,

    október 7 23088 aktív eset. ábra alapján 656 kórházban ápolt (2,84%). 41 fő lélegeztetőn (0,17%).

    október 14, 27 595 1538 kórházban ápolt ~156 lélegeztetésre szoruló (viszonylag alacsony új esetszámok számok voltak ekkor) 5,57% kórházban, 0,565% lélegeztetőn, (wt1f? ennyivel több lett a csendes fertőzött, aki nem került be a statba, vagy akivel nem foglalkoztak? - akikre az orvos azt mondja teszt nélkül, hogy fertőzött maradjon otthon - azok meg gondolom nem kerülnek be a statba... hiszen nem volt teszt, nem megerősített)

    Október 26 43600 fertőzött 2602 fő kórházban (5,96%) 233 fő lélegeztetésre szorul (0,53%)

    Furcsák ezek a mozgások.

    Kíváncsiságból
    szept 30 19806 773 fő kórházban (3,9%), 54 fő lélegeztetőgépen (0,27%)
    Szept 23 15104, 558 fő kórházban (3,69%), 35 fő lélegeztetőn (0,23%)
    szept 16 9653, 324 fő kórházban (3,35%), 18 fő lélegeztetésre szorul (0,18%)
    Szept 9 5103 221 fő kórházban (4,33) 13 fő lélegeztetésre szorul (0,25%)

    Valami nagyon nem stimmel itt...

    Október 7-től szeptember 9-ig visszamenőlegesen számoltam egy átlagot a százalékokra is.

    Ez alapján 3,622% a kórházban ápoltak aránya ebben az időszakban, A lélegeztetőgépre kerültek aránya: 0,22%

    Ha ezt összevetem az október 7 utáni időszakkal (átlagolt):
    5,765% a kórházban ápoltak aránya ebben az időszakban, A lélegeztetőgépre kerültek aránya: 0,5475

    Milyen furcsa, pont itt figyelhető meg a 'kozmetikai törés' a statisztikákban is :((( :( :((

    Szerintem sokkal keményebb lett a statisztika kozmetikázása :( :( :(

    Furcsa is volt, hogy a növkedési ütem kisebb volt, mint a várt. Pedig olyan döntések sem voltak, ami ezt indokolná és fegyelmezettebbek sem lettünk...

    A leállás szükségszerű, de a számokat átnézve nem gondoltam, hogy a konklúzió ilyen súlyos lesz :(

Új hozzászólás Aktív témák